DHBT Mülakat Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli hocalarım ve hoca adayları DHBT Sınavından sonra bizi bekleyen bir mülakat var.

Bu her alan için böyledir. İmam-Hatiplikten tutunda Müezzin ve Kuran kursu öğreticiliği dahil tüm alımlardan DHBT Sınavından sonra mutlaka mülakat olur.

DHBT Mülakat sınavına nasıl hazırlanmamız gerektiğini ve dikkat edilmesi gereken püf noktalardan kısa bir şekilde bahsetmek istiyoruz.

Umarım burada ki yazımızdan istifade eder ve aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Yorum olarak bizlere attığınız DHBT Mülakat konusunda sitemizde bulunan DHBT Mülakat bölümünde mevcut tüm bilgilerde bulunmaktadır.

DHBT Mülakat sınavına nasıl hazırlanacağız peki ?

İlk olarak zaman ve devamlılık : Bu konumuz çok önemli çok ders çalışmaktan ziyade verimli ders çalışma olması gerekli. Malum günde mutlaka belli bir zaman dilimini DHBT Mülakat sınavı için ayırmalısınız.

Aksi taktirde parçalı veya aralıklı olarak hazırlanılan DHBT Mülakat sınavı için başarı elde etmeniz çok zor.

Tecvih Bilgisi ve Temel Kaideler: Günlük yüzüne Kuran okumalarımızı yaparken tecvid kaidelerini uygulamamız gerekmektekdir. Bazı arkadaşlarımız da kaideleri uygulayıp tanımlarını yapamamaktadırlar.

O yüzden özellikle Kuran Kursu Öğreticilerine tevcid bilgisi mutlaka sorulur.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Evet ben ilk vekil sınavına girdiğimde hep bilgisayar hatlı kolay okunabilir Mushaftan (Kuran’dan) çalıştım ve sınavda karşıma kapalı hat  yani eski yazı şeklinde kuran çıkınca afalladım ve kaldım.

Onun için mülakat sınavına hazırlanırken kapalı hattan okumalıyız.Bunun da orta yolunu seçebilirsiniz.

Misal 5 sayfa bilgisayar hatlı kuran okuyorsak 2 – 3 sayfa kapalı hattan okumak gibi.

Kuran ve Dua Ezberleri : DHBT Mülakat sınavına hazırlanırken dikkat edilecek en önemli maddelerden bir tanesi de bu Diyanet ve İmam Hatip’in belli bir müfredatı vardır.

Bunlardan hepsi tam olmasa da bir kısmını yapmak durumundasınız. Bu bölüm tamamen sınavda komisyon ve şans isi demek istemesem de Rabbimizin yardımı ile alakalı .

Kuran Ezberleri ile ilgili sitemizde müfredata (Kuran Ezber Listesi) bakmanızda fayda var en azından yasin tebareke amme ve Buruç Suresi ve  nas suresine kadar süreler ezberlenmelidir.

Fetih Hucurat Cuma ve Rahman Sürelerinden de belli kesitler olursa güzel olur.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Ezberleri okuyuşumuzda orta usulde ve hafif makamlı olmalı. DHBT Mülakat Sınavına hazırlanırken bu bölümü sakın es geçmeyelim.

Hangi Dualar Ezberlenmeli ? 

Sevgili hocalarım Hutbe Duaları Cenaze Duaları ve Bazen nikah ile yağmur duaları en çok DHBT Mülakat sınavlarında çıkan dualardır.

Bunlardan özellikle hutbe ve cenazeye dualarına dikkat etmeliyiz. Ezberlememiz gerekmektedir.

Bu konularda da gelen en önemli soru şudur bayanlar bunlardan sorumlumu dur?

Komisyon sorma yetkisine sahiptir çünkü bu saydıklarımızın hepsi İmam Hatip Liselerinde ve diğer okulların müfredatlarında mevcut olmakla birlikte Diyanet Personeli de bilmek zorundadır.

Peki DHBT Mülakat sınavına hazırlanmak bu kadar mı ?

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Bu kadarı yeterlimi öncelikle değerli hocalarım elbette bu kadar yeterli değil ama yukarıdaki maddeleri güzel bir şekilde sınavda verirseniz diğerlerinin pek önemi kalmıyor.

