DHBT Sınavı Yapıldı

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT bugün yapıldı.

KPSS DHBT sınavı bitti ! ÖSYM 2018 KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman? (Puan hesaplama) KPSS DHBT sınavı bugün saat 10.15’te adayların katılımıyla başladı. Ancak sınava girecek adaylar saat 10.00’dan itibaren sınav binalarına alınmadı. 1 saat süren KPSS DHBT sınavı saat 11.15’te sona erdi.

2018 KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 10.15’de başladı.

Kamu Personeli adaylarına çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi. KPSS 2018, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT oturumuyla tamamlandı.

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulandı, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlendi, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir.

Sınavda adaylar cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretlediler. Cevap kâğıdı yerine soru kitapçıklarına yapılan işaretler kesinlikle değerlendirilmeyecek.

KPSS DHBT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS DHBT sınavına bugün giren adaylar sınavın ardından puanlarını tahmin etmek için, KPSS DHBT sınav soruları ve cevaplarını beklemeye başladı. Soru ve cevapların yayınlanmasının ardından adaylar puan hesaplamasına başlayacak. Kesin bir tarih verilmemekle birlikte ÖSYM’nin KPSS DHBT soruları ve cevaplarını önümüzdeki hafta içinde açıklaması bekleniyor.

KPSS DHBT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM hazırladığı akademik takvime göre, 9 Aralık 2018 Pazar (bugün) gerçekleştirilen KPSS DHBT sınav sonuçları 4 Ocak 2019 tarihinde adayların erişimine açacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.