Fahri (Geçici) Kur’an Kursu Öğreticisi Alımları !

Zaman zaman sitemizi ziyaret edenler ve sosyal medya üzerinden bizleri takip edenlerin en fazla sorduğu sorulardan bir tanesi de Fahri Kuran Kursu Öğreticisi olabilirmiyim ?

Bu sorunun cevabı DHBT Sınavına yazılı sınava giren ve 60 üzeri puan almış olan tüm adaylar Fahri Kuran Kursu öğreticiliğine başvuruda bulunabilir.

Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği Nedir ? 

Yeni mezun olan adayların en fazla sorduğu sorulardan bir tanesi budur.Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği belli dönemlerde yapılan ve belli dönemleri kapsayan süre zarfında geçiçi kuran kursu öğreticiliği demektir.

Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği genel itibari ile yaz ve kış dönemleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.Fahri kuran kursu öğreticiliği genel itibari ile yaz kuran kursları ve ihtiyaç halinde 4-6 yaş kuran kurslarında görev yapabilirler.

Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği belli yerlere göre zaman zaman değişiklik göstersede üç dönem yaz kuran kursları , 4-6 yaş kursları ve kış kuran kursları olmak üzere belli zaman diliminde ihtiyaç neticesinde yapılmaktadır.

Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği Sınavları ne zaman ?

Değerli arkadaşlar Fahri olarak geçici kuran öğreticiliği her ile göre değişiklik göstermektedir.Tecrübeli arkadaşlar çok daha iyi bilmekle beraber sınavlar Diyanetin Resmi Sitesinde gözükmeyebilir.Peki sınav zamanları nasıl öğreneceğiz ?

Genel itibari ile bir çok il müftülüğü fahri kuran kursu öğretici alımlarını internet web sitelerinde yayınlamaktadırlar .Aynı zamanda müftülüklerinizi arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği sınavları için DHBT Sınavına girmek ve bazı yerlerde değişiklik olsa da 60 puan ve üzeri puan almak şartı vardır.

Fahri Kuran Kursu Öğreticileri ile Kuran Kursu Öğreticileri arasında görev itibari ile bir farklılık bulunmaktadır.

Fahri Kuran Kursu Öğreticilerinin Maaş ve Sigorta Durumları nasıldır ?

Sigortaları tam prim esasında ödenmemekle birlikte saate göre ödenmektedir.Maaş durumlarında her sene üçret artışı yaşanmakla birlikte ortalama resmi tatil olmadığı durumlarda 1450 ila 1600 TL ye kadar fiyat göstermektedir.

Vergi ve benzeri kesintilere göre değişiklik gösterse de yapılan işin rahat olması ve Türkiye koşullarına göre şartlar oldukça iyidir.

Fahri kuran kursu öğreticiliği ile ilgili şimdilik aklımıza gelen ve sizlerin en çok sorduğu sorulara cevap vermiş bulunmaktayız.

DHBT  yazılı sınavına giren ve şartları tutan tüm arkadaşların zaman zaman müftülük sitelerine bakarak ve müftülükleri arayarak Fahri Kuran Kursu Öğreticiliği sınavına girmenizi ve zamanınızı değerlendirmenizi tavsiye ederiz hepinize.

Fahri kuran kursu Öğretici Sınavları hangi ilde ve ne kadar alım var diye soranlar ?

Değerli arkadaşlar konuyu yukarıda özetledim.ama ısrarla hala Ankara’da ne zaman sınav İstanbul’da ne zaman ve bir çok yerde ne zaman diye soru soruyorsunuz.Güzel hepsine tek tek cevap vermek ve yorum yazmak yerine değerli arkadaşlarım lütfen bağlı bulunduğunuz müftüğü ziyaret edin veya telefonla bilgi alın ve internet sitesinde de ilanlar yayınlanır oradan da bakabilirsiniz.Yorumlara izin vermiyorum sitede bu tarzdakilerine.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Yorumlar
 1. Mensure diyor

  Ben kpss sınavına girdim ama Dhbt sınavına giremedim önlisans mezunuyum fahri kk öğreticisi olarak başvuru yapabilirmiyim

  1. dhbtdersleri diyor

   malesef sayın hocam DHBT Yazılı sınavına girmeyenler Fahri Kuran kursu öğreticiliğine başvuru yapamazlar.

   1. Zeynep diyor

    Ek ders olmadan mı 1450 den başlıyo saatlik ücret ne kadar

 2. Hafizenur diyor

  Sa hocam ben imam hatip son sınıfım 1 bucuk aya mezun oluyorum dhbt den 67 aldım hafizim bu sene hocalık yapabilir miyim? mülakat ne zaman? okul bitmeden mülakata girebilir miyim

  1. dhbtdersleri diyor

   mülakat bitti ama kesinlikle fahrilik sınavına gir bu sene fahri kuran kursu hocası olabilirsin.onlarında maaşları güzel ve tecrübe sahibi olabilirsin.başarılar dilerim.