2017 Yılında Dhbt Sınavı Varmı ?

Öncelikle herkeze Selamın aleyküm değerli okuyucu kardeşlerim.Son zamanlarda internet sitelerinde dhbt sınavı ile ilgili araştırmalar yaparken ilginç sonuçlar çıkıyor karşımıza.Boş bir site açılmış tam olarak manasını kavrayamasak da belki seneye hazırlık yapan bir sitedir veya boş sitenin ne getirisi var bilmiyoruz belki ama rabbimize havale ediyoruz.

Konu başlığı ile ilgili sorunun cevabını daha önce vermiştik.  Facebook ve sosyal medyadan ve bazı yerlerde yeni mezun olmuş bu konuda araştırma yapmamış kardeşlerimizden bu tür sorular geliyor .2017 yılında dhbt sınavı olmayacaktır.Dhbt sınavı iki yılda bir yapılan gecerlilik süresi iki yıl olan bir sınavdır.

Bu gibi sitelerden bilgi alışverişinde bulunurken her söylenene inanmamanızı ve araştırma yapmanızı sizden tavsiye ediyorum. Malum sitedeki konu başlıklarını ilginç olanlarından bazılarını burada paylaşmak istiyorum.

Eğer o malum sitelerin yazarları ve sahipleri buradaki yazıları okuyorlarsa altlarına yorum yaparak veya kendilerince yazdıklarının sebeplerini bizlere de anlatırlarsa bizde bu konuda bilgilenmiş oluruz.

O malum sitelerde açılan konu başlıklarından bazıları şu şekilde :

1-  2018 DHBT Sınavı Saat Kaçta Başlayacak?

2-  2018 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

3-2018 dhbt soru ve cevapları ösym yayınladı mı?

4-DHBT mülakat soruları ve cevapları tıkla öğren

Bu sorular sadece bunlardan ibaret değil daha devamı da var ama hepsini yazmayacağım.Önceklike bu sorulara site olarak cevap vermeden , bu şekilde paylaşım yapan dhbt siteleri  ; önceden siz konuları açtığınızdan dolayı google ve diğer arama motolarında siteleriniz üst sıralarda ve bu bizim sitemizi geri düşürüyor.

Eğer amaç buysa bunu yapmayın lütfen , sitelerin de reklam olabilir , gelirde elde edebilirsiniz.Bu güzel hele birde onu faydalı işlerde kullandığınızda daha da güzel olur ama bunun aksi olumlu değil ve bu iş ranta düşürülmüş olur.Ve malesef bizimde bu tür konular en azından bu şekilde davranmaya sevk etmiş olursunuz.

Burada bu konu ne kadar alakasız neden acılmış , hatta hocam sizinde onlardan ne farkınız kaldı bu nasıl iş böyle  diyen arkadaşlarımız , sevgili kardeşlerimiz olacaktır.

Burada bu konuyu açmamız hem bizim sitelerin durumu , hemde hatalı bilgilerin oluşmaması ve  aynı zamanda sizin bir konu ararken en kısa zamanda doğru bilgiye ulaşmanıza vesile olmamızdır.Umarım bu konuda sevgili takipçi ve okuyucu kardeşlerim hoca ve kuran kursu ögreticisi adayları bizlere kırılmazlar ve samimiyetle davranacaklarını umuyoruz.

Yukarıdaki malum sitelerde açılmış olan konu başlıklarına cevaplar:

1-Türkiye’de kpss ve dhbt sınavları ayrı ayrı yapılmaktadır ve bu yüzen kpss standartları klavuda üç aşağı beş yukarı bellidir.Bu yüzden Kpss klavuzundan olası bir durum olmadığında 9:30 ile 12 : 00 arasında yapılmaktadır.

2-Biz daha 2018 yılına girmedik ve girmeden böyle bir konu açılmış dhbt sınavlarının sonuçlar sınavdan itiben maksimum bir ay içerisinde açılanır.Bu süre 15 gündür zaten.Açılan konu gereksiz.

3- 2018 yılı dhbt sınavı daha yapılmadı sınav yapılınca sorular 4 gün içerisinde yayınlanır.

4-Dhbt Mülakat soru ve cevapları diye bi şey söz konusu olamaz konu başlığınız mülakatlarda çıkan sorular veya mülakatlarda neler soruluyor gibisinden olmalı idi.

Yukarıdaki konu başlıklarına ve cevaplarına baktığımızda siz bile gülüyosunuz belki ama kusura bakmayın değerli kardeşlerim sene girmeden ileriye yatırım dhbt siteleri malum bu konuda dhbt dersleri dhbt sınavı konularından öncü olan ve ilk sitelerden olan sitemizden umarım faydalanırken bu mesajımızı okur ve sizlerde ne demek istediğimizi anlamışınızdır inşallah.Sitemiz her konuna fikir ve işbirliğine,istişareye şuara ya açıktır.

 

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.