Diyanet 2022 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Yayınlandı !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

02.02.2022

BAŞKANLIK

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 yılına ait 2022 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi şuan hala Diyanet İşleri Başkanlığının resmi makamları tarafından hali hazırda yayınlanmıştır.

Başkanlığımızca 2022 yılı içerisinde yapılması planlanan “2022 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi” yayınlanmış bulunmaktadır.

​Gerek Başkanlık personeli ve gerekse açıktan atama yoluyla Başkanlığımızda görev almak isteyenlerin merakla beklediği sınav takviminde lüzum görüldüğü durumlarda ve zaruri nedenlerden dolayı Başkanlıkça önceden değişiklik yapılabilecektir.

İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlarda açılabilecektir.

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.

İlgili Sınav Takvimini Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesindeki PDF dosyasından aşağıdaki linkten indirip istifade edebilirsiniz.!

Alım ile ilgili sınav gözükmesede bütçe onayı verildiği zaman yıl içerisinde alım olacaktır.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Diyanet İşleri 2022 Yılı Sınav Takvimi PDF

2021 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ BilgileriDiyanet2022

 

NOT: 2022 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınavlar ve tarihler muhtemeldir. Mücbir sebepler ile ihtiyaç görülmesi halinde sınavlar ve tarihlerde değişiklik yapılabilir.

2. Sınav takviminde yer alan veya takvimde olmadığı halde başka bir kuruma yaptırılabilecek sınav ya da sınavlarla ilgili muhtemel tarih, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav ya da sınavlar açılabilir.

4. Sınavlarla ilgili başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar, her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak olan ilgili duyuruda ilan edilecektir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

*Sınav Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak olup sınava ilişkin duyurular, Başkanlığımız ve ÖSYM’nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

5. Açıktan atamaya tabi sınavlar, kadro tahsis edilmesine bağlı olarak açılabilecektir.

6. Bütün sınavlar, Covid-19 salgınının seyrine göre Cumhurbaşkanlığınca alınacak tedbirler ve şartların sınav yapacak ortamı sağlaması halinde gerçekleştirilebilecektir.

Diyanet 2022 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Yayınlandı !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 29 Ocak 2020, 13:20

  hocam yeni alım ne zaman

  Cevapla
 2. Acaba insanların neden duyguları ile oynuyorsunuz. Başlık ile içeriğinizin ne alakası var. Bari islami mecrada insanların duyguları ile oynamayın. ! yazık gercekten yazık.
  Sonra islama bu alana laf gelmesin diye argumanlar yayarsınız. !

  Cevapla
  • Yönetici 27 Aralık 2019, 22:30

   duygu sömürüsü yapmayın.kimsenin duyguları ilede oynayan yok bu haber 2019 da yayınlanmıştı güncellenecek.şuanda yapılan yersiz sınav takvimi için yazının en başında açıklama zaten yapıldı.

   Cevapla
 3. 5 Ocak 2019, 13:48

  Hocam iki sorum var: birincisi ben 4 yıllık diğer lisans mezunuyum. Ayrıca ilahiyat önlisans bitirdim. Kpss ve dhbt ye önlisans seviyesinde girdim. İkisinden de 85 üzeri aldım. Ama bazı arkadaşlar bu sınavlara benim gibi diğer lisans +ilahiyat önlisans mezunu olmasına rağmen lisans seviyesinde girmişler. Ben mi yanliş yaptım o arkadaşlar mı? Diğer sorum:bazı sitelerde benim bulunduğum kategoride olanlar için atama yapılmayacağı söyleniyor. Doğru mu? Hayırlı günler

  Cevapla
  • Yönetici 5 Ocak 2019, 17:43

   gayet başarılıyız.Sen onun bunun dediğine bakma KPSS’ ile DHBT aynı düzlemde girmişşin sonada lisans mezunu olmauşşsun sanırım olmadı ise diploma bilgilerini güncellemen gerecek şimdilik onada hic bulaşma.Lisans seviyesinde girmelerinin nedeni KPSS ‘ye girerken lisans mezuniyetleri sistemde gözüktüğü icin başvuruları o şekilde yapmaları.senin kategorinden alım olursa puanınla atanma şansın yüksek şimdiden DHBT Mülakata calış ve süreleri falan kacırma takipte kal..

   Cevapla
 4. Hocam kıssadan hisse dhbt mülakatları ne zaman ve başvuru mercii neresi acaba ?

  Cevapla
  • Yönetici 5 Ocak 2019, 19:36

   DHBT VE sONRAKİ SÜREC Diye yazımızı okursan detayları kıssadan öğrenirsin hocam defalarca yazdık bunu .selametle sitede DHBT Hakkımızda bölümünde ilgili makale mevcut selametle.

   Cevapla