2019 Sözper Taban Puanları Ve DHBT Mülakat Sınavı

Evet değerli arkadaşlar 2019 yılının ilk sözleşmeli personel alımına ilişkin sınav başvurularının ardından DHBT Yazılı Taban puanları açıklanmıştır.

Aynı zamanda DHBT Mülakat Sınav Yerleri ve Tarihleri de bilgilerde verilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınacak olan Kuran Kursu Öğreticisi , İmam Hatip ve Müezzin Kayım’ların DHBT yazılı taban puanları ve DHBT Mülakat sınavına ilişkin bilgiler şu şekildedir.

 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavı (SÖZPER-2019-I) Yer ve Tarih Duyurusu

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavına (SÖZPER-2019-I) başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazananlar, “Sınav Giriş Belgesi”ni (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi” ve T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:30’da hazır bulunacaklardır.

Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Ön Lisans İlahiyat konusunda daha önceki yazımızda 70 den aşağısı hakkında alınmayacağını tahin  edip söylemiştik.

Kuran Kursu ve İmam alımında puanlar ortada sitemizde yorumlarda gel git yapan milletin duygularını ve azmini kırdığımızı söyleyenler yukarıdaki taban puanları dikkatle okusunlar.Taban puanları geçen senelere oranla artış göstermiştir. Önümüzdeki senelerde daha da artacaktır. (DHBT 2021 yazılı sınavı kastedilmiştir.)

Bu alımlar sonrasında ileriki alımlarda taban puanlarında düşüş olacaktır. (DHBT 2019-2020). Tüm sınava girecek olan adaylarımıza başarılar dileriz.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.