DHBT Sınavı ARGE Anketi !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılı içerisinde yapılacak olan DHBT sınavına az bir zaman kaldı. Bugün dhbtdersleri.com sitesi olarak ARGE  çalışmamız neticesinde aldığımız bir karar neticesinde anket çalışmamızı sizlerle paylaşmak ve bu sonuçlar neticesinde 2020 DHBT sınavı için adım atmaya karar verdik.

Bugüne kadar 2014 yılından bu yana sitemizden hiçbir ücret talep edilmeden DHBT sınavı adına yayınlar yapıldı.Son zamanlarda yine site takipçilerimiz yani sizlerden gelen bazı öneri ve taleplere binaen burada bir anket formu oluşturmaya karar verdik.

2020 yılında yapılacak olan DHBT sınavına birlikte hazırlanmaya var mısınız ? Evet ben varım diyorsanız , dhbtdersleri.com ARGE çalışması olarak kafamızda sizlerinde istek ve talepleri doğrultusunda planlama yaparak dhbtdersleri.com sitemizi bir dershaneye , eğitim yuvasına dönüştürmeyi düşünüyoruz.

Sitemiz sizlerde fark edeceksiniz ki Eylül ayından bu yana her gün yeni bir konu eklemesi her gün bir çalışma içersin de ve bu çalışmalarımız siz bizi ziyaret edip sitemize girişler yaptıkça fark etmektesiniz, bizlerde buna değer vererek yeni çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

2020 yılında yapılacak olan DHBT sınavına birlikte hazırlanmak isteyenler için bir sistem düşündük bu güne kadar sitemizin yıllık maliyetlerini, tema, eklenti, domain, host ve benzeri şeylerin tüm ücretlerini kendi harçlıklarımızdan ayırıp temin ettik ve etmeye devam edeceğiz inşallah.

2020 yılında yapılacak olan DHBT sınavına artık daha profosyonel manada hazırlanmak için gerek maddi külfetin karşılanması gerekse yeni projelere zemin hazırlanması açısından sizlerinde katılımı ile  ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ oluşturmayı düşünüyoruz.

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ NEDİR ?

Ücretli üyelik sistemi bir ayrıcalık bir emektir. Evet yalnış duymadınız emek ve ayrıcalıktır. Bu işe önem verdiğinizi gösterir. Ücretli üyelik sistemi bir dershaneye veya DHBT Kursuna kayıt gibi düşünebilirsiniz.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ İLE NE AMAÇLANIYOR ?

Ücretli üyelik sistemi ile amaçladığımız sitemize eğitim adına ve DHBT Sınavı ile ilgili  yapılacak tüm çalışmalarda maddi katkı sağlayıp üye olanlara daha profosyonel hizmet vermek için ; Kitap, PDF tasarımı, Dosya basımı , kargo hizmetleri ve benzeri yararlı olan tüm hizmetleri dhbtdersleri.com tarafından üye olanlara sunma imkanı sağlayıp , 2020 yılında yapılacak olan DHBT sınavı için profosyonel manada uzaktan eğitim verip tüm DHBT sınavına girecek olan adaylarımıza en kaliteli hizmeti sunmak adına yapılması gereken hizmeti en iyi şekilde sağlanmasını amaçlamaktadır.

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ İLE SİTEMİZDEN NELERİ İSTİFADE EDEBİLİRSİNİZ ?

Ücretli üyelik yani DHBT sınavı için sizin bir adım atıp emek verdiğinizi göstermektedir diye belirtmekle beraber normal üye olmadan sitemize giriş yapan kişiler ile üye girişi yapanlar arasında belli başlı farklar bulunmaktadır.

Sitemizde bugüne kadar üyelik sistemi olmadı ve tüm bilgileri ücretsiz verdik eğer burada anket ve katılım neticesinde ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ AKTİF olursa üyelerimize elbette üye olmayanlardan farklı imkanlar ve hizmetler sunulacaktır.

Peki Ücretli Üyelerimize Hangi İmkanlar Sunulacak ?

Bu çok önemli bir konu olmakla beraber hala bu konuda ARGE faliyetleri olarak çalışmalarımız devam etmekle birlikte planladığımız bazı konuları şimdiden buraya yazmak istiyoruz.

