İsmailağa Cemaatinden olduğunu iddia eden Fatih Medreseleri ve Kıyam-Der ile ilgili yeni gelişme !

Mekke’de kavga çıkararak birbirine giren ve her ikisi de İsmailağa Cemaatinden olduğunu iddia eden Fatih Medreseleri ve Kıyam-Der ile ilgili yeni gelişme…

Umre için Mekke’ye giden Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri’ne bağlı iki grup kavga etmiş, yaşanan olayda 8 kişi yaralanmıştı. Yaşanan kavga sonrası Kıyam-Der ve Fatih Medreseleri yaptıkları açıklamalarda birbirlerini suçladılar. 

Yaşanan olayların ardından Kıyam-Der konuyla ilgili avukatlarının devreye girdiğini ifade ederken, Fatih Medreseleri ise, ‘Saldırganlar cezalarını alana kadar bu işin peşinde olacağız’ şeklinde açıklama yaptı.
KIYAM-DER: SÖZ KONUSU OLAYLA İLGİLİ AVUKATLAR DEVREYE GİRDİ
Kıyam-Der Başkanı Emin Demir, sosyal medya üzerinden yaptığı yeni açıklamada, söz konusu olayla ilgili avukatlarının devreye girdiğini açıkladı.
FATİH MEDRESELERİ: SALDIRGANLAR CEZALARINI ALANA KADAR BU İŞİN PEŞİNDE OLACAĞIZ
Fatih Medreseleri’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, “Başta Emre Altınkum olmak üzere saldırganlar cezalarını alana kadar bu işin peşinde olacağımızı kamuoyuna bildiririz.” denildi.
İKİ GRUP ARASINDAKİ KAVGA ESKİYE DAYANIYOR
Kıyam-Der ile Fatih Medreseleri arasındaki tartışma aslında oldukça eskiye dayanıyor. Tartışmanın temelinde ise Masum Bayraktar‘ın ve Fatih Medreseleri’nin İsmail Ağa Cemaati ve Mahmud Ustaosmanoğlu ile hiçbir bağı olmadığını belirten açıklamalardan kaynaklanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.