DHBT Sınavına Hazırlananlara Tavsiyeler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli okuyucu kardeşlerim bu yazımızda bizlere gelen talepler doğrultusunda bazı konulara kısa kısa değinmek istiyoruz.

Malum istifade edecek arkadaşlar veya bazı sorulara cevap bulabilecek motivasyon niteliğinde olacağını ümit etmekteyiz.

Daha önceki yazılarımızı özet halinde madde madde sıralayıp buraya eklemek istedik. Lütfen tüm yazılarımızı sitemizden okuyun.

1- Öncelikli olarak sitemizde bulunan DHBT Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

2- Okuduğunuz makalede bir şeylerin asla rastgele olmadığını bir hedefin planlı ve programlı olduğunu ve bunun için az çok neler yapılması gerektiğini anlamışınızdır diye umuyorum.

3- Bu yazılanlara ilaveten son zamanların malum kendimizde de baş gösteren bir erteleme hastalığı mevcut ve bu yüzden asla ve asla ne olursa olsun planladığınız çalışma saatlerinde ve hedeflerinizi de erteleme yapmamalısınız. Az da olsa devamlılık bölümü her ne kadar yazıda anlatıldı ise de bu konuya çok dikkat etmelisiniz.

4- DHBT Sınavına Hazırlık Kitabı Mevzusu: Malesef üzülerek söylüyoruz. Sitemize ve Facebook (instagram) sayfalarımıza sosyal medyada hatta çevremizdeki kardeşlerimizden belki de en çok aldığımız soru ve konu :  Hocam bu sene DHBT Sınavına Gireceğim acaba hangi kitabı almalıyım veya nerden çalışmalıyım ?

Sevgili okuyucu kardeşlerimiz sakın ve sakın yine söylüyoruz bu konuda derme karma iş yapmayın bu konu ile zihninizi meşgul etmeyin. Her kitabı alın demiyoruz kaldı ki almanızı da tavsiye etmiyoruz. Eğer elinizde okuduğunuz bölümün ders kitapları varsa bu bile yeterlidir. Çünkü bu konuda piyasada bulunan tüm kitaplar hemen hemen birbirinin kopyasıdır. 

Sizlere DHBT Sınavı için kitap konusundaki tavsiyemiz mutlaka en az İlahiyat – Ön Lisans ilahiyat ve imam hatip alanınız hangi kategori ise o kategorinin ders kitaplarına çok iyi çalışmanız 4 kere 5 kere en az bitirmeniz ve düşüne düşüne okumanızdır.

5- Bu maddemiz yukarıdakinin devamı niteliğinde gibi olsa ise de DHBT Sınavı için paralarınızı heba etmemeniz yönündedir. Değerli kardeşlerim sitemizde tüm materyeller bedavadır. Onlardan istifade edebilirsiniz. DHBT sınavı için kitap satanların tuzağına düşmemenizi ve eğer illaki bir kitap alacaksanız fiyatları ve kalitesini mutlaka tartın.

6- KPSS ve DHBT zorlu bir maratondur. Sınavlarda stres , moral bozukluğu , panik ve daha bir çok şey meydana gelecektir. Lütfen bu konularda sabırlı olun ve her ne olursa olsun asla ve asla ümitsiz olmayın.

Bu bağlamda bir ayet Rabbimiz (mealen)  Öyleyse ne yılgınlığa kapılın ne de üzülün: eğer gerçekten inanıyorsanız, insanların en üstünü mutlaka siz olursunuz. buyurmaktadır. (Ali – İmran 139) bu gerçeği göz önünde bulundurmayı asla ve asla unutmamalıyız.

Yukarıda belirttiğimiz bu maddeleri yazılı sınavına ait olmakla birlikte diğer yazılarımızda DHBT yazılı ve DHBT Mülakat sınavlarına dair tüm ayrıntılar verilmiştir. Şimdiden DHBT ve diğer sınavlara hazırlanan tüm kardeşlerimize başarılar dileriz.

DHBT Sınavına Hazırlananlara Tavsiyeler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 2020 dhbt kitapları ne zaman hazırlanacak

  Cevapla
 2. Önceki sorduğum sorunun cevabını aldım emeğinize sağlık Allah razı olsun

  Cevapla
  • Yönetici 16 Eylül 2018, 15:12

   Hocam heycanınızı anlıyorum ama biraz sabır elinizde muhakkak kaynak vardır ???herşey güzel olacak takipte kalın.

   Cevapla