2020 DHBT’ye Hazırlananlar Platformu

Evet arkadaşlar kpss ve dhbt sınavlarına  az bir zaman kaldı peki çalışmalarımız başladı mı ?

Önümüzde sınavlara az bir zaman kaldı malum dhbtdersleri.com sitemizden derslerin özetleri eksik.

Bir coğu tamamlanıyor ve tamamlanmaya da devam ediyor.

Yaz tatili ve programların yoğunluğu nedeni ile eksik kalan çalışmalarımıza 18 Ekim günü itibari ile inşallah hızlı ve aktif bicimde derslere hazırlıklarımız ve dhbt derslerini eklemelerimiz başlamıştır.

Kpss derslerine dair bir çalışma bu sene için yok. Formatımız dhbt derslerine yönelik olacaktır. DHBT dersleri ve ders notları konusunda her fırsatta istekte bulunan arkadaşlar biraz daha sabırlı olun.

Tabi siz çalışmalarınıza devam edin.

Aynı zamanda DHBT Dersleri için AÖF İlahiyat Ön Lisans derslerinin özetlerini de yazmaya başladık.

Sizlerle de sayfamızda paylaşacağım.Sitemizi takip edebilirsiniz 😉

2020 DHBT’ye Hazırlananlar Platformu bölümünde sitemizde olmayan veya sizin sormak istediğiniz veya çalışmalarınızla ilgili bilgi ve yorumlar yöneltebilirsiniz.

 

2020 DHBT’ye Hazırlananlar Platformu ile ilgili bölüme bilgi girilecektir.Güncelleme ve çalışmamız devam ediyor .

 

2020 Yılında yapılacak olan kpss ve dhbt sınavı için herkese şimdiden başarılar diliyoruz.

Ayrıca değerli arkadaşlar dhbt ile ilgili çalışmalarımızı özetlerimizi sorularımızı gerek facebook gerekse internet sitemize koyalım yayınlayalım. İstifade edelim.Covit 19 hepimizi etkiledir sanırım 🙂 

Rabbim hayırlara vesile eylesin hepimiz için.

 

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

9 Yorumlar
 1. Ben diyor

  2020 yılında KKÖ alımı olacak mi acaba??

  1. dhbtdersleri diyor

   Yayınlanaın hep beraber haberdar olucaz. Şuan net Bi bilgi yok

 2. Abidin diyor

  Selamünaleyküm hocam ben ihl mezunuyum ve bir tane önlisans bölümü okuyorum ama ilahiyat değil ben imam olabilir miyim?

  1. dhbtdersleri diyor

   Olabilirsiniz kardeşim. Başarılar dileriz.

 3. Gökhan Emre diyor

  Benim iş iki ucu moklu degnek gibi desene o zaman:)

  Şimdi diger lisans+ilahiyat ön lisans olarak sözlü mülakata başvursam malum bu şekilde olanlara kontenjan açmıyorlar son 2 yıldır,diger türlü başvursam desek dedigin gibi mezun olmadan önce atanma işleri olursa işler yaş olur:)Ama 2. yazdıgımı denemek daha mantıklı,çünkü diger lisans+ilahiyat ön lisansa kontenjan açmaları %1 artık,o da mucize,2. yazdıgımda ise belki atanma mezuniyetten sonra olur ihtimali %50-50 gibi sanki.

 4. Gökhan Emre diyor

  Teşekkür ederim cevap ve güzel dilekler için,inşallah sende kazandıgın bölümü bitirirsin ve sonra da bi yeri kazanıp atanırsın.

  Ben bugün üniversiteyi aradım,sekreter ilahiyat bölümünü bagladı,orada ki yetkili kişi bana dedi ki Amasya Üniversitesi sitesinden ilahiyat bölümüne bak orada bilgiler var dedi,ben dedim ki ben oraya baktım ama bazı sorularıma cevap alamadım dedim,o da bana ısrarla orada her türlü bilgi var dedi.Sonra bir daha baktım ve bazı sorularıma yine cevap alamadım.Hayır söylese diline mi yapışırdı,biz de biliyoruz sitede bir şeyler yazdıgını,orada sorularımın cevabını göremedim ki size sordum:)(onlara diyorum)

  Mesala Amasya üniv. sitesinden harç ücretine baktım 1. taksit 513+250 yazıyor ama toplam kaç taksit,diger taksit veya taksitler ne kadar onu yazmıyor.Birde şu +250 diye niye ayrılmış onu yazmıyor.Tahminim 2 taksit olacak,digeri de böyle 513+250 olabilir.Mesala sınıf geçme puanı 60 diye yazıyor eyvallah ama çan egrisi falan öyle sistem var mı yazmıyor.Mesala güz ve bahar dönemi final sınavlarına 1 hafta kala yüz yüze ders var yazıyor ama zorunlu mu yoksa istege baglı mı bunu yazmıyor.

