Dhbt Sınavı ;)

2018 DHBT Sınavı Üzerine

Allah’ın selamı,bereketi,rahmeti hepimizin ve hepinizin üzerine olsun.2018 yılında yapılacak olan 2018 DHBT Sınavı her geçen gün yaklaşmakta.

Geçmiş yıllara nazaran bu senede dhbt sınavında süprizlerin olacağı kaçınılmaz.

Her dhbt sınavı sonrası dhbt sınavı iptal edilsin veya dhbt sınavı iptal edilmeli deyip feryat edilmektedir.

Zaman zaman gelen bu gibi konuları bizlerde sitemizde yayınlamak durumunda kalmaktayız.

Hala bilindiği gibi Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi 2018 (Dhbt 2018 Sınavı) sınavına vaktimiz  var.Bu yüzden bu zamanı iyi değerlendirmeliyiz.

2018 yılında yapılacak olan Kpss Dhbt sınavında ters köşeye düşmemek için sitemizde konular ve dhbt sınavlarına nasıl hazırlanılması gerektiğini okumanızı tavsiye etmekle birlikte kpss ve dhbt sınavlarının ikisine de çalışmamız gerektiğini hatırdan çıkarmayalım.Malum ikisinin belli oranlarda ortalama puanları alınmaktadır.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı , DHBT SINAVINA her geçen gün talep artmakta olduğu için bu yılda rakamlar oldukça fazla olacaktır.Bu yüzden hepimizin işi zordur.Ama elimizden geleni yapıp tevekkülü de bırakmadan sabırla çalışmaya devam etmemiz gerekmektedir.

Dhbt Sınavının iki yıllık sayısal verileri şu şekildedir.

 


Evet Ortalama senede 175 bin kişinin girmiş olduğu dhbt sınavına , 2018 yılında da bi o kadar kişinin sınava girmesi beklenmektedir.Hatta bu rakamlar her sene katlanarak arttığını sayısal verileri incelediğinizde görebilirsiniz.

Kuran Kursu Öğreticisi ve diyanetin alımlarının da bayanlar yönelik bölümde alımlar çok düşük olmakla birlikte dhbt 2018 sınavının geçerlilik süresinin 2 yıl olduğunu düşünürsek bu önümüzdeki senelerde alımların diğer senelere göre fazla olacağını ümit etmekteyiz.Bu yüzden bu sene ümidinizi yitirmemenizi diğer senelere nazaran daha da bereketli olacağını düşünmekteyiz.

Evet 2018 DHBT Sınavı yaklaşmakla birlikte bizler de çalışmalarımıza şimdiden başladık.Her sene değişik soru tipleri gelmekle birlikte , artık az çok sizlerde soruların ne tarzda geleceğini kestirmektesiniz.Misal son sınavda Yaşayan dünya dinleri ile ilgili sorular gibi 😉

Ösym ile birlikte sınavların yapılması Diyanetin farklı alanlara ve herkesin bildiklerinin dışında bilgilerin bilinmesi ve standardın dışına çıkmamız gerektiğini sınavda soruların soruları 2013 ve önceki yıllarda yapılan sorularla karşılaştırarak fark edebilirsiniz.

Dhbt 2018 yılına ait tüm gerekli bilgilere sitemizden haberdar olabilirsiniz  çok yakın bir zaman da ösym 2018 kpss dhbt klavuzu yayınlanacak.Sınav takviminin belirlenmesi üzerine 2018 yılında yapılacak olan 2018 dhbt sınavı hakkında tüm detaylarda belirlenecektir.

2018 Dhbt Sınavı ile aklınıza takılan tüm soruları sitemizde ve sosyal medya üzerinden bizlere sorabilirsiniz.Bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya gayret edelim inşallah.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.