Malum DHBT mülakat sınavına hazırlanırken bu maddelere dikkat ederek hazırlanmamız gerekmektedir.

Sınavda Fıkıh bölümünden de mutlaka soru gelir o yüzden Diyanet İlmihaline göz atmamız en azından artık söylemek istemesem de Namaz Oruç Zekat Hac ile ilgili temel bilgilerin yanı sıra günümüz fıkıh problemlerinden biraz haberdar olmamız da fayda vardır.

Bunların yanı sıra gündemi ve önemli olayları da takip etmemiz ve gelişen hayat şartlarından da haberdar olmamız gerekmektedir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

DHBT Mülakat Sınavına Hazırlanırken yukarıdaki Hususlara dikkat ederek hazırlanırsak DHBT Mülakat sınavımızdan başarı elde edebiliriz.

DHBT Mülakat Sınavına Girerken ve sınavda başarımızı arttıracak bazı püf noktalar da var onlara başka bir başlık açıp sitemizde yayınlayacağız.

Öncelikli olarak DHBT Mülakat sınavına girmeden önce bu hazırlıklarımızı yapmamız gerekmektedir.

Rabbim gireceğimiz  sınavlarda başarılı olmayı nasip eylesin.

DHBT Mülakat Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

142 Yorum

 1. Selamun aleykum hocam 2019 2020 de bi alim olacakmi olacaksada bunun sayisi kactir

  Cevapla
 2. Hocam sözleşmeli için başvuru nasıl oluyor bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim ikinci alım olur mu bide

  Cevapla
 3. Hocam ikinci Bi alım olacak mı acaba

  Cevapla
 4. Selamûn aleyküm hocam İ.H.L+ İlahiyat Ön Lisans mezunuyum kpss123 puanım 72 sıralamam 7.100 civarında sizce mülakakata çağrılır mıyım?

  Cevapla
 5. Hocam onlisans ihl 80 siralama 1900 sizce gelirmi mulakat. Bide cok onemli hocam komisyondakiler bizim dhbt notumuzu goruyorlarmi lutfenn cvppp lutfen cok merak ediyorum

  Cevapla
  • Yönetici 14 Şubat 2019, 17:17

   DHBT yazılı notunu görüyorlarmı bende merak ediyorum ama görüyolar diye düşünüyorum.size de sıra gelir tahminimce.başarılar

   Cevapla
 6. hocam ilahiyat önlisans hafız dhbt puanım 69 buçuk larda çağırılır miyim acaba?

  Cevapla
 7. Hocam ben ön lisans okuyorum bu yıl bitecek KPSSDHBT girdim. Mülakata kim çağıracak başvuru için nereye müracaat edeceğiz.Mülakat başvuru tarihleri hangi tarihler? Bunları biliyorsanız yazar mısınız. Girip puan aldıktan sonra diplomayı alana kadar atanırmıyım Çalışmaya başlarmıyım Okulu seneye bitirdiğimde bu aldığım puanlar geçerli olacak mı yeniden mi girilecek

  Cevapla
  • Yönetici 9 Şubat 2019, 13:24

   sormuş olduğun tüm soruların sitede cevabı var değerli kardeşim makaleleri okuman yeterli.

   Cevapla
 8. Benim puanım dhbt 62 kpss 62 ilahiyat okuyorum çağırılırmıyım

  Cevapla
 9. Hocam önlisans mezunuyum dhbt71 kpss67 cagrılırmıyım. cagrılmam diye calışmayı bırakmıştım şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Yönetici 7 Şubat 2019, 13:11

   ne olursa olsun başvurunuzu yapın çalışmayı bırakmayın.Fahri sınavlarıda yaklaşıyor .

   Cevapla
 10. Selamün aleyküm hocam. Ben imam hatip mezunuyum şuan açıköğretim ön lisans ilahiyat okuyorum. Kpss puanım 63 dhbt puanım 59 maalesef:( geçen sefer cağırılmıstım fahrilik için uzak mesafe olduğu için gidememistim. Bu sene bu puanla çağırılır mıyım?

  Cevapla
 11. Selamualeykum
  Hocam ben imam hatip mezunuyum=hafızlık diploma var kpss 62 dhbt 57 cagrılma ihtimali varmı

  Cevapla
 12. Selamun aleyküm hocam. Onlisans mezunuyum Kpss 71 Dhbt 68 çağrılır mıyım? Bir de fahrilik için süreç nasıl ilk defa giriyorum biraz bilgi verir misiniz?

  • Yönetici 6 Şubat 2019, 23:30

   aleykümselam kardeşim biraz zor ama fahrilik sınavı olunca başvuru yaparsınız.ozaman mülakata girebilirsiniz gecici olarak yaz veya kış döneminde kurslarda gecici öğreticilik görevini yapabilirsin.

   Cevapla
 13. 3 Şubat 2019, 16:21

  hocam iyi günler alım sayısı belli oldu ihl mezunu 500 kişi alınacak szice puanlar ne olur benim puanım 77 sıralama 5 bin çağırılır mıyım sizce

  Cevapla
 14. Hocam yeni açılan kko alımlarında mezuniyet şart mı internet ten baş vurduktan sonra diploma müftüluge götürülecek diyor. O zaman olmaz mı İHL bu sene mezun olacağım dhbt puan in 67 düşük ama yinede olursa başvuru yapmak istiyorum Allah razı olsun sizden

  Cevapla
 15. Selamun aleyküm hocam bu son alımlarda mezuniyet durumundakiler başvurabiliyor mu

  Cevapla
 16. Merhaba
  lisans mezunu
  kpss p10 =75 . p121=73 ….
  Dhbt 67

  Mülakata çağrılma ihtimalim ne kadar acaba

  Cevapla
 17. Selamun aleyküm hocam Önlisans mezunuyum kpss 68 dhbt puanım 65 çağrılma ihtimalm var mı

  Cevapla
 18. Hocam ben ihl mezunuyum kpssden 75 dhbt den 70 aldım mülakata çağrılır mıyım

  Cevapla
 19. Selamun aleyküm. Dhbt ve kpss den 71 aldım. Lise mezunuyum. İmamlık için mülakata çağırılırmıyım?

  Cevapla
  • Yönetici 14 Ocak 2019, 23:26

   inşallah kardeşim güzel alım olursa evet gecen senelerde 75 ila 73 aralarında kalmıştı.Biraz kritik.

   Cevapla
 20. Hocam ihlal mezunuyum Ortaöğretim dhbt puanim 76 mülakata cagrilirniyim

  Cevapla
 21. Selam ün aleykum hocam İHL son sınıf okuyorum açıktan bir dahaki Dhbt sınavı ne zaman olucak bilgi verebilir misiniz Teşekkürler

  Cevapla
  • Yönetici 13 Ocak 2019, 00:16

   değerli kardeşim durumu belirttik DHBT Yazılı sınavı iki yılda birkez olur ve senenin çift yıllarında yapılır.Dua ile kıymetli kardeşim Rabbim zihin açıklığı versin.

   Cevapla
 22. Merhabalar. Kpss122 den 84.90 aldım. İhl mezunuyum. Ön lisans ilahiyat okuyorum ayrıca. Kkö için mülakata çağrılırmıyım?

  Cevapla
  • Yönetici 12 Ocak 2019, 18:47

   güzel alım olursa kategorinizden cok büyük ihtimalle cağrılırsınız hocam çalışmaya devam.

   Cevapla
 23. 12 Ocak 2019, 11:55

  Hocam imama hatip artı önlisans ilahiyat mezunuyum kpss 73.dhbt 83 .1835 mülakata çağırılırmıyım allah rızası için olumveya olumsuz cevap rica ediyorum

  Cevapla
  • Yönetici 12 Ocak 2019, 18:46

   yani hocam cağrılırsınız :))puan cok iyi :)Allah’ın rızasını karıştırmayalım …

   Cevapla
 24. Kpssden 74 dhbtden 61 aldim ihl+diger onlisanstan gircem kkö icin mulakata cagirilirmiyim hocam

  Cevapla
 25. Arkadaslar gecen sene ihl ve on lisasn mezunlarini 61.923 le kapttilar yani bu sene taban puanlarin duscegi soyleniliyor bide duz lise mezunu olup onlisansi bitirenler imamliga alinmiycak artik cunku ihl ciktisi olacak artik herkes

