DHBT Deneme Sınavı 5

featured

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı yani kısa adı ile DHBT Deneme Testi 5 : Beşinci DHBT deneme testimiz ÖSYM formatın da olacak şekilde hazırlanmıştır.

Yine DHBT Sınavı Deneme Testi 5 hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse. 

DHBT 1 bölümünü hepimizin bildiği gibi tüm sınava giren kategorisi ne olursa olsun herkese sorulan ortak 20 yirmi adet sorudan oluşmaktadır.

DHBT deneme alanında yaptığımız ve beşincisini yayınladığımız bu dhbt deneme testimizde 2014 ve 2016 yıllarında çıkmış olan ve yayınlanmayan DHBT çıkmış sorularını testlerin içinde bulabilirsiniz.

Burada DHBT 1 ve DHBT 2 deki soruları daha önce DHBT Sınavı için Sorumlu olduğumuz ders ve konular hakkında bilgilendirmesini yaptığımız alttaki bağlantıda…

DHBT SINAVINA GİRİCEK ADAYLARIN KONU VE SORULARI İLE İLGİLİ DHBT 1 ve DHBT 2  Bölümünüde açıklanmıştır. 

Kısa bir hatırlatma yapalım beşinci testimizi de yayınlamakla birlikte DHBT sınavı adına güzel çalışmalar yapmaktayız.

Sizlerin takiplerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

DHBT çıkmış testler neden yok diyenlere kısa bir bilgilendirme ÖSYM tarafından yapılan DHBT testlerindeki çıkmış soruların tamamını yayınlamak suç teşkil ettiği ve yasal olmadığı için bizler soruları serpiştirerek yayınlamaktayız.

Farklı sitelerde bedava verilse bile bizler ÖSYM’nin tarafından belirtilen ve yasal olarak suç olan bir şeye sebebiyet veremeyiz.

DHBT Deneme Sınavı 4 ve 5 de 2014 ve 2016 sorularının bir kısmı mevcut. DHBT Deneme sınavları 4 , 5 ve 6.cısı DHBT 2014 ve 2016 yıllarında yapılan çıkmış soruların tamamını bünyesinde barındırmaktadır.

Keyifle çözün başarılar ;)

DHBT 2 Bölümündeki sorular daha cok ilahiyat ön lisans formatın da hazırlanmıştır.

[wp_quiz id=”6365″]

Umarım DHBT SINAVI DENEME 5 ‘ den istifade edersiniz. DHBT Testlerimiz tamamen bilgi öğrenme amaçlı ve ücretsizdir.

Cevap anahtarları zaten soruları işaretlediğiniz de açılmaktadır.

Bu yüzden herhangi bir sınav derecelendirmesi için ayrı bir bilgi vermedik herkes kendini tartsın durumunu gözden geçirsin diye.

Umarım bu ücretsiz DHBT Deneme Sınavımızdan istifade etmişsinizdir. Rabbim razı olsun demeyi unutmayın arkadaşlar.İsteğimiz budur sizlerden ayrıca DHBT Dersleri Sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sitemizdeki linkleri paylaşmayı ve sitemize yorum yapmayı unutmayın yine aynı zamanda Facebook grubumuza katılmak için alttaki bağlantıya tıklayarak. DHBT FACEBOOK GRUBUMUZA DA KATILABİLİRSİNİZ.

Facebook DHBT Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın ! 

DHBT Deneme Sınavı 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. DHBT 1-Soru 1’in cevabı kıyam bı nefsihi değil mi hocam?Zira “Kıyam bi nefsihi:Allah’ın varlığının hiç bir şeye ihtiyaç duyması,Allah’ın varlığının başkasına bağımlı bir zorunlu lütuftan değil,kendinden kaynaklanan bir gereklilik olduğunu,ayrıca O’nun mevcudiyeti ve Bekası için bir başkasına veya kendi dışındaki bir sebebe muhtaç olmayan yegâne mutlak varlık”demek. Bu sorunun cevabı bu olabilir mi (kıyam bı nefsihi)diye düşündüm.Yanılmışta olabilirim

    Cevapla
  2. 11 Haziran 2022, 22:54

    Allah Razı olsun İnşallah Hocam Çok Faydalı oldu bizim için ?

    Cevapla