1-İlk olarak sitemizde kendimizce hazırladığımız ve birinci deneme testlerini ücretsiz yayınladığımız ama bundan sonra eğer bu ankette ücretli üyelik sistemi olmasına karar çıkması durumunda bu testlerin devamı ücretli üyelerimize sunulacaktır.

Sunulacak olan bu testler kaldı ki deneme testlerinin birincilerinden göreceğiniz üzere hepsi ÖSYM formatında olup piyasada ki testlerden çok farklı olduğunu ki bundan sona ki yayınlanacak olan testlerin alt yapısı hazır durumda olup yine bu farkı sizlerde göreceksiniz.

Akaid & Kelam Deneme Testleri

Hadis Deneme Testleri

Tefsir Deneme Testleri

Fıkıh Deneme Testleri

Dini Hitabet Deneme Testleri

İslam Tarihi Deneme Testleri

Dinler ve Mezhepler Tarihi Deneme Testleri 

Kısacası DHBT sınavındaki tüm konulara ait deneme testleri olacak. Her bir başlık için zaten birinci deneme testleri yayınlanmış durumda bunların adedi on (10) adet olacak şekilde her biri farklı testlerin alt yapısı şimdiden hazırlanmıştır.(Adetten kasıt soru adedi değildir.Her Denemeden en az 10 tane olacaktır.)

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Toplam şuan icin Tüm derslerin denemeleri (70) adetlik bir deneme sınavı testlerini üyelerimiz sitemizde online  cözme ve PDF dosya e-kitap olarak indirme imkanına sahip olacaklardır.

2-DHBT deneme sınavları evet sitemizin en büyük özelliklerinden birisi hiçbir sitede olmayan DHBT deneme sınavları yukarıdaki başlıkta derslere ait deneme sınavlarından bahsettik ve üyelere sunacağımız bilgileri verdik.

Bu konumuzda ise bu testlerin DHBT sınavından nasıl karıştırılıp farklı şekilde sunuluyorsa bizlerde o şekilde sınava son iki ay kala DHBT Deneme Testlerini yayınlayacağız.

DHBT Tesleri bölümünde aynı zamanda DHBT Deneme sınavları 1 ila 8 tane mevcut yine DHBT Testleri bölümünden daha önceki 8 adet DHBT Deneme Testlerini inceleyip kararı siz verebilirsiniz.

Aynı zamanda testlerin yıl yıl analizleri yapılmış olup sınavda benzer veya çıkmış soruların analizi de sitemizde mevcut aramız kısmından sizlerde bu sonuçları detaylı inceleyebilirsiniz.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

DHBT Deneme Testlerini sitemizden üye girişi yapıp önline çözülecek ve yine PDF e-kitap şeklinde üye olanlara indirme imkanı sunulacaktır.

3-Gerek tek tek derslerin deneme sınavları gerekse DHBT deneme sınavları ile bilgilendirmenin ardından belli ders çalışma metodları ve haftalık konu konu ders çalışma imkanından üyelerimizin yararlanabilmesi sağlanacaktır.

Evet DHBT ders özetleri sitemizde mevcut bu özetler hiçbir şekilde paralı veya üyelik gerektiren sistemde yayınlanmayacak.

Ama ücretli sitemize üye olan kişiler için haftalık ders programları ve haftalık dersler sitemizin üzerinden sağlanacak bu yazılı da olabilir videolu canlı ders şeklinde de (Canlı derslerin olması için sistem gereksinimleri incelendiğinde aylık ve yıllık ücret miktarları çok pahalı) şuanda ücretsiz veya güzel bir sistem bulabilirsek hem canlı hem de not şeklinde haftanın 5 günü DHBT 2020 Sınavına kadar konular tamamlanacak tarzda program geliştirilecektir.

4-Üyelerimize özel kitap hediye çekilişleri yapılacak.Gerek İslami gerek mesleki gerek ise gündelik hayatımızda okumamız adına belirli kitap hediye çekilişi yapılacak.

Bu konuda sitemizde kargo ödemesi dahi sitemiz tarafından yapılacak olup sıfır ve ikinci el kitaplar üye sayılarımız veya ay bazında yapılacak olan hediye çekilişlerimiz konusunda çalışmalarımız ve neyin nasıl yapılacağı planlanmakla birlikte bu etkinliğimizde ücretli üye olanlara sunulacak.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

5-Haftalık Günlük Mail bildirisi ve Ders Dosya Gönderme İŞLEMİ (bu konuda çalışma devam ediyor) gün gün ders işlem akışı size bildirilecek ve imkan bulunursa sistem o  amana kadar geliştirilirse 3 adet DHBT Sınavı yapılacak.

Değerli hoca ve hoca adayları ziyaretçilerimiz dhbtdersleri.com ARGE çalışması olarak ücretli üyelerimize bu hizmetler verilecek ve daha farklı projelerimiz olacak bunları şuan için buraya yazmıyoruz.

Alt yapı çalışması devam ediyor. Misal bir örnek bu işi bizden kat kat profosyonel yapan bazı uzaktan eğitim hizmeti veren yerler var , ben ücretsiz olarak derslerine katıldım ama yıllık ücreti 900 TL olan bizler bu kişilerle görüşüp sadece sitemize özel ve sitemizden katılanlar için yormayacak herkesin bütçesine uygun fiyata anlaşma yapılası durumunda derslik açtırabiliriz.

Daha sonra yazmayacağım diyorum ama yine aklımızda olan projelerden bu ve benzeri projelerin yanı sıra farklı projelerde mevcut tam detaylarını şuan için burada yazmayacağız.

Bu projelerin olmaması durumunda sorumlu olmamak adına burada bırakıyoruz. Evet ücretli üyelik sistemi ile düşündüğümüz imkanların bir kısmını buraya yazdık ilk beş maddelik sistemin alt yapısı kısmen kurulmuş durumdadır ve kurulmasını ve yapmayı düşündüğümüz projelerin de devamı inşallah gelecektir.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ SINIRSIZ MI ?

Sınırsız olan bir şey yoktur. Her şeyin bir sonu elbette vardır. Sadece Alemlerin Rabbi,Rabbimizin zatı sınırsızdır. Sınırsız bile onun tarafından yaratılmıştır.

Cümlelerimizi fazla uzatmadan ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ SENELİK tarzda olmasını planlıyoruz.

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİ KAYIT İŞLEMİ NASIL OLUNUR ?

Öncelikle ücretli üyelik şartnamesi şuan için projelerimizin netleşmesi neticesinde bu şartname yani bizlerin projelerinin yazılı olduğu ve sizlerinde kabul ederek üye olabileceğiniz bicimde olacak.

Bunun alt yapısı hazırlanmakla birlikte ücretler EFT  yolu ile yapılacak bu konuda KULLANICI ADI VE GİRİŞ bilgileri sizlere ulaştırılacak.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİNİN FİYATLARI NE KADAR OLACAK ?

Şimdi bu kadar yazıyı baştan sona okuyan varsa ki elbette olacak bunu biliyorum bazı takipçilerimizin bizi adım adım takip edip nokta virgüle kadar okuduğunu biliyorum sizce buraya kadar yazdıklarımız ki oldukça zor olan bir şey ne kadar ücret talep etmeliyiz ?

Bizde buna karar veremedik bu konuda çalışmalarımızı hep beraber belirleyeceğiz.

Yaşı ilerlemiş olanlar için belki ücret söz konusu olmayacak ama aramızda lise ve liseden yeni mezun olan kardeşlerimizde mevcut olduğu için en düşük fiyattan herkesin istifade edebileceği tarzda fiyat belirlemesi yapılacak . Şunu söylemek gerekirse ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİNİN EN düşük yıllık fiyatı 80 TL olacak şekilde düşünmekteyiz.

Lise ve liseden yeni mezun olan öğrenci kardeşlerimiz için belirlenen fiyat 50 TL’dir. Ön Lisans okuyan ve Ön Lisanstan mezun olanlar için senelik Fiyat 80 TL şeklindedir.

Deneme amaçlı aylık ücretli üyelik fiyatımız 25 TL olup lise veya ön lisans farkı gözetilmez.

Aylık denemeden memnun kalındığı taktirde üyeliklerini senelik olarak yükseltilmektedir.

[better-ads type=”banner” banner=”8866″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

ÜCRETLİ ÜYELİK ÜYE GETİRENLERE KAMPANYA ?

Ücretli olarak sitemize üye olup 10 tane daha arkadaşınızı da sitemize isim vererek üye eden ki bunun detayları  henüz tam belirlenmemiştir yine detayları belirlenerek şimdilik düşüncemize göre bu kişiler belirlenen fiyatın yarısına üye olmaya ve 10 adet üye getiren kişi 2022 yılında yapılacak olan DHBT sınavına tekrardan sitemizde üyeliği iptal edilmeyip tüm her şeyden destek ve hizmet alacaktır.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

ÜCRETLİ ÜYELİK DÖNEMLERİ NASILDIR ?

Sitemiz ÜCRETLİ ÜYELİK SİSTEMİNİ dönemlik olarak yapmaktadır.

Üyeler bir sene boyunca sınava hazırlanır ve sınav sonrası ilk mülakata kadar üyelikleri sitemizde durur ve DHBT Mülakat sınavı yapıldıktan sona üyelikleri bir hafta içersin de pasif duruma gelir ve sitemizde 2020 DHBT yazılı sınavına öğrencileri sınavın yapılacağı sene hazırlar sonrası için mülakat hakkında çalışma yapılır ve dönem kapatılır.

ÜCRETLİ ÜYELİK DÖNEMLERİNİN zamanı Senenin Başında OCAK İLA Şubat arası kayıt işlemi yapılması planlanmaktadır.

Bu konuda ders program ve çalışmaları devam ediyor bilgilendirme yapılacak olup senelik değilde aylık olarak deneme amaçlı sitemize de bu dönemlerde kayıt olunabilir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

dhbtdersleri.com ARGE ANKET Çalışması 

Kıymetli takipçilerimiz hoca ve hoca adayları buraya kadar ARGE çalışması olarak ve sizlerinde talepleri doğrultusunda ÜCRETLİ ÜYELİK VE PROFOSYONEL Manada hizmet vermek için aklımızda olan bazı projeleri sizlere bildirdik.

Devamı inşallah gelecek. Şimdi ARGE BİRİMİ OLARAK anket çalışması yapacağız. Anketimizi en alta eklenmiştir. Tüm ziyaretçilerimiz lütfen görüşünü bildirsin.

SOSYAL MEDYA İLE FACEBOOK VE WHATSAPP konuları ile ilgili lütfen bir şey sormayın.Bu konuda bir açıklama yapılacak.

Öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki ders dışında ne ararsanız var.Lütfen sitemize kız bulmak veya iş bulmak veya daha farklı amaçlar doğrultusunda olan zihniyetler katılmasın.

[better-ads type=”banner” banner=”9131″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Konumuzu dağıtmadan lütfen anketimize katılın görüşleriniz bizim için son derece önemli.Hepinize teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

Anket ile ilgili seçeneğinizi belirledikten sonra Gönder butonuna basmayı unutmayın.Aksi taktirde ankete oy vermemiş olursunuz.

Üyelik Sistemi İle DHBT Sınavına Hazırlanmak İstermisiniz ?[poll id=”9583″]

Anketimiz belli bir süre ile yayında kalacaktır. Sisteme talep olması durumunda belirli çalışmalar yapılıp 2020 senesine ait programa başlanacaktır.

Ankete sadece bir kere oy verilebilir. Bir ziyaretçi birden fazla oy veremez ve oyu geri alma durumu söz konusu da değildir.

İlgili seçeneği işaretleyip GÖNDER tuşuna basmayı unutmayın.

Kıymetli hocalarımız ve ziyaretçilerimiz bu calışma 2020 senedi içindi 2022 ve daha sonrası yıllar için böyle bir projemiz olmamakla birlikte tüm bilgilerimizi her zaman olduğu gibi üçretsiz sizlere paylaşmaya ve DHBT sınavlarına çalışmaya devam edeceğiz.

DHBT Sınavı ARGE Anketi !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir