4-b Sözleşmeli İmam Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı !

featured

4-b Sözleşmeli İmam Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı !

Evet arkadaşlar 18 Ekim 2016 Tarihi geldi cattı cok şükür.Bildiğiniz gibi diyanet işleri başkanlığının yapmış olduğu 4 b sözleşmeli imam alımı sınavının sonuçlarından sonra başvurular 14 Ekim 2016 tarihinde son bulmuştu.

Sınavda başarılı olan adaylar tercih işlemlerini 14.10.2016 tarihine kadar yapmaları gerekmeydi.Tercih işlemini yapmayan adaylar sınavda başarılı olsa bile Tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemi yapılmayacaktır. maddesince herhangi bir yere yerleşemeyecekler.

Diyanet işlerinin yayınlamış olduğu yazıda

1.Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/  adresi üzerinden 18.10.2016 tarihinde öğrenebileceklerdir.

Şuanda sistem çalımamaktadır.Gün içerisinde tekrar girerek sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.Çalışmalar devam etmektedir.Tüm imam hatip adaylarına hayırlısı olun diyoruz.

2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı (SÖZPER-2016-III) Tercih sonuçlarından sonra yapılması gerekenler gerekli evrakların toplanıp ilgili müftülüklere götürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bunun da belli tarihler içersinde yapılması gerekir. Aksi taktirde yerleştirme işleminiz iptal olucaktır.

Belgelerin verilmesinden sonraki süreç ise şuan tam kesin olarak belli olmasada aldığımız duyuma göre 1 Kasım 2016 tarinde hizmet içi eğitim kursuları başlamış olacaktır. Bu kurs ile ilgilide daha önce yayınladığmız haber metnini sitemizden okuyabilirsiniz. (İlgili Haber Metni için Tıklayınız !)

Sözleşmeli imam alımı için tüm herşey bu kadardır.Tüm adaylarımız için hayırlısı olmasını temenni ediyoruz.

Dhbt Dersleri  Sayfa Yöntimi

ATAMA İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

SONUÇLARIN ALTINDA YAZMAKTADIR.!!!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir