2018 DHBT Sınavı Başvuruları Yarın Son Gün

2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Başvuruları Alınacak

Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT),Sınavı  9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır.

Sınava başvurular, 9-17 Ekim 2018 tarihlerinde yapılmıştı. DHBT sınavına başvurmayan adaylar için son kez DHBT geç başvuru tarihi 1 Kasım 2018 dir.

Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadırlar. DHBT Başvuruları ile ilgili tüm aradığımız bilgiler DHBT Dersleri sitemizde mevcuttur.

Aynı zamanda ÖSYM’Nİ başvuru sayfasında onalı fotoğrafı olmayan adaylar sınav başvurularını internet ortamından yapamamaktadır.Ösym bürolarında Fotoğraflarını onaylatmaları gerekmektedir.

Dolayısıyla bulunduğu yerdeki ÖSYM başvuru merkezlerine gidip başvurularını yapabilirler.

9 ila 17 Ekim tarihleri arasında DHBT sınavı için başvuru yapmayan adaylar son kez DHBT Geç başvuru günü son olarak sınava başvuru yapabilirler.1 Kasım tarihin de DHBT Sınavına girmek isteyen arkadaşlar DHBT başvuru işlemi son kez 1 Kasım 23:59 2018 tarihinde yapabilirler.

Bunun dışında DHBT sınavına başvurmayan adaylar bu sene içindeki  sınava katılamazlar. DHBT Sınavına geç başvuru yapan adaylar aynı zamanda DHBT sınav ücretlerini de aynı zamanda ödemesi gerekmektedir. DHBT sınav ücreti geç başvuru yapıldığından dolayı 90 TL ‘dir.

2018 DHBT Sınavı başvurusu için tıklayın!

 

Ödeme Yerleri: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.);

ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.