DHBT Sınavı Ertelendi !

featured

Kıymetli hocalarım ve hoca adayı kardeşlerim DHBT adına sorunları çözme noktasında yapılan gündem değerlendirmeleri sitemizde olduğu gibi ÖSYM’tarafından da takip edilmektedir.

Son bir haftadır gerek korona virüs sebebi gerek sokağa çıkma yasakları ve pandemi süreci bazı değişiklikler meydana geldiği aşikardır.

Bunun neticesinde sizlerden de sürekli hocam DHBT – MBSTS Sınavları Ertelendi mi ? İptal edilecek mi ? soruları geliyordu.

Bu sorulara cevap olarak yasak gelmeden önce https://dhbtdersleri.com/dhbt-sinavi-uzerine.html linkli makalede engel olmadığını belirtmiştik ve bu akşam bizler burada konuyu CİMER VE yetkililere bildirmek üzere bir makale hazırlamıştık ama konu değerlendirilip ÖSYM tarafından DHBT , MBSTS ve diğer yapılacak olan sınavların iptali ÖSYM tarafından karar alınmıştır.

Kamoyuna duyurulmuştur. Bizlerde burada sizlere bildiriyoruz. Sınavlarımız bir başka tarihe ertelenmiştir. ÖSYM tarafından yapılan resmi açıklamayı da aşağıda sizlerle paylaşmayı uygun gördük .

DUYURU
(01 Aralık 2020)

ÖSYM Sınavlarına İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI 

DHBT Sınavı Ertelendi !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. selamun aleyküm ben kpss ortaöğretime girdim ve dhbt ortaöğretime başvurdum ama sınav ertelendiği için sınav değişikliği hakkı verilirse ben dhbt lisansa başvuru yapa bilirmiyim

    Cevapla