Furkan Vakfı’na operasyon… Çok sayıda gözaltı var !

Adana, Niğde ve Elazığ’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda vakfın kurucusu Alpaslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na hakkında başlatılan “suç örgütü” soruşturması kapsamında vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine Adana, Elazığ ve Niğde’de şafak vakti baskın yapıldı.

Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şubelerinden polislerin de katıldığı baskında demir kapılar, koç başlarıyla kırılarak girildi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda, vakfın genel merkezinin çevresinde TOMA ve özel harekat timleri önlem aldı.

Baskınlarda vakfın kurucusu Alpaslan Kuytul ile birlikte 20 kişi gözaltına alındı.

 

 

Odatv.com ve Hürriyet te kaynakları mevcut dhbtdersleri.com sitesi olarak tüm hocalarımızı ve hoca adaylarmızı uyarmıştır.Dhbt Dersleri adı altında gruplarına üye ve katılım sağlamayın ! 

Değerli arkadaşlar Furkan Vakfının ismini hafif bir şekilde kullanarak insanlara üçretsiz dhbt dersleri canlı kadınlara yönelik eğitim veriyorlar.

 Bu konuda dikkatli olmanızı sizden istirham ediyoruz.Bu şekilde yapılan eğitimlere katılırken iki kere düşünmenizi sizden rica ediyoruz.Günlerdir söyledik.

Furkan Vakfı adı altında yapılan dhbt derslerine katılmayın tıpkı Fetö benzeri yapılanmaya calıştıklarını belirttik.

Gerek facebook grup ve sayfalarımızda olsun gerekse bizi arayıp hocam dhbt dersleri canlı bedava veriliyormuş katılmamızı öneriyormusunuz diyenlere bilgi verdik.

Sitemizde değerli yönetici kardeşimizden biriside bu etkinliği düzenleyenleri bizzat arayıp bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Aman dikkat edelim Hükümetimizin ve Askerimizin Milletimizin yanında yer tutalım .Din diye Fetö ve benzeri cemaat ve oluşumlara karşı uyanık olmak hepimizin görevidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.