  Cevapla
  • Yönetici 9 Ocak 2019, 00:30

   taban puanlar o kadar düşmedi kardeşim aynı zamanda bundan önceki sınav bu senekine göre daha zorlu geçmişti ve insanlar ösym tarzı sorulara yeni yeni aşina oldular.Şuan icin ön lisans kategorisi tek başına duruyor.Diğer kategorilere dediğin gibi ihl getirdiler ama ön lisans kategorisi hala durmaktadır.Bu sene ihl yapılacakmı yapılmayacakmı hep birlikte göreceğiz.Ama bu alımlardan taş çatlasın 65 e inerse iner ki o da zor bi ihtimal…

   Cevapla
 26. Diger önlisans + İlahiyat önlisans mezunuyum. Puanım 66 müezzinliğe çağırırlarmı sizce ?

  Cevapla
 27. Selamünaleyküm hocam dhbt ortaogretimden 72 aldım sıralamam 14 binde imamlik için mülakata cagirirlar mi sizce.birde haziranda mezun olcam diplomasız mülakata başvuru yapabilirmiyiz

  Cevapla
 28. 6 Ocak 2019, 09:55

  Selâmün aleyküm hocam benim dhbt puanım 77. Sıralama 6471. Kpss 65 Hafızım mülakata çağrılırmıyım sizce puanlarım iyimi

  Cevapla
  • Yönetici 6 Ocak 2019, 10:44

   Hafızlık var ise cağrılma ihtimaliniz var hocam çalışmaya devam. Bu sınavda olmada bile önümüzdeki yılda güzel alımlar olursa mutlak sınava girmeye hak kazanırsınız. Başarılar

   Cevapla
 29. Selamün aleyküm. Hocam ben İHL mezunuyum.
  Aynı zamanda önlisans ilahiyat okuyorum. Tek dersim kaldı.
  73 puan aldım mülakta çağrılma ihtimalim var mı?

  Cevapla
 30. Hocam ben Musa 66 puan aldım ortaöğretim. İmamlık veya müezzinliğe çağırırlar mı?

  Cevapla
 31. Merhaba hocam, lisans ilahiyat mezunuyum. Dhbt 77 aldım. Sıralamam 3500.mülaka çağrılma ihtimali var mı?

  Cevapla
 32. 5 Ocak 2019, 00:56

  Selamun aleyküm hocam dhbt puanım 72 ilahiyat önlisans mezunuyum. Sıralamam 6983 mülakata hazırlıklı olayım mı?

  Cevapla
  • Yönetici 5 Ocak 2019, 17:38

   tabikide sizi DHBT Mülakata başvuru yapın büyük ihtimalle sınava katılacaksınız.size sıra gelir.

   Cevapla
 33. Selamün aleyküm ben Anadolu ihl+ ilahiyat önlisans mezunuyum KPSS dhbt puanım80 siralamam 1700 acaba mülakata cagirilirmiyim. Teşekkürler

  Cevapla
 34. Benim dhbt puanım 95 üzeri geldi hocam. Diğer lisans ve ilahiyat önlisans mezunuyum. Atama puanı belirlenirken mülakat ve dhbt puanı ortalaması mı alınacak yoksa dhbt puanı sadece mülakata çağrılmak için mi kullanılıyor. Mülakatta dhbt puanın hiç bir etkisi yok mu.

  Cevapla
 35. Selamın aleykum hocam mülakat ne zaman olur

  Cevapla
 36. Selamun aleyküm hocam ben ihl mezunuyum dhbt puanım 81 sıralamam 3025 atama olurmu?

  Cevapla
 37. Ihl mesunuyum dhbt 67 aldim kko icin olurmu merve

  Cevapla
 38. hocam kpss den61,dhbt ‘den65 aldım mülakaata çağrılırmıyım acaba

  Cevapla
 39. DÜZ LİSE + DİĞER ÖNLİSANS + İLAHİYAT ÖNLİSANS MEZUNUYUM.
  KPSS VE DHBT YE GİRDİM.
  AMA MÜEZZİNLİK İÇİN ALIMLAR VE TABAN PUANLAR KISMINDA: BENİM OKUDUĞUM OKULLAR TUTMUYOR.
  BU DU DURUMDA BEN MÜEZZİN OLAMAZ MIYIM ???
  MÜEZZİN OLMAK İÇİN İLAHİYAT ÖNLİSANS OKUMAK YETMİYOR MU?

  Cevapla
 40. Mülakata çağrılma nasıl olacak kim çağıracak nereden öğreneceğiz bunun hakkında bilgilendirme yapar mısınız ?

  Cevapla
 41. Alım derken zaten alım belli değil mi 9500 6 bin imam ne demek alim yüksek olursa

  Cevapla
  • Yönetici 2 Ocak 2019, 21:57

   kardeş neyden ne kadar kategori belli değil artı önümüzdeki yılı da var kafana göre atarlı atarlı konuşma

   Cevapla
 42. Benim kpss 63 , dhbt lisans 75 sıralamam 4160 . Okulumu dahaca bitirmedim alttan dersim var ondan bu sene bitiricem inşallah. Mezun olmadan mülakata çağrılırmıyım . Bu puanlarla kazanma durumum nedir.

  Cevapla
  • Yönetici 2 Ocak 2019, 21:55

   MÜLAKATA girersin hazırlanmaya başla şimdiden atanma işlemlerinde diploma lazım olacak epey zamanın var.okulu kesinlikle bitir diplomanı al

   Cevapla
 43. Ben 58 ile lisans mezunu gelmez mulakat degil mi tam emin olayim;)

  Cevapla
 44. Hocam puanım 80 ihl + hafızım mürzzinliğe çağrılır mıyım

  Cevapla
 45. Ihl-hafız -önlisans =67,5 aldım hocam mülakata çağrılma durumum var mı? Hocam bir de mülakat sinavi ne zaman açıklanır tahmini bir bilginiz vsr mi ?

  Cevapla
  • Yönetici 31 Aralık 2018, 01:33

   Bu hafta Akademik takvim yayınlanır belli olur. Busene olmasa bile güzel bir alım olursa iki yıl icinde mülakata cağrılırsınız. İnşallah

   Cevapla
 46. Selamunaleykum ben kpss ve dhbt ortaogretime girdim kpss65 dhbt60 puan aldim kurs ogreticisi olabilirmiyim ve sözlü mülakata başvuru nasıl yapılıyor bilgi verir misiniz lütfen şimdiden Allah razı olsun

  Cevapla
 47. İmam hatip mezunuyum ayrıca ön lisans ilahiyat mezunuyum ikinci üniversite olarak çocuk gelisimi okuyorum dhbt sonucum 73 mülakata çağırılır miyim bir bilginiz var mı acaba??

  Cevapla
 48. Ortaöğretim dhbt puanım 79 sıralamam 4600 mülakata çağırılır mıyım

  Cevapla
 49. Selamun aleykum benim ortaogretım kpss 74 dhpt 80 mulakata cagrılır mıyım acaba

  Cevapla
 50. 29 Aralık 2018, 11:38

  hocam iyi günler dhbt puanı 77 sıralama 5 bin ihl mezunuyum mülakata çağırılır mıyım

  Cevapla
 51. Lisans mezunuyum 69 aldım sıralamam da 8 binlerde mülakata cağrılırmıyım

  Cevapla
 52. DİĞER ÖNLİSANS + İLAHİYAT ÖNLİSANS + DÜZ LİSE MEZUNUYUM.
  KPSS VE DHBT YE GİRDİM.
  AMA MÜEZZİNLİK İÇİN ALIMLAR VE TABAN PUANLAR KISMINDA BENİM OKUDUĞUM OKULLAR TUTMUYOR.
  BU DURUMDA BEN MÜEZZİN OLAMAZMIYIM ?

  Cevapla
 53. Kpss 74.5 dhbt 74 İmam Hatip+ilahiyat önlisans mülakata girebilir miyim hocam

  Cevapla
 54. Afedersiniz sıralamam 1647

  Cevapla
  • Yönetici 28 Aralık 2018, 03:14

   Evet büyük ihtimalle yüzde doksan dokuz DHBT Mülakat a giriceksiniz hocam calışmaya başlayın hayırlı olsun

   Cevapla
 55. Hocam DHBT ortaöğretim ihl 83,78
  Sıralamam 10647 atanma ihtimali var mi sizce

  Cevapla
 56. 27 Aralık 2018, 18:02

  Hocam imamhatip mezunuyum 2019 kpss dhbt den 73.87 aldım sıralamam 11.000 mülakata çağrılma ihtimalim varmı eğer yoksa geçici öğretici olabilirmiyim onun için ne yapmam nereye başvurmam gerek

  Cevapla
  • Yönetici 27 Aralık 2018, 18:30

   gecici öğreticilikte sınava tabi olursun ama atanma durumunda DHBT Mülakata çağrılırmısın bilemiyorum.

   Cevapla
 57. Dhbt sınavından 58 aldım ihl + hafızım mülakata çağrılırmıyım

  Cevapla
 58. Lisans dhbt puanım 58 mülakata çağrılma ihtimali var mı?

  Cevapla
 59. 27 Aralık 2018, 14:15

  kpss 73 dhbt 75.8 hocam lise imam hatip mezunuyum hafızlık belgem de var çağırılır mıyım

  Cevapla
 60. Kpss ve dhbt den 60 aldim cagirilir miyim pek umutlu degilim ama..?

  Cevapla
 61. Hocam 76 aldım çağrılma ihtimalim var mı?

  Cevapla
 62. Dhbt puanim 89 ortaöğretimden girdim kkö için mülakata çağrılır mıyım

  Cevapla
  • Yönetici 27 Aralık 2018, 11:22

   2020 yılına kadar alımlar neticesinde çağrılma oranınız cok yüksek şimdiden başlayın çalışmalara hocam tebrikler.

   Cevapla
 63. Dhbt 67 aldım lisans mezunuyum kuran kursu öğreticiliği için mülakata cagrılır mıyım

  Cevapla
 64. Selamunaleykum. KPSS ve DHBT puanlarım 76 ve imamhatip mezunu olarak hazırlanıyorum. mülakata çağrılma şansım var mı sizce ? puanım bana biraz düşük geldi şüpheliyim çağrılma konusunda.

  Cevapla
 65. Esselamu aleykum. Dhbt’den 76 Aldım mülakata çağrılma ihtimalim var mi?

  Cevapla
 66. Merhaba, acaba mülakat sınavı ne zaman olur bir bilginiz var mı? Dhbt sonunuçları ocak ayının ilk haftası açıklanıyor peki mülakat bundan ne kadar zaman sonra olur? Bir de lisans mezunuyum ve kpss puanım ile dhbt puanım takriben 70 küsür oluyor. Mülakata çağrılma olasılığım nedir?

  Cevapla
  • Yönetici 24 Aralık 2018, 17:22

   Diyanet akademik takvimi aralık son haftasında yayınlayacak muhtemel sınav takvimi orada olacak.cağrılma olasılığınız var ama kategorilerden alım sayıları nasıl olacak bilemiyorum.

   Cevapla
 67. Selam Aleykum hocam, size doğru yanlışlarımı göndersem netlerimi hesaplayip kaç puana denk geleceğini yazar mısınız, internetteki hesaplamalara pek güvenemiyorum

  Cevapla
  • Yönetici 20 Aralık 2018, 00:27

   hocam bu tarz şeyleri siz yazarsanız herkez yazar ve standart sapmayı bilmiyoruz hatalı bilgi vermeyelim size.

   Cevapla
 68. Hafızım ancak belgemi henüz almadım, 28 net bekliyorum sınavdan, kpss 69 puanla atanma ihtimalim nedir?

  Cevapla
 69. Benim 2018 kpss önlisans puanım 87.5. Dhbt önlisans sınavından da 31 net bekliyorum. Ancak önceki alımlarda sadece önlisans kategorisinde 85.5 taban puanla mülakata çağırmışlar. Benim çağrılma ihtimalim var mı

  Cevapla
  • Tabiki öncelik kontenjanlarin ne kadar açılacağı ama bence puanınız gayet iyi benim arkadaşım da geçen alimda atandı 86 ile

   Cevapla
   • Yönetici 15 Aralık 2018, 23:25

    aynen bu sene ve önümüzdeki senede alımlar daha cok olacak rümeysa hocamız atanacak inşallah güzel haberini bir yazı olarak bekliyoruz.

    Cevapla
  • Yönetici 15 Aralık 2018, 23:24

   rümeysa hocam maşallah bu sene çağrılma ihtimaliniz yüzde 95 inşallah olacak hemen mülakat çalışmasına başlayın.başarılar dilerim.

   Cevapla