DHBT Ders Notları & DHBT Sınavı Sitesi !

DHBT Ders Notları ve Diğer Çalışmalar

Değerli arkadaşlar Allah’ın selamı hepimizin üzerine olsun inşallah.Öncelikle yapımı devam eden DHBT sınavı DHBT dersleri sitemiz de eksiklikler tamamlanmaya devam ediyor.

Gecen site çalışmalarında bahsederken (DHBT Sınavı – DHBT Dersleri Sitemiz Tamamlanıyor ! ) bazı maddelerin tamamlandığını ve kullanıma açıldığını bildirmek isterim.

Son zamanlarda web sitemize ziyaretçilerimizin yoğun bi katılımı olmak da. Aynı şekilde sosyal medya üzerinde fazla aktif olamasak da orada da ziyaretçi sayılarımız sayfa beğenilerimiz artmakta.İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Yukarıdaki site çalışmaların dan eksik kalan bölümlerin tamamlanması ve güncelleştirilmesi devam etmekle birlikte DHBT TESTLERİ bölümü ve DHBT DÖKÜMANLARI BÖLÜMLERİNDE ÇALIŞMALAR VE EKLEMELER devam  etmektedir.

Sizde farkında iseniz güncellemeler ve mevcut bölümler sitemizde çalışmaya başladığını görmüşünüzdür.

DHBT TESTLERİ Bölümü: Bu bölümümüzde önceki yıllara ait çıkmış DHBT testlerini ve bizlerin hazırladığı DHBT Testlerini online olarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmeden site üzerinden çözebilip istifade edebilirsiniz.

Herhangi bir üyelik gerekmemektedir.(Bazı cevap anahtarlarının ve Arapça sorular üzerinde düzenlemeler ve eklemeler devam etmektedir.)

DHBT Dosyaları Bölümü:Yine bu konuda dediğimiz gibi sitede bölümümüz aktif olarak çalışmaya başladı. Pdf ve benzeri dosyalardan oluşan bu bölümümüzden de ücretsiz ve üye olmaya gerek duymayacak şekilde yararlanabilirsiniz.Dosya eklemeleri yavaş yavaş yapılmaktadır.

DHBT DERS NOTLARI BÖLÜMÜ (DHBT DERSLERİ):Şuanda bu bölüme alt çalışmalarımız devam etmektedir.Özellikle bu mesajımı okuyan arkadaşlardan ricam ellerinde özetler ve bilgiler varsa bizim ile irtibata geçip paylaşmalarıdır.

 

Aöf  ön lisans  İlahiyat (Ön lisan ilahiyat) bölümünde hazırlanacak olan derslerimiz ünite ünite eklenecektir.

Bu bölümümüzle ilgili DHBT derslerimiz ve AÖF ünite özetleri sitemize fırsat buldukça ekleme işlemleri yapılmaktadır. DHBT Dersleri bölümüne bakarak bunu görebilirsiniz.

Sabrınız için teşekkür ederiz.Elinizde mevcut özetleriniz varsa bizlerede yollayabilirsiniz.

Bu konuda daha önce site duyurularında DHBT DERSLERİ Sitede Neden Yok ? isimli makalede durumu özetlemiştim.

DHBT Ders notlarını hem DHBT derslerinde online okunabilecek hemde dökümanlar bölümünden pdf şeklinde indirip okuyabileceğiniz şekilde olacaktır.

Sosyal medyada (Facebook) Aöf ilahiyat alanındaki grup ve sayfalarda belirtmemize rağmen bu konuda bizlere kimse özet yazılması konusunda destek verilmedi. Malesef bunu tek başımıza yapacağız.Bazı gruplarda herkes yardımcı kaynak alma yöntemine gidiyor .

Kitap alınmamasından yana asla değiliz ama elimizde orjinal kaynaklardan yararlanmak varken işi bedavacılığa götürmeyi ve birilerinin ekmeğine yağ sürmeyi uygun bulmuyoruz.

Çok değil aöf (Anadolu Üniversitesi) sitesinde özetlerde bulunmakta resmi olarak hazırlanmış.Diğer okulların bölümlerinde de ücretsiz kaynaklar mevcut olmasına rağmen Facebook gruplarında cıvık hareketler devam etmektedir.Bazıları malesef bunun reklamını yapmaktadır.Bu konuda duyarlı olmaya sizleri davet ediyorum.

Evet değerli ziyaretçi arkadaşlarım çalışmalarımızda bizlere destek olursanız çok seviniriz malum yük olan değil yükü alanlardan olmak duası ile diyorum.

Sayfamızdaki çalışmalar devam etmektedir. Sizlerde yorum gönderi ve benzeri önerilerde bulunursanız değerlendirmeye çalışırız. Malum tek bizim için kurulmadı bu sayfamız.

21 Ekim tarihinden sonra ilgili bölümlerin güncelleme işlemleri tamamlanmış olacak. Aktif çalışmalarımız da vatani görevimizden dolayı aksaklıklar meydana gelmektedir. 

DHBT Dersleri & DHBT Sınavı Site Kurucusu 

Cüneyt Sönmez

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorumlar
 1. Sümeyye diyor

  Aof onlisans in konu özetleri ve testleri yeterli olur mu kpss yede çalışıyorum yetistiremiyorum bi kaynak kitap öneriniz varmı

  1. dhbtdersleri diyor

   İllaki kaynak istiyosunuz. Yok hocam önermiyorum. Paranızı vermeyin. Tüm hepsini kısa zamanda üçretsiz yayınlayacam. Kpss için youtubede üçretsiz dersler var. O şekilde calıştım tekrar söylemek gerekirse dhbt icin aof ve ilahiyat kitapları soru bankası icin dikap sorularını öneririrm 21 ekim sonradı dhbt dosyaları bölümünde sitemize tek tek ekleme yapıcam şimdi cok az var.

 2. Perihan diyor

  On line sinavlar cok faydali mumkunse daha cok olsa

  1. dhbtdersleri diyor

   Vatani görevim bittikten sonra daha cok olacak inşallah brn seciyorum soruları. Daha güzel dhbt testleri yapıcaz. Teşekkürler siz takipte kalın.