  Hadi diger cevap aradıgım sorular neysede benim için şu yüz yüze ders meselesi çok önemli,acaba bu konuda bana buradan mesajla 1-2 gün içinde bilgi verme şansınız var mı,belki bu konuda bilgi sahibi olabilecek tanıdıgınız varsa o yüzden dedim.1. si işte çalısma durumum var,2. si orada kalacak bir yerim olmadıgı için 1 hafta git-gel yapsam baya masraf olacak.Bunlar dışında yaşım 30 oldu,bana bu saatten sonra sınıfta gidip ders dinlemek çok agır geliyor,eskiden de sevmezdim zaten okulu:)Benim bu ilitamı 1. tercih nedenim diger lisans+ilahiyat ön lisans magduru oldugum için,2. tercih neden ise işte bu yüz yüze ders görme zorunlugu olmayacagı için,umarım yoktur.Acaba zorunluk varsa işim var diye mazeret bildirsem kabul ederler mi?

  Kardeşim aklımdayken bir sorum daha olacak onu da yazıyım unutmadan,bu mevzuyu bildiginize eminim:)Şimdi nasip olurda bu İlitam ı kalmadan bitirirsem 2 sene sonra Mayıs-Haziran gibi biter,malum bu DHBT sözlü mülakat Şubat-Mart gibi falan oluyor,yani ben bitirmeden 3 ay kadar önce.Şimdi bu durumda ben sözlü mülakata lisanstan başvurabilecekmiyim?

  1. dhbtdersleri diyor

   başvuru şekli değişti başvurunu yapabilirsin ama atanma durumunda diploma şart olmazsa yanarsın.dua ile kıymetli kardeşim.

 5. Gökhan Emre diyor

  Selamün Aleyküm degerli site yetkilileri.Ben daha önceden de burada bi kaç soru sormuştum,sagolun sizde hemen ilgilenip cevap vermiştiniz.Bazı sitelerde sorular cevapsız kalıyor ama burada kalmıyor,buranın bu özelligini seviyorum.Allah razı olsun.

  Ben diger lisans+ilahiyat ön lisans magduru oldugum için 2018 yılında uygulamaya geçen sınavsız ilitama başvuru yapmaya karar verdim ve dün tercih sonuçlarına baktım,Amasya uzaktan egitim ilitama başvurmuştum,diploma puanım 2,99 idi ve kabul etmişler,hak kazandım.Benim bi kaç sorum olacaktı,inşallah vereceginiz cevaplar sayesinde bu soruları başka merak edenlerde ögrenmiş olur.Sorularıma gelirsek:

  AMASYA İLİTAM UZAKTAN EGİTİM

  1-Elektronik kayıt işlemleri var,birde normal(üniversiteye gidip)kayıt işlemleri var,bunların sadece birini yapsam yeterli olur degil mi?

  2-İlitam uzaktan egitim ücretleri ne kadar,ben genelde 700 küsür diye duydum,inşallah bu sadece güz dönemi için degildir,yoksa 1400 küsür çok para oluyor.

  3-Yüz yüze ders egitim zorunlulugu var mı acaba?

  4-Ara ve yıl sonu sınavları test usulü olur degil mi?Birde ara sınavlar internet üzerinden oluyormuş diye duydum,peki bu durumda kopya çekme durumu olabilir ya da sınavı bir başkası çözebilir,buna nasıl önlem alıcaklar:)

  5-Sınıf geçme puanı kaç acaba,ben 60 diye duydum.Çan egrisi var mı acaba?

  6-Sınavlar acaba 1 günde biter mi,yoksa bunu günlere mi yayarlar?

  1. dhbtdersleri diyor

   kıymetli kardeşim bende öncellikle bu sene tercihlerimde örgün ilahiyat lisans tamamlamayı kazandım.Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Sorularının cevaplarını ilerde vermek isterim.Bir kısmını biliyorum bir kısım sorularda üniversitenin durumuna göre değişmekte şuan inceleme yapmadığım için bir bilgi veremeyeceğim.İlgili üniversitenin telefon numalarını arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim.Hayırlı olsun diyorum tekrardan bizde Kütahya islami ilimleri kazandık .Farklı bölümden lisans mezuniyetimiz vardı zaten ama alanımızla ilgili bölümümüzü de tamamlamak güzel olur düşüncesindeyiz.