DHBT’Nin Pusulası Konu Anlatımlı + Kargo Dahil Sıfır Kitap 35 TL

 

Soru bankası ile ilgili kitap bulamadık tekrardan soranlar için Konu anlatımda kitaplarından son 3 kitap kaldı elimizde ,katılım yapalanlar için teşekkür ederiz.

04.07.2020 : Bu zamana kadar tüm kitaplarımız yerine ulaşmıştır.Kapıda ödeme yoktur.Son 3 adet kitap kalmıştır.Soru Bankası yoktur tekrardan soruldu.

29.06.2020 : Gün içerisinde whatsapp ve internetimiz acık olmayabilir.İban numrasına Kitap ücretlerini yatıranlar bana yazsın mutlak dönüş yapacağım .09:00 ile 12:45 e kadar Halk Eğitim Merkezinde Kursta olacağım.

28.06.2020: Kitap siparişinde bulunanlar Pazartesi günü ücretleri 14:00 a kadar yatırın.Kargoları yine 16:00 da yollayacağım yarın biraz yoğunluk olabilir.Israrla Whatsapp  üzerinden soru sormayın.Kitabınız güvenle geliyor meraklanmayın.Ödemenin yapıldığı gün kargoya vermek icin özen gösteriyoruz.

27.06.2020 : Soru bankası ile ilgili şuanda bir şey sormayın hocalarım arkadaşa sordum ellerinde yok dediler.

26.06.2020 Bugün ücretleri alınan kişilere kitapları kargolaması yola cıktı.Sizlerede Whatsapp dan bilgi verildi.

Ayrıca 3 tane Gaziantep siparişi teşekkürler bizi daha Gazi Antep den takip ediyorlar.Son üç sipariş alabilirim.Soru Bankası yok arkadaşlar bilginize.Şuan için gelir mi bilmiyorum.

26.06.2020 Cuma öğlene kadar ödeme yapanların kitap kargoları Saat : 16:00 ‘da verilecek.

25.06.2020.:Hocalarım beş kişi kaldı.20 Tane daha gönderim yapabileceklerini söylediler.

Fiyat 35 TL kargo ücreti yok.Göndericiye aittir.

Yine PTT kargo ile olacak.Whatsappdan alacak olanlar mesaj atsın .

25.06.2020:Kitap varmı diye hala istekler alıyoruz.Kıymetli kardeşlerim elimizdekilerin hepsini gönderdik .

Hali hazırda 20 kişi kadar arkadaş olursa tekrar basım yeri ile görüşelim gönderim işlemi yapalım.

Hala kitaptan almak isteyen olursa whatsapp numramıza mesaj bırakın sayı 20 kişi olursa sipariş işlemi yapılması için gerekli kişilere bilgi verelim.

Fiyat o zaman için 34 TL denmişti.Şuan konuşmadım ama en az 35 TL olucaktır diye düşünüyorum.Umarım aynı fiyattan anlaşma sağlanır.Bu konuda yapabileceğimiz başka bir şey yok.

21:04.2020 Son Duyuru : Hepinize Çok Teşekkür ederiz.Başka güncellenleme yapılmayacaktır.

21.04.2020 : DHBT Kitabından sadece son bir adet kaldı hocalarım almaya niyeti olan var ise 0 543 642 73 90 whatsaptan veya arayarak bilgi versin. Güncel duyuru.

Pazartesi EFT yapıcak olan arkadaşlar iki adet kitap kaldı.Son Güncelleme Ekliyororum.Bir daha büyük ihtimalle kitap eklenmeyecek siteye.Anlaşmadan ziyade korono virüsü nedeni ile PTT cok yoğun oluyor.

Pazartesi  EFT işlemini yapanlar Whatsaptan yazsın. 0 543 642 73 90 Kargoyu aynı gün kargoya verilecek bir aksilik olmazsa.

Konuya başka güncelleme atmayı düşünmüyorum ama Whatsaptan bana ayır bana ayır diyen arkadaşlar dedim gibi EFT işlemini yapan kişiye kitabı göndercem.

Haber başlığını kitaplarımız bittikten sonra kapatabilirim.

Bundan sonraki dönemlerde yazıya ilave yapılmayacaktır. 15.04.2020 : Dünkü siparişimiz kargolanıp yollanmıştır.Son iki adet kitap elimizde kaldı.Almak isteyen olursa whatsaptan mesaj atabilir.

14.04.2020: Arkadaşlar son iki adet kitap kaldı bugün bir tane daha alındı.Kitap almaya niyeti olan varsa iletişime geçsin.Bir kargo icin gitmeyelim az gayet . Bugünün kargosu  16:30 da verilecek bu saate kadar alırım diyenler EFT yaparsa gönderim işlemini yapalım. 0 543 642 73 90 son iki tane kitap kalmıştır.Umarım kitaplarını gönderdiklerimiz istifade etmişlerdir.

Güncel Duyuru 13.04.2020 : Kitap siparişleriniz kargoya verildi.Bir hafta boyunca bizi bekleyen ağzını acmayan güvenen pimpiriklik yapmayan  hocalarıma teşekkür ederim.

Biraz espiri ile oldu bu yazı şuan anı olarak kalsın.Whatsapp tan PTT kargodaki kuyruğu görünce umarım beni daha iyi anlamışınızdır.

Kıymetli arkadaşkar kargoya 9 TL veriyorum bu tamamen sizlerin istifadesi icin son 3 adet kitap kaldı.Çevrenize duyurun bitirelim inşallah

13.04.2020 : Kitap sipraişi için saat 14:00 kadar EFT işlemini yapın hocalarım bugün Gecen Hafta salı gününden beri gönderemediğimiz kitapları Kargoya verilecek bilginize.Kargolama işlemi yapılınca hem telefonunuza hemde buradan haber güncellemesi yapıp duyuracağız.Son 3 adet kitap kaldı almak isteyenlere duyurulur.

12.04.2020 : Gecen hafta kitap siparişi veren arkadaşlar bu hafta gönderimi yapamadım.Elimizdeki kitaplardan son 3 adet kalmıştır.

Pazartesi günü 13.04.2020 öğleden sonra kitaplarınız PTT kargo ile adreslerinize teslim edilecek.Kitap almayacak olanlar lütfen Whatsappa yazmayın niyeti kesin olan yazsın.Bu hafta işlerimizin yoğunluğundan bilgi veremedik kusura bakmayın.Hakkınızı helal edin.

10.04.2020 Bu hafta kitap siparişi verenlerin kitapları yetişirse yarın kargolanacak yetişmez ise Pazartesine kalıcak,5 adet kitap kaldı.Bu hafta cok yoğun calışıyorum arkadaşlar bulunduğum yerde telefon ve net yok.Gece gec dönüyorum işten.

Normal şartlarda kitapların sipraişini yakınımızda olan PTT kargo ile gönderimi yapıcaktım ama iki hafta tatile girmiş.Aklınızda soru işareti kalmasın.Whatsapptan uygun oldukca bilgi veriyorum.Gece gec saatte telefonu kullanıyorum.Eşi ve benzeri olanlar rahatsız olmasın diye dönüş yapmak istemiyorum.Buradan bilgi vermek daha doğru.

08.04.2020:Duyuru Saat: 16:00 dan sonra bugünün kargoları verilecek daha önce 30 TL olan kitabımız 34 TL olacak diye fiyat belirtmiştim.

Bu süre zarfında whatsaptan iki kişiden biri bugün ücretini yatırdı diğer 31 20 ile sonu biten numaradan kitap alıcağını söyleyen hocam sizede 30 TL bu hafta işlerimin yoğunluğundan dolayı dönüş yapamadığım için hakkınızı helal edin.

Önceki güncel Duyuru :DHBT’NİN Pusulası kitaplarından elimizde sadece 9 adet kalmıştır.Korona vürüsü nedeni ile Kargolamada ne kadar sıkıntı yaşansa da kitaplar barkodları alıcılarımıza gönderilmiş ve kargolanmıştır. Kitap fiyatları Cuma Gününe kadar 30 TL sonrasında 34 TL olacaktır. Son 8 adet kitabımız kaldı bilginize kitaplar bittiği andan itibaren ilen yayından kaldırılacaktır.

Not ve İlave : CUMA Kıymetli Kitap siparişi veren arkadaşlar Siparşler  her gün öğleden sona kargo dağıtımına verilecek. Kitap ödemelerini EFT ‘işlemini yapmayanlar sat 14.00 kadar yapabilirsiniz. Aynı gün kargo cıkması için EFT’işlemini 14:00 a kadar yapın siparişleri 16:00 ‘da kargoya verilecek. Saat 16:00 dan sonra EFT işlemi yapanların kargoları ertesi güne cıkıcaktır.

Kıymetli kardeşlerimiz DHBT adına çalışmalarımızı her alanda kanıtlamış olduğumuz gibi DHBT kitapları konusunda da bir ilke yine DHBT Dersleri internet sitesi olarak almış olduğumuz karar neticesinde adım atmış bulunmaktayız.

