Dhbt Sinavi Yapildi.

Dhbt sinavi yapildi.Öncelikle sınava giren tüm herkeze başarılar dileriz.Dhbt sınavına girdik ve sorular geçmiş sorulara göre cok farklıydı.

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT bugün yapıldı.

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 09.30’da başladı.

Kamu Personeli adaylarına çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi. KPSS 2016, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT oturumuyla tamamlandı. Sınav sonuçları ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

2 Yorumlar
  1. Selver diyor

    Dhbt sinavina acil cozum gerekiyor .Biz kuran kursu hocasi olacagiz ins.akademisyen degil.Sorular cok zordu paragraf sorulari uzun vakit dardi.Bakin basortusu sorunu yuzunden zaten okuyamadik Allah razi olsun imkan verdiniz ama bir umut girdigimiz sinavlarda boyle sorularla karsilasinca umutsuzluga dusuyoruz.yas geciyor seneler geciyor biz kadro alamiyoruz .bizim bekleyecegimiz omrumuz olmayabilir.

    1. dhbtdersleri diyor

      hocam yorumunuzu yayınlıyorum bu konuyla ilgili sayfamıza oldukca yogun baskı var dhbt sınavının iptali hakkında bir makele yazıcaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.