Dini Haber Sitesini Kınıyoruz ve Girmiyoruz !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlave Ekleme : Dini Haberler ilgili haber başlığı ve aşağıdaki resmi değiştirmişler.Bu konudaki hasas davranışlarını tebrik ediyoruz.

Senelerdir bizleri takip eden ve takip etmeye devam eden az da olsa güzel bir ziyaretçi ağımız olan dhbtdersleri.com sitesinden siz değerli sitemizi takip eden kardeşlerimizden bir ricamız olacaktır.

Bu zamana kadar bize itibar eden ve söyediklerimize değer veren değerli kardeşlerimize kıymetli hoca ve hoca adaylarımıza gelsin bu yazımız.

DHBT Dersleri sitesi olarak ilk kez böyle bir şey yapıyoruz ve yaptığımız yayınladığımız tüm yazı ve haberlerimizin bugüne kadar arkasında durduk.

Hatalı bir şey yaptı isek Af ol.

Son zamanlarda dini haberler adı altında yayın yapan sitelerin nasıl bir birleri ile çekiştiği nasıl taraf olduklarını burada belirtmemize gerek bile yok.

Bazı kısımlar tarikatları destekler iken bazı kısımlar siyasi partileri ve bazılarıda farklı düşünce gruplarını desteklediğini gördük.

Diyanet İşleri Başkanlığının kurmuş olduğu dini haber sitesinde bile taraf olunduğu aşikardır.Bunların hepsi olabilir hatta çok normaldir de diyebiliriz.

DHBT Dersleri olarak bu zamana kadar belli bir düşünce etrafında asla olmadık veya siyaset grubu ile asla olmadık.

Haklı gördüğümüz konularda eleştiri ve objektif düşüncelerimizi burada sizlere göre doğru veya yalnış dile getirdik.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Daha önce dinihaberler.com diye hizmet veren site Diyanet İşleri Başkanlığı ve mahkeme tarafından kapatılmıştır.Sonraki döndem de dinihaber.com olarak site ismi değişip hizmet vermeye başladı.

Farklı bir bakış açısı olan siteyi bizlerde takip ettik ,yorumlar yazdık ve bazı putları kırma konusunda gerçekten önemli adımlar attığını dile getirerek kendilerini tebrik ettiğimiz yerde oldu.

Ama son zamanlarda ve özellikle birlik ve beraberliğin en çok olması gereken bu zamanlarda insanları birbirine düşürmekten başka haber yapamayan ve güncelliğini insanları zıt kutuplar arasında kargaşa ortamı yaratarak sağlayan bu siteyi bugün itibari ile bizler takip etmeyi bırakıyoruz ve siz değerli ziyaretçilerimizin de bu siteye girmemelerini istiyor ve onlara destek vermemenizi azıcık hatırımız var ise sizden rica ediyoruz.

İnsanlar öldüklerinde arkasından güzel bir şekilde yad edilmesi gerektiğiniz bizlere anlatan bir nebimiz ve bir kitabımız var.

COVİT 19 yani korona vürüsü nedeni ile hayatını kaybeden BTP partisinin Başkanı olan Haydar Baş hakkında attıkları başlık ve yazı içeriğini dhbtdersleri.com olarak kınıyoruz.

Sakın bir siyasi mensubu olduğumuzu veya BTP partisini desteklediğimiz aklınıza gelmesin. Bugün attıkları manşet terbiyesizliğin diz boyu olup bu hassas dönemde böyle şeylere karşı olduğumuzu belirtmek adına bu yazımızı yazdık.

İlk kez böyle bir şey yaptık kendileri umuyoruz ki yazı başlıklarını düzeltirler ve ölmüş olan insanlar hakkında yazıp , cizerlerken güzel bir uslüp kullanırlar bizler bundan sona dinihaber.com sitesini hiçbir şekilde takip etmeyeceğiz lütfen sizlerde malum siteye tıklama dahi yapmayın.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

 

Dini HaberEy dini haber sitesi insanlar Atatürk’cüde olabilir Süleyman Efendi cemaatine de mensup olabilir ,Mustafa İslamoğlunu’da dinleyebilir İhsan Şenocak hocayı da diğerlerini de hepsine saygı duymanız gerek.

Fikirlerini benimsemeseniz bile saygıyı korumanız gerektiğiniz buradan bir kez daha hatırlatır ve sevmediğiniz veya fikri sizinle uyuşmayan vefat edip ömrünü yitirenler arkasından lütfen düzgün bir şekilde hitap edin.

Gerek virüs nedeni ile gerek farklı sebeplerden dolayı vefat etmiş olanlara Rabbimizden Rahmet Ailelerine baş sağlığı diler ve Ruhu şerfilerine El-FATİHA diyoruz.Amin

Dini Haber Sitesini Kınıyoruz ve Girmiyoruz !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Yazdiginiz en son yaziyida ben kınıyorum nedemek mustafa islam oglunu dinleyenlere saygi duymaliyiz anlayamadim..Ayet saptiran hadis inkar edenlere saygimi duyun der bizim dinimiz yoksa buguz edinmi der..islama dusmanlik edipte arkasindan cehenneme kitleler tasiyan birileri icin buguz edici yazilar yazsaydibiz belki dinimizin geregini yapmis olurdunuz..Bizim dinimiz boyle insanlarla mucadele edip onlari takip edenlerede emri bil maruf yapmayi ön gorur..Bunun icin calisin bunlara saygi duymak icin degil..Vebaliniz cok buyuk..

  Cevapla
  • Yönetici 14 Nisan 2020, 23:39

   sizin belliki yazımızdan kastın ne olduğunu hala anlamamakla beraber mustafa islamoğlu söz konusu bile değil yazıda.Biraz bizce yazıyı dikkatli okursanız seviniriz.İslam düşmanı nitelemesi yapmak oldukça yalnış olmakla birlikte sizden ricamız kopyala yapıştır yapmadan İslamoğlu hoca ile ilgili bildiklerinizi islama ters düşen şeyleri bir haber yazısı haline getirin biz site olarak yayınlayalım.Hatta islamoğlu hocanın kendisinede bir şekilde iletelim.Sitemizin yöneticileri bir cok hocamız ile haber ve bağlantı kurabilir.Detaylı çalışmalarınızı bekler bizlere yazdığınız ve kişileri islam düşmanı olarak nitelediklerinizin düşmanlıkları ile bir dosya yapmanızı bekleriz.Hucurat suresini deteylı manasını sindirerek okumanız duası ile.

   Cevapla