DHBT sınavı yaklaşmakla birlikte DHBT Kitaplarının fiyatları konusunda ciddi manada fiyat artışı gözlenmekte ve sınav yaklaştıkça bu fiyatların artacağını sizlere bizler yine duyuralım.

Emekler neticesinde hazırlanan tüm eserlerin elbette bir bedeli , fiyatı olması normaldir.

DHBT sınavı iki yılda bir tekrarlandığı için,DHBT kitapları diğer kitaplara nazaran fiyat bakımından yüksekdir.

DHBT Dersleri sitesine gelen en çok mesajlardan biriside DHBT kitapları konusuydu.

Sitemiz ticari amaçla veya kitap satışı yapmak icin açılmamıştır.

Daha önce hediye ettiğimiz kitaplar ve PTT kargo gönderim barkodlarını defalarca sitemizde yayınlamıştık.

Kütahya Halk Eğitim Merkezinde DHBT kurslarının açılmasına vesile olmakla birlikte DHBT kaynak kitap arayışına girmiştik.

DHBT kaynak kitaplarının sorulması üzerine yaptığımız iki üç yer ile görüşmelerimiz olmuştur.

Bu görüşmeler neticesinde iki kitap icin aldığımız en uygun fiyat malesef 72 TL gibi bir fiyat idi.

Son görüşmelerimiz neticesinde çok uygun bütçeli bir kitabı bulduk ve kaynak olarak kullanmaya karar verdik.

Bunun neticesinde de bu kaynak kitabın böyle bir internet sitemiz var bize özel olarak yapabileceğiniz bir fiyat var mı deyip bir fiyat belirlenmesi neticesinde uygun bir fiyatta anlaşmış bulunmaktayız.

Kitap fiyatı + Kargo fiyatı şeklinde toplam 30 TL olacak şeklinde Tafsilat kitabı konusunda anlaşmamızı sağladık.

DHBT konu anlatımlı DHBT’nin Pusulası kitabı PEGEM VE DİĞER yerlerde 51 TL ,69 bazı yerlerde en ucuzu 35 ve 34 TL’dir.

Sitemize özel FİYAT 30 TL’den 34 TL olmuştur.Eski 30 ‘TL den olsun diyenler kesinlikle whatsapa mesaj atmasın sadece iki tane talebe kardeşimiz vardı onlar numaraları ile birikte kayıtlı isterlerse 30 Tl olacağını söylemiştik.

Kitap tanıtımı aşağıda verilmekle birlikte MEHMET ÜMÜTLİ SAYIN HOCAMIZIN SORU BANKASI KİTABI KONUSUNDA anlaşmamız ve görüşmemiz olacaktır.

Umuyoruz ki talep gelir ve bu talepler neticesinde uygun fiyata kitaplara sahip olabilirsiniz.

Kitap tanıtımı : 

DHBT’nin Pusulası, Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, KPSS DHBT, Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 DHBT 1-2 Dhbt’nin Şifreleri Bu Kitapta, MEHMET ÜMÜTLİ 538 Sayfa

DHBT 1

*İslam İnanç Esasları
*İslam İbadet Esasları
*Kuran bilgisi
*Siyer
*İslam ahlakı

DHBT 2

*Tefsir
*Fıkıh
*Hadis
*Akaid – Kelam
*İslam Tarihi
*Dinler Tarihi
*Mezhepler Tarihi
*Dini hitabet

Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas Eğitim Merkezi Fıkıh-Arapça Eğitim görevlisi Mehmet ÜMÜTLİ tarafından hazırlanan bu kitap bu alanda yazılmış en güvenilir ve en sağlam;  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

“DHBT SINAVINI KAZANDIRAN KİTAP!” ilkesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırladık…

Geçmiş yıllarda Diyanet tarafından yapılan bütün sınavlarda başarımızı kanıtladık ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazandık ve TAVSİYE EDİLEN TEK KİTAP olmayı başardık…

Çalışmamız Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimize yönelik olarak titiz bir şekilde kaleme alınmıştır.

 DHBT Sınavına Girecek Adaylarımıza Önemli Tavsiyeler

1. Öncelikle şu önemli noktayı ifade etmeliyiz ki  DHBT-I ve DHBT-II sınavlarının soruları DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI tarafından hazırlanmaktadır. Yalnızca sınav ÖSYM tarafından yapılacaktır. Bu konuda değişik şaibeler ve söylentiler yayın evleri tarafından bilinçli çıkarılmakta ve adayın bocalayıp yayınladıkları değersiz kitapları almaları sağlanmaktadır.

