İmamlara Hizmet İçi Eğitim Kursu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözleşmeli  İmam Adaylarına Hizmet içi eğitim kursu 

 

Değerli arkadaşlar kaç günlerdir sitemizde hizmet içi eğitim kursu göreceğimize dair haberler yaptık. Bazıları yok asılsız kaynak yok dini haberlerin maşası yok bilmem ne demediğini bırakmadı.

Şimdi malum o face grublarında ya işte sözleşmeli imam hatip adayları hizmet içi eğitim kursu alacak sanırım böle böle kesinleşti.

Öncelikle bu konudaki haberler sitemizde mevcut bizimle aynı zaman da bu konuyu dile getiren dinihaberler.com sitesini de burdan tebrik ediyoruz .

Malum bazı şeyler hakkında farklı bilgilendirmeler var. Arkadaşlarımızdan edindiğimiz son bilgilere göre genel itibari ile sözleşmeli imamların 31 Ekim 2016 tarihinde göreve başlamaları ve akabinde bizler daha önce 7 Kasım diye bilgi gelmişti ama yetişmediğinden dolayı 14 Kasım 2016 tarihin de  ise  sözleşmeli imam hatip adaylarına hizmet içi eğitim kursu başlayacak.

Şuanda tam net olmamakla birlikte kapasite bakımından eğitim merkezlerinin yeterliliği ve benzeri hususlar dikkate alındığında kurs belli kategorilere ayrılacak. Bunun detaylarını size ileride tekrardan vericez.

Hizmet içi eğitim kursu alacak sözleşmeli imam hatip  adaylarının merakla beklediği bir diğer husus ise sınavların olup olmaması bu konuda farklı söylemler var.

Henüz yönetmelik ve uygulama nedir tam detaylı olarak bizlerde bilmiyoruz. Bu da netlik kazanınca açıklanacaktır.

Malum bazı müftülüklerden aldığımız dilekçe örneğini ve Türkiye’de bulunan Diyanet işleri başkanlığı hizmet eğitim içi kurslarının listesi aşağıda verilmiştir.

Aynı zamanda bu kursların talebi karşılaması bakımından yatılı ve gündüzlü olması da söz konusudur.Bunun yanı sıra hizmet alacağımız yerleri kendimiz seçebiliyoruz. Tabi yoğunluk ve taleplere göre herkes aynı yerde eğitim göremeyebilir.

Sözleşmeli imam hatip adaylarının Hizmet alacağı Hizmet içi eğitim merkezleri ve dilekçe örneği aşağıdaki resimdeki gibidir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

DHBT DERSLERİ & DHBT HABERLERİ & DHBT SINAVI & DHBT TESTLERİ

Site Yönetimi

İmamlara Hizmet İçi Eğitim Kursu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir