DHBT Sınavı Başvuruları Başladı !

2022 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) – Başvuruları Başladı !

 

Evet değerli hocalarım Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı kısacası DHBT Sınav Başvuruları başlamıştır.

Bu zamana kadar ilk kez bu kadar yoğunluk ve talebin olacağını tahmin ettiğimiz DHBT sınav başvurusu ile ilgili tüm bilgileri sitemizde vermeye gayret etmiştik.

DHBT sınav başvurularının yanı sıra başvuru yapmadan önce lütfen sitemizde bulunan menülerden DHBT Hakkında Menüsüne veya ( DHBT Hakkında Bilinmesi Gereken Başlıklar)  parantez içindeki bağlantı linkine tıklayarak bilgi edinmedi iseniz okumanız gereken bilgileri okuyunuz.

Yine okumanız gereken en önemli yazılarımızdan bir tanesi de ( DHBT Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir ? ) isimli yazımızdır.

Bunları burada belirtelim kıymetli hocalarım yazıyı biraz uzun tutacağım bildiğiniz gibi whatsapp destek hattını kaldırdık ve aynı şekilde yorumlara anında cevap veremediğimiz durumlar olabiliyor.

DHBT Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir ?

Bu yüzden kulaktan duyma bilgiler ile hareket edip yalnış bir şey yapmayın.Yalnış olduğunda düzelmesi malesef zor oluyor ve kulaktan duyma bilgiler yüzünden bir çok kişi mağdur oluyor.

Son  1 ay içerisinde whatsapp hattımıza gelen hocam bize şöyle şöyle dediler o yüzden DHBT sınava giremeyecekmişiz , DHBT sınavı hakkımız yokmuş doğrumudur diye sorduklarında kesinlikle hayır dedim belki yüz taneden fazla kişi var onlardan şuan bu yazıyı okurken Allah sizden razı olsun dediklerini işitir gibiyim.

Ama sizler işinizi kulaktan duymak bilgilerle değil resmi ve işi bilenlerden bilgi alarak araştırarak yani iman esaslarındaki gibi işimizi tahkiki iman ile yapacağız, gülümser gibi olduğunuzu hissediyorum.İlk olarak biz yayınlayalım istedik. ÖSYM duyurusundan ziyade bir takım ilave bilgileri buraya eklemeyi uygun gördük.

DHBT SINAVININ TARİHİ : 27.12.2020 olarak belirlenmiştir.

Aynı zamanda ÖSYM’NİN başvuru sayfasında geçerli resmi olmayan adaylar sınav başvurularını internet ortamından yapamamaktadır.

Dolayısıyla bulunduğu yerdeki ösym başvuru merkezlerine gidip başvurularını yapabilirler.

Fotoğraflar KPSS sınavı ile bağlantılı olarak çoğu kişinin büyük ihtimalle günceldir.

Ama mutlak manada bu konuda sorunu olan çıkacaktır diye sizler sormadan bu bilgiyi de ilaveten eklemeyi uygun gördük.

Ösym’nin internet sitesinden yapılan duyuru şu şekilde…

.11.2020 00:00
.11.2020 23:59
,00 TL

DUYURU
(06 Kasım 2020)

 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Başvurularının Alınması

2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 06-16 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-KPSS Kılavuzlarında yer almaktadır. Adaylar, Kılavuzlara aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların ilgili Kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

DHBT SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

DHBT Sınavı Başvurusu Yaparken İl Merkezleri ile ilgili seçim yapmayı da kesinlikle unutmayın.Aksi takdirde farklı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu konuda da daha önce sitemizde bilgi vermiştik sizlere.(DHBT Sınav Merkezleri) Parantez içindeki DHBT sınav merkezleri isimli yerden bilgilere bakabilirsiniz.

Gün içerisinde resimlerle veya videolu görüntü ekleyebilirim başvuru ile alakalı sorun yaşayan olursa yorum yazmaktan çekinmesin.

Kpss ve Din Hizmetleri alan bilgisi sınavı dhbt sınavına giricek tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz.

Rabbim hayırlısını nasip eylesin.Bir sınav bitmeden diğerine koşturuyoruz.Rabbim güzel kapılar açıcaktır.Fethimiz hayr ola…

 

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorumlar
  1. Mevlüde Akalın diyor

    Bilgi ve hatirlatma için çok teşekkürler sağolasıniz vârolasiniz Allâh cc. Râzı olsun sizlerden Sayın Hocam

    1. dhbtdersleri diyor

      hocam sizde cansınız sizin gibilerden de Rabbim razı olsun.bu tarz yorumlara cok mutlu oluyorum.Başarılar dilerim.