2. Yapılacak DHBT-I ve II sınavlarındaki sorular DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’nda çalışacak olan adayları tespit etmek amacıyla dikkatle hazırlanmakta olup ve çoğunlukla bilgi içerikli sorulardan oluşacaktır.

Zira bileni bilmeyenden ayırmanın bundan başka bir doğru yolu bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak yorum soruları sorulacağına dair şaibeler kurumumuz dışında çalışanlar tarafından bilinçli olarak ortaya atılan iddialardır.

Bu sebeple adaylarımızın işi şansa bırakmamaları ve sınava çok iyi hazırlanmaları gerekmektedir. Zira Diyanet İşleri Başkanlığı’nda boş olan kadrolar ve din görevlisi ihtiyacı her geçen yıl ciddi oranda azalmaktadır.

3. Diyanet Sınavlarına yönelik alan, adeta bir rant kapısı olmuştur, dolayısıyla bu alanın uzmanı olmayan, hatta basit bir fetva sorusuna dahi cevap vermekten aciz insanlar bu alana girmektedirler ve değişik yayınlarla “bilgi kirliliği”ne sebep olmakta ve bir umutla sınava girecek kardeşlerimizi üzülerek ifade edelim ki kandırmaktadırlar.

“Komisyon” adında kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı iddia edilen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Sınava girecek olan kardeşlerimize tavsiyemiz bu karakterdeki yazarların ve yayın evlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

Yazar: Mehmet Ümütli
Katagori: Dhbt Diyanet Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatımlı
Sayfa Sayısı: 538
Boyut: 20×28 cm
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: 1. Hamur Kağıt
Dili: Türkçe
Dağıtım: Kitap Takipçileri

Bununla birlikte alanda uzmanlığı olmayan kimi din görevlisi arkadaşların tenkih ve tahkik etmeden sağdan soldan aldıkları malumat ile kitap çıkarıyor olması da içler acısı bir durumdur.

Sınava girecek olan adaylarımıza tavsiyemiz bu nitelikteki yazarların ve yayın evlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

DHBT’nin Pusulası kitabında bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık.

Konuları bir din görevlisinin ve adayının bilmesi gerektiği kadar izah ettik.

Zira konu bilinmeksizin salt soru çözmenin kuru bir ezberden öteye gitmediği kanaatini taşımaktayız.

Nitekim DHBT sınavlarında Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi konularında ayrıntı bilgilerin yoğun olarak sorulmuş olması da bunu ispatlayan bir durumdur.

Bu çalışma içeriğiyle İmam-Hatiplik, Müezzinlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği seviyesinde DHBT sınavına hazırlanan Ortaöğretim-Önlisans-Lisans düzeyindeki bütün adaylarımıza hitap etmektedir.

2020 DHBT ‘nin Pusulası Kitabının Belirgin Özellikleri

– Adından da anlaşıldığı gibi en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir.
– Alanında en güvenilir konu anlatımına sahiptir.
– Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.
– Konu içinde verilen “tafsilat” ve “öğrenmeden geçme” bilgi notlarıyla püf noktalar belirtilmiştir.
– En önemlisi, DHBT ‘nin Pusulası kitabımız; Dhbt hazırlık kurslarında en çok tercih edilen hazırlık ders kitabıdır.

Nasıl Çalışmalıyız?

– Öncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi DHBT’de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.
– Konu anlatımı mutlaka not alınarak veya altı çizilerek çalışılmalıdır. 
– Önemli hususlar ezberlenmelidir.
– Konular veya kavramlar arasında bağlantı bulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.
– Konu anlatımları sonunda yer alan testlerden yanlış cevapladığınız olması halinde ilgili konu tekrar gözden geçirilmelidir.

Yeterli Olur mu?

– 2020 DHBT Pusulası Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, konu anlatımı olarak yeterli bir çalışmadır.
– Konular bitirildikten sonra daha fazla soru çözülerek bilginin yerleşmesi ve farklı soru tekniklerinin görülmesi sağlanmalıdır.

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah’tandır.

Öncelikle kitap temini için 0 543 642 73 90 telefon numaramıza whatsapp ve mesaj yolu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ödeme işlemleri EFT işlemi ile yapılmaktadır.

Kapıda ödeme konusunda kargo ve firma ile maliyet arttığı için şuan bir işlem söz konusu değildir.

DHBT Sıfır konu anlatım kitabının kargolama şekli hakkında bilgi vermemiz gerektiği anlaşıldığından ilave ederek tekrar burada bir açıklama yapmak istiyoruz.

PTT ve Aras Kargo ile anlaşmamız bulunduğundan bu iki firma ile şirket çalışmalarını yapmaktadır.

