DHBT Sınavı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT bugün yapıldı.

KPSS DHBT sınavı bitti ! ÖSYM 2020 KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman? (Puan hesaplama) KPSS DHBT sınavı bugün saat 10.15’te adayların katılımıyla başladı.

Ancak sınava girecek adaylar saat 10.00’dan itibaren sınav binalarına alınmadı. 1 saat süren KPSS DHBT sınavı saat 11.15’te sona erdi.

2020 KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 10.15’de başladı.

Kamu Personeli adaylarına çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi. KPSS 2020, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi KPSS DHBT oturumuyla tamamlandı.

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulandı, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlendi, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir.

Sınavda adaylar cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretlediler. Cevap kâğıdı yerine soru kitapçıklarına yapılan işaretler kesinlikle değerlendirilmeyecek.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

KPSS DHBT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS DHBT sınavına bugün giren adaylar sınavın ardından puanlarını tahmin etmek için, KPSS DHBT sınav soruları ve cevaplarını beklemeye başladı. Soru ve cevapların yayınlanmasının ardından adaylar puan hesaplamasına başlayacak.

Kesin bir tarih verilmemekle birlikte ÖSYM’nin KPSS DHBT soruları ve cevaplarını önümüzdeki hafta içinde açıklaması bekleniyor.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

KPSS DHBT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM hazırladığı akademik takvime göre, 11 Nisan 2021 Pazar (bugün) gerçekleştirilen KPSS DHBT sınav sonuçları 4 Mayıs 2021 tarihinde adayların erişimine açacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

DHBT Sınavı Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Dhbt sinavina acil cozum gerekiyor .Biz kuran kursu hocasi olacagiz ins.akademisyen degil.Sorular cok zordu paragraf sorulari uzun vakit dardi.Bakin basortusu sorunu yuzunden zaten okuyamadik Allah razi olsun imkan verdiniz ama bir umut girdigimiz sinavlarda boyle sorularla karsilasinca umutsuzluga dusuyoruz.yas geciyor seneler geciyor biz kadro alamiyoruz .bizim bekleyecegimiz omrumuz olmayabilir.

  Cevapla
  • Yönetici 5 Aralık 2016, 19:59

   hocam yorumunuzu yayınlıyorum bu konuyla ilgili sayfamıza oldukca yogun baskı var dhbt sınavının iptali hakkında bir makele yazıcaz.

   Cevapla
   • bu nasıl dhbt sınavı ya anlamadım paragraf soruları ve çelişkili sorular… amaclari insanların bir kademe ilerlemeleri meslek sahipleri olmaları değil biz ne şartlarla o sınava hazırlandık ben hamile ve 2 yaşında bir çocuğumla çalışıp çabaladım girdim bu sınava ne yazzikki sınav istediğim gibide olmadı

    Cevapla
    • Yönetici 11 Nisan 2021, 14:36

     hangi bölümden girdiniz bilmiyorum ama benim basit sorularda hatalarım oldu.olsun önümüzdeki sene yine sınav olacak

     Cevapla