DHBT Sınavına Girenlere Başarılar Dileriz !

featured

Bir DHBT Sınavının daha sonuna saatler kalmış bulunmakta. Değerli arkadaşlar bugüne kadar bizleri takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz.

Yararlı olabildikse ne mutlu bizlere. Bu sene özellikle bir takım gündelik hayat problemleri nedeniyle  pek fazla vaktimiz olmasa da DHBT adına ilahiyat adına çalışmalarımızı sizinle paylaştık.

Son bilgi olarak Kimliklerinizdeki resimler güncel değilse DHBT sınavına girmenizde sorun olabilir.

Soğuk damgalı veya mühürlü olmalıdır.Konu ile ilgili Sınav Giriş Kağıdında bilgi verilmiştir.Belki okumayıp gözünüzden kaçmış olabilir.

Değilse yarın sabah da açık olacak Nüfüs Müdürlüklerinden Karekod Borkodlu Geçici Kimlik Belgesi alabilirsiniz.

Facebook gruplarında daha aktif olarak soru çözümlerini özetlerini elimizden gelen DHBT konusunda tüm sorulara bilgiler vermeye çalıştık.

Bu konuda telefonlarımıza özel maillerimize ve yorumlarınızla sorduklarınıza yanıtlar verdik.Ne mutlu bizlere bir kişiye yardımımız dokundu ise.

Bizleri takip etmeniz ve güzel mesajlarınızdan dualarınızdan dolayı da hepinizden Rabbimiz razı olsun.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Pazar günü yapılacak DHBT Yazılı Sınavına Girecek olan emeklerini iki yıl boyunca çalışıp neticelendirecek olan tüm adaylarımıza şimdiden başarılar dileriz. Rabbim güzel fetih kapıları açması yönünde dua eder dua bekleriz.

Bundan sonraki yayınlarımız DHBT Mülakat bilgileri ve İlahiyat dersleri üzerine olacaktır. Yine aynı zamanda yapımı devam eden İslami bilgilerin paylaşıldığı ingilizce makalelerimiz de sitemizde yayınlanmaya devam edecektir.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

 

DHBT Dersleri ve DHBT adına tüm eksik bölümlerimizin calışmaları tamamlanacak ve inşallah DHBT 2022 yılına kadar cok güzel yeni projelerle karşınızda olacağız.Şimdiden göstereceğiniz teveccühe binaen teşekkür ederiz.Yazımı bir berceste ayetle sonlandırmak isteriz.

 وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى

Necim süresinin 39. ayeti kerimesinin arapcasını yazmakla beraber 42.paşajına kadarki bölümü ile birlikte vermek isteriz(39-42).

Ve şüphesiz ki, insan için kendi çalıştığından başkası yoktur. Ve elbette ki, çalışmasını yakında görecektir. Sonra (onun çalışması) en tamam bir mükâfaat ile mükâfaatlandırılacaktır. Ve şüphe yok ki, en son gidiş Rabbinedir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

İster çok yüksek bir puan alın ve ya tam tersi düşük bir puan alın unutmayın ki hepsi birer imtihandır.Bu konuda her ne olursa olsun dünyanın sonu olmadığını bilin ve unutmayın kazanan şükürle imtihan edilir,kaybeden sabırla.Rabbim yar ve yardımcımız olsun cümlemizin.

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr. (Rabbim! Kolaylaştır Zorlaştırma, Rabbim Hayırla Sonuçlandır.)

DHBT Sınavına Girenlere Başarılar Dileriz !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Selamün aleyküm Allahım hepimizin sınavını hayırlı ve mübarek kılsın inşaallah ÂMİN.RABBİM SİZDEN RAZI OLSUN

    Cevapla
  2. 7 Aralık 2018, 23:59

    Selamünaleyküm RABBİM hepimize zihin açıklığı versin inşallah. Allah razı olsun. Hiçbirimizin emegini Rabbim boşa çıkarmıcaktır. Kitapları okurken boynum tutulur gibi oldu. Geç saatlere kadar hep okudum..

    Cevapla