Kıymetli arkadaşlar whatsapp yolu üzerinden bizlerle iletişime geçiyorsunuz.

Gelen sorulara binaen bir kaç hususu sizlere bildirmek istiyoruz.

1-Kargolama işlemi siz EFT işlemini yapıp onaylandıktan sonra başlar.

2-EFT işlemini siz yapıp bize haber verdiğinizde zaten konturollerimizi yapıyor ve bize EFT onaylanınca bilgi geliyor,bu aşamada güvenlik süreci devreye giriyor.

Bazı kişiler acaba güvenlimi diyor. Kıymetli kardeşlerim bizim kimsenin 30 TL’sine ihtiyacımız yok bu süreci kapıda ödemeli olmaması için zaten EFT’yi sizlerin ve bizlerin güvenliği açısından seçmiş bulunmaktayız.

3-Kargolama süreci ve gönderim hakkında bir diğer bir husus, kargonuz aynı gün hazırlanmaya bilir veya hazırlansa bile bazen kargolar aynı gün veya saat geçtiği için siparişinizi çıkarmayabilir,bu konuda lütfen ikide bir kargomuz ne zaman hazırlanacak gibi whatsapp iletişim hattımıza mesaj atmayın.

En büyük kitap firmaları (kitapyurdu) bile zaman zaman üç gün geciktirme ve daha fazla yapabiliyor.Bunu şöyle örnekleyebiliriz.

Mesela saat 16:50 kişi EFT yapıyor biz yatırdık hocam parayı diyor , ama banka onay vermiyor ve ertesi gün saat 12:00 ‘den sonra onay veriyor.

Zaten bizler , imkan var ise o gün hemen kargolama işlemini yapıyoruz ama evde olmuyoruz veya farklı bir işte , başka bir yerde olma durumumuz olabiliyor ve bu sebeple o gün atamıyoruz.

Lütfen bu konuda sabırlı olun aynı zamanda bazen 10 kitap siparişi veriliyor ve biz kargolama işlemi için kargo şubesine gidiyoruz orada kargolama işlemi yapılırken yine kitap siparişi geliyor ve bu sefer o daha sonraki güne kalıyor.

4-Bizler bu işi büyük kitap firmaları gibi yapmıyoruz ve her saniye bu iş ile ilgilenemiyoruz,bu işi tamamen siz sevgili DHBT sınavına girecek olan adaylarımızın ucuza kitap alması ve faydalanmanız için yapıyoruz.Bu dört madde neticesinde tekrardan bilgilendirilme yapılmıştır.

5-Hocam eee işte kitabın resimlerini atarmısınız ? gibi bir soru geliyor kıymetli hocalarım sizin gibi bir çok yazan oluyor ve gerçekten gün içerisinde yetişemiyoruz bazen gece 01:20 ‘de adam kitap soruyor.

Elbette cansınız ilginiz var ama o esnada bile geri çevirmiyoruz.Yazın hiç sorun değil ama en azından elinizin altında internet var Tafsilat konu anlatımlı DHBT kitabı yazıp bakın,aynısı kıymetli hocalarım bilerek eklemedik siz bakın fiyatını görün sona Rabbim razı olsun dhbtdersleri.com sitesi bu işle uğraşıyor diye lütfen düşünün.

6-Şimdilik hocalarım bunları ilave ettim yazımıza hepinizi seviyoruz ve başaracağız hep beraber sizden ricamız biraz da bize yardımcı olmanız.

7-Kıymetli hocalarım bir husus daha kargolama ve EFT dökümanlarının barkodları sizlere gönderilir ve Kargolama işleminin olduğu an bilgilendirme yapılarak kitabınızı kargo numarasından barkod üzerinden takip işlemini yapabilirsiniz.

Kargo Dahil + DHBT’nin Pusulası Konu Anlatım Güncel  Kitap Fiyatı 30 ‘ TL

İLETİŞİM : 0543 642 73 90

DHBT Dersleri olarak bu kampanya için umarım bizlere bir teşekkür eder bir dua edersiniz.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorumlar
 1. Edanur Ersoy diyor

  Bu kitap dhbt önlisans konularına uygun mu acaba sanki orta öğretim konu başlıkları var yek

  1. dhbtdersleri diyor

   hayır hocam ön lisansa da uygun kitap hocam konu başlıkları zaten hepsinde aynıdır.

 2. Ayşe diyor

  Daha önce EFT sonrası kitaplarımız hemen gelmişti.EFT yaptık hocam bu kitap dediğiniz gibi 50 tl ye satılıyor.Bu şekilde cok uyguna aldık.Rabbim razı olsun sizlerden.sürekli takipteyiz.