DHBT Dersleri ve Diyanet Mülakat Torpil Açıklaması

featured

DHBT Mülakat sınavına ilişkin yaşanan hadiselere binaen gerekli açıklama Diyanet İşleri Başkanlığından gelene kadar herhangi bir yorum yapmayı , kurumumuzun zarar görmemesi adına uygun bulduk ve bugün resmi makamlarca beklediğimiz açıklama geldi.

Öncelikle dhbtdersleri.com sitesi olarak amacımız siyaset değildir.Bazı partileri övmek veya yermekte değildir.Daha önce bu konuda yazıp çizdiklerimizden dolayı başımıza gelmeyen kalmadı.

Bir yerde bir haksızlık var ise ve bu haksızlık kanıtlanmış ise bunu bildirmek ve insanlara ulaştırmak birinci görevimizdir.

DHBT Mülakat sınavına ilişkin bazı yazılar  ve evraklar bizlere sosyal medya ile ulaştırıldı.Bu zamana kadar yaptığımız işleri CİMER vasıtası ile devletimizin ilgili birimlerine ulaştırsak da üstü geçiştirilerek cevap vermek adına cevaplar verildi.

Bazı sendikalar zaman zaman bizim söylemlerimizi dile getirse de sadece kendi sendikalarına üye toplayabilmek adına gösterme calışmalar yapmıştır.Bunları açık ve net yazıyoruz.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Bu zamana kadar DHBT Adına yapılan en kapsamlı çalışma ve hizmeti dhbtdersleri.com adına bizler verdik. Resmi belgeleri başvurularımızı taleplerimizi  en ince ayrıntısına kadar planlı ve projelenmiş şekilde resmi makamlara bildirdik ve hali hazırda halen yazıp çizdiklerimiz geçerliliğini korumaktadır.

Haberi direk kopyala yapıştır yapmaktan ziyade bir giriş gelişme ve sonuç bölümü şeklinde yayınlamayı uygun gördük ve takipçilerimize söz verdiğimiz gibi bizim sesimize ses olun lütfen yayınlayın ve bizlerde duyurduğumuz üzere bu süreçte yaşanan gelişmeleri sizlere bildirmeyi şiar edindik.

Bir takım yazılara nasıl ve ne şekilde ulaşıldı bizler bilmiyoruz evraklar sahtemi bunu da bilmiyoruz nitekim bunlar TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ TARAFINDAN BAZI VEKİLLERE DE ULAŞTIRILMIŞ VE VEKİLLER BUNU SORDUKLARINDA NET BİR CEVAP ALINAMAMIŞTIR.

Bizlere gönderilen ve internette yayılan evrakları burada paylaşıyoruz.(Asla siyaset amaçlı değildir.)

Diyanet Torpil

Yukarıdaki evrak gibi bir kaç tane daha bizlere gönderildi ama bizler hepsini yayınlamıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı her fırsatta siyasetten uzak  durması gereken bir kurum olmasına rağmen , her fırsatta siyaset ile iç içe girmiştir.

Bugün bu yazıyı yazarken bizler bile tedirginiz yazdıklarımıza dikkat etmekteyiz. Malum yazdıklarımızdan dolayı bizzat görevden alınmış bulunmaktayız.

Sebep siyaset ile ilgilenmemizmiş. Allah ıslah eylesin hukuki mücadelemiz devam etmektedir.  Mecliste bu konuyu gündeme getirilmiş ve bu konuda bir vekil mecliste konuşmuştur. İlgili videoyu resmi yerden direk burada paylaşıyoruz. Kendisine de bilgilendirme yapılmıştır.

[better-ads type=”banner” banner=”11191″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

https://twitter.com/bislamoglu12/status/1489578951882252289?s=20&t=snJ2UXT0sl3Y0L9D7OF_vQ

Gelişme bölümümüzde bu şekilde olmakla birlikte her DHBT Mülakat sınavından sonra bizlere mesajlar gelmektedir. Bizlerde haklı bulduğumuz konuları resmi yetkilere elimizden geldiğince iletiyoruz. İlettiğimiz bilgileri de CİMER Ekran görüntülerini sizlerin takdirine sunuyoruz. Bu zaman kadar hepimiz bin bir zorluk çektik. 

Giriş ve gelişme bölümümüzde konuları bu şekilde özetledik. Yazımızın başında dediğimiz gibi kopyala yapıştır tarzı bir yazı olmayacak ve düşüncelerimizi de ekleyeceğimizdi yazının en sonunda bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığın’dan Burhan beyin açıklamasını eklemeden önce dhbtdersleri.com olarak şunu sormak isteriz.

[better-ads type=”banner” banner=”11191″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Çok yakın tanıdığımız Türkiye Ezanı Güzel okuma 1.cisi hakikatten mülakattan 98.küsüratla 99 oldu sanırım yine müezzinlikte Türkiye birincisi eyvallah cidden hak eden bir kardeşimiz. Ama gel gelelim hiçbir kursa gitmemiş bizzat yine tanıdığımız bir kardeşimiz asla puanında gözümüz yok ama nasıl oluyor da 92 puan alıyor aklımız almıyor.

