DHBT Sınavına Hazırlananlara Tavsiyeler

featured

Değerli okuyucu kardeşlerim bu yazımızda bizlere gelen talepler doğrultusunda bazı konular kısa kısa değinmek istiyoruz.

Malum istifade edecek arkadaşlar veya bazı sorulara cevap bulabilecek motivasyon niteliğinde olacağını ümit etmekteyiz.

Daha önceki yazılarımızı özet halinde madde madde sıralayıp buraya eklemek istedik.Lütfen tüm yazılarımızı sitemizden okuyun.

1- Öncelikli olarak sitemizde bulunan Dhbt Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım       isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

2- Okuduğunuz makalede bir şeylerin asla rastgele olmadığını bir hedefin planlı ve programlı olduğunu ve bunun için az çok neler yapılması gerektiğini anlamışınızdır diye umuyorum.

3- Bu yazılanlara ilaveten son zamanların malum kendimizde de baş gösteren bir erteleme hastalığı mevcut ve bu yüzden asla ve asla ne olursa olsun planladığınız çalışma saatlerinde ve hedeflerinizide erteleme yapmamalısınız. Az da olsa devamlılık bölümü her ne kadar yazıda anlatıldı ise de bu konuya çok dikkat etmelisiniz.

4- DHBT Sınavına Hazırlık Kitabı Mevzusu: Malesef üzülerek söylüyorum.Siteye ve facebook sayfalarımıza sosyal medyada hatta çevremizdeki kardeşlerimizden belkide en çok aldığımız.Soru ve konu Hocam eee bu sene dhbt sınavına giricem acaba hangi kitabı almalıyım.veya nerden calışmalıyım ?

Sevgili arkadaşlarım hoca efendi kardeşlerim hoca hanımlar sakın ve sakın yine söylüyorum bu konuda derme karma iş yapmayın bu konu ile zihninizi meşgul etmeyin.Her kitabı alın demiyorum ve ben bu konuda bu işi kazanırken iki tane kitap aldım fazla değil.

Üç aşağı beş yukarı hepsi birbirinin kopyası ve bu yüzden bu konuda çok paranızı harcamayın.Sizler dhbt sınavı için kitap konusundaki tavsiyem mutlaka İlahiyat – ön lisans ilahiyat ve imam hatip alanınız hangi kategori ise o kategorinin ders kitaplarına çok iyi çalışmanız 4 kere 5 kere en az bitirmeniz ve düşüne düşüne okumanızdır.

5- Bu maddemiz yukarıdakinin devamı niteliğinde gibi olsada dhbt sınavı için paralarınızı heba etmemeniz yönündedir.Değerli kardeşlerim sitemizde tüm materyeller bedavadır.Onlardan istifade edebilirsiniz.DHBT sınavı için kitap satanların tuzağına düşmemelisiniz.

6- Bu zorlu bir maratondur değerli kardeşlerim .Bu dhbt ve diğer sınavlarda stres,moral bozukluğu,panik ve daha bir çok şey meydana gelecektir.Lütfen bu konularda sabırlı olun ve her ne olursa olsun asla ve asla ümitsiz olmayın.

Bu bağlamda bir ayet Rabbimiz (mealen)  Öyleyse ne yılgınlığa kapılın ne de üzülün: eğer gerçekten inanıyorsanız, insanların en üstünü mutlaka siz olursunuz. buyurmaktadır. (Ali – İmran 139) bu gerçeği göz önünde bulundurmayı asla ve asla unutmamalıyız.

Buradaki tavsiyeler zamanla ilave ve düzeltmeler yapılacaktır.Şuanda aklımda olanlar bunlar acele ile oldu belki ama bir nebze bir kaç konuyu dile getirdik.Umarım istifade edersiniz.dua ve selam ile…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 4 sene önce

  2020 dhbt kitapları ne zaman hazırlanacak

  Cevapla
 2. 5 sene önce

  Önceki sorduğum sorunun cevabını aldım emeğinize sağlık Allah razı olsun

  Cevapla
  • Yönetici 5 sene önce

   Hocam heycanınızı anlıyorum ama biraz sabır elinizde muhakkak kaynak vardır ???herşey güzel olacak takipte kalın.

   Cevapla