DHBT Deneme Testi 7

featured

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı yani kısa adı ile (DHBT ) DHBT Deneme Testi 7 : Yedinci  DHBT Deneme testimiz ÖSYM formatın da olacak şekilde hazırlanmıştır. Yine DHBT Sınavı Deneme Testi 7 hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse. 

DHBT 1 bölümünü hepimizin bildiği gibi tüm DHBT  sınava giren kategorisi ne olursa olsun herkese sorulan ortak 20 yirmi adet sorudan oluşmaktadır

DHBT 2 bölümü iste sizlerin mezuniyet durumlarına göre mezun olduğunuz lise-ön lisans-lisans düzeyinde sorular gelecektir.Bizlerin hazırlamış olduğu bu DHBT Deneme Sınavı 7 ‘de ağırlık olarak ön lisans ve lisans düzeyinde sorular hazırlanmıştır.DHBT 2 bölümü için.

DHBT Deneme Testi Sınavı alanında yaptığımız ve yedincisini  yayınladığımız bu DHBT Deneme testimizde önceki yıllardan sadece 2016 yılında çıkmış bir kaç soru bulabilirsiniz.

Daha önceki DHBT Deneme Testlerimizi çözdü iseniz bugüne kadar DHBT Sınavlarında çıkmış olan tüm soruları çözmüş olmaktasınız. Sınavların tüm sorularını aynı şekilde yayınlamak yasal olarak suç olduğu içinçıkmış soruları bölerek parçalayarak testlerin içine eklemiş olduğumuzu sizlere bildirmiştik.

Burada DHBT 1 ve DHBT 2 deki soruları daha önce DHBT Sınavı için sorumlu olduğumuz ders ve konular hakkında bilgilendirmesini yaptığımız alttaki bağlantıda…

DHBT SINAVINA GİRİCEK ADAYLARIN KONU VE SORULARI İLE İLGİLİ DHBT 1 ve DHBT 2  Bölümünüde açıklanmıştır. 

Kısa bir hatırlatma yapalım yedinci DHBT Deneme Testimiz ide  yayınlamakla birlikte DHBT Dersleri ve Sınavları adına güzel çalışmalar yapmaktayız. Sizlerin takiplerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

DHBT çıkmış testler neden yok diyenlere kısa bir bilgilendirme ÖSYM tarafından yapılan DHBT Testlerindeki çıkmış soruların tamamını yayınlamak suç teşkil ettiği ve yasal olmadığı için bizler soruları serpiştirerek yayınlamaktayız.

Farklı sitelerde bedava verilse bile bizler ÖSYM’nin tarafından belirtilen ve yasal olarak suç olan bir şeye sebebiyet veremeyiz.

Bu konuda anlayışınız için teşekkür ederiz. Hangi testin nerede ne şekilde çıkmış olduğu zaten test seçeneklerine tıklayınca bildirilmektedir.

Şimdi DHBT Deneme Testi 7. Sınavına Başlayalım.

[wp_quiz id=”7479″]

DHBT  Testlerimiz tamamen bilgi öğrenme amaçlı ve ücretsizdir. Hiçbir şekilde ücret alınmamakla birlikte sitemize üyelikte gerektirmez. Cevap anahtarları zaten soruları işaretlediğiniz de açılmaktadır.

Bu yüzden herhangi bir sınav derecelendirmesi için ayrı bir bilgi vermedik herkes kendini tartsın durumunu gözden geçirsin diye.

DHBT Deneme Testimizde Öğretmenlik alanında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi DKAB ve İlahiyat tarzında Ösym Formatında sorulardan yararlanılmış olup hazırlanmıştır. 

Umarım bu ücretsiz DHBT Deneme Sınavımızdan istifade etmişsinizdir.

Allah razı olsun demeyi unutmayın arkadaşlar , sizlerden ayrıca DHBT Dersleri Sitemizi takip ettiğiniz  için teşekkür ederiz. Daha fazla soru  ve güncel bilgileri Facebook Sayfa ve Gruplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

DHBT Deneme Testi 7

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 12 Kasım 2022, 14:48

    Sorular gizel

    Cevapla