2016 yılında birinci sınav iptal edildi ikinci mülakat sınavında bin bir psikolojiye rağmen kendimiz 73 ile kıl payı en ücra köye atanmıştık. 90 küsürat alan bu kardeşimize detayları sormadım ama tanımasak bilmesek ses etmeyeceğim, ne diyelim buna nasip mi demeli?

Son sözlerimiz de, bir çok insan bu kuruma ekmek bulma kapısı olarak bakıyor. Evet rızık önemli ama bazı ilahiyatçılar  ve siyasiler twitter ve sosyal medyada taglar başlıklar açmış oradaki yorumlarda da rezil şeyler var.

[better-ads type=”banner” banner=”11191″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Rızıktan ziyade sizler bu işi niçin ne amaçla yapıyorsunuz ona lütfen bir bakın ve olumsuz şeylere alet olmayın.

Aşağıda Diyanet İşleri Başkanlığından Burhan Beyin açıklaması mevcut olmakla birlikte DİYANET İşleri Başkanlığı bizim göz bebeğimizdir. Kurumumuzu hiçbir şekilde karalatmaya izin vermeyiz. Hocalarımız da kalitelidir ama sonuç içerisinde kurumların içerisinde insanlar zaafiyet gösterebilir veya duyarlı olmayabilir böyle bir durumda da bize düşen bu kardeşlerimizi müslümança uyarmaktadır.

[better-ads type=”banner” banner=”12032″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Diyanet’ten o iddialara cevap! İşliyen: Komisyonların dikkate aldığı temel husus ehliyettir, hakkaniyettir.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, son günlerde bazı sosyal medya mecralarında yer alan sınavlarda torpil yapıldığı yönündeki iddialara cevap verdi, “Emin olun ki bu taleplerin hiçbir tanesi komisyonlara ulaştırılmıyor.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatlarında İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticiliği istihdam etmek üzere 7800 kadar personel için yazılı ve sözlü sınav açmıştı.

[better-ads type=”banner” banner=”11191″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

DHBT sınavı sonrası uygulanan mülakat sınavlarına giren adaylardan ihtiyaç duyulan kadrolar için aday seçimi yapılmıştı.

Mülakatların ardından bazı sosyal medya mecralarında, sınavlarda torpil yapıldığına dair ortaya atılan iddialar tartışmalara neden olmuştu.

Diyanet Haber, Haber Merkezi olarak konuyu, aynı zamanda Başkanlığın İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen hocamızla konuştuk.

İşliyen konuya dair Diyanet Haber’e yaptığı değerlendirmede, alışkanlık haline gelen bu durum karşısında endişeye gerek olmadığını ve hiçbir talebin komisyonlara iletilmediğini dile getirdi.

İşliyen şöyle konuştu:

[better-ads type=”banner” banner=”12032″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

– 20 bine yakın gencimiz mülakatlara girdi

Bilindiği gibi ocak ayı içerisinde diyanet işleri başkanlığı teşkilatına 7800 toplamda İmam Hatip Müezzin Kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi alımı için mülakatlar yapıldı. Mülakatlar 20 ilde 21 sınav merkezinde 56 komisyon marifetiyle yapıldı. 20 bine yakın gencimiz mülakatlara girdi bunlardan 7800 tanesi seçilmiş oldu.

– Bir takım taleplerde bulunuyorlar

Tabi mülakatlar esnasında tanıyanlar, tanımayanlar işte bizim arkadaşımız, dostumuz, tanıdığımız, evladımız, çocuğumuz şeklinde bir takım taleplerde bulunuyorlar. Öyle bir alışkanlık uzun yıllardır var. Ama emin olun ki bu taleplerin hiçbir tanesi komisyonlara ulaştırılmıyor.

– Komisyonların dikkate aldığı temel husus ehliyettir, hakkaniyettir

[better-ads type=”banner” banner=”11191″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Diyanet İşleri Başkanlığının tertip etmiş olduğu, oluşturmuş olduğu komisyonların dikkate aldığı temel husus ehliyettir, hakkaniyettir. Elinden geldikçe adalet anlayışı içerisinde Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun okuma, ses, makam ve dini bilgiler konusunda ehil olanlar seçilmeye gayret edilmiştir.

– Hiç endişe etmeye mahal yok

Kamuoyunda konuşulan efendim, elden ele dolaştırılan isimler falan baktığımız zaman pek çoğunun kazanamamış olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla hiç endişe etmeye mahal yok. Kazanan gençlerimiz görevlerine başlayacaklar.

– Kazanamayanlar kazanabilmek için gayret edecekler

Kazanamayanlar inşallah yine bu sene içerisinde açılacak olan imamlık, müezzinlik, Kur’an Kursu öğreticiliği yarışını kazanabilmek için gayret edecekler. Özellikle Kur’an-ı Kerim bilgisini artırmaya, okumalarını düzgün hale getirmeye çaba gösterecekler. Cenab-ı Hakk çabaları emekleri karşılıksız bırakmayacaktır. Ben bütün gençlerimize başarılar diliyorum.

DHBT Dersleri ve Diyanet Mülakat Torpil Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir