Kuran-ı Kerim Tecvid Kitapları Üçretsiz PDF !

featured

Değerli ziyaretciler bu yazımızda Kuran-ı Kerimi Tecvid kaidelerine göre okunması icin yazılmış olan eserleri burada sizlere üçretsiz olarak paylaşımını yapılacaktır.

Teçvid kelime manası güzelleştirmedir. Kur’an-ı güzel okuyana kur’an-ı güzelleştirdi manasında ”mucevvid” denir.

Terim manası ise: Her harfin hakkını vererek zat ve sıfatıyla(kalın,ince vs.) ağızdan doğru bir şekilde çıkmasıdır.

Ücretsiz olarak yayınlanan teçvid kitaplarının bir kısmı pdf ve bir kısmı word dosyası şeklinde olacaktır.

Bu eserler sayesinde pratik bir şekilde tecvid kitaplarından istifade ederek.Kuran-ı Kerimi Teçvidli okuyabilir yine aynı dosyaları bir yazıcı vasıtası ile çıkarırsanız her yerde kolay ve pratik uygulama yapabilirsiniz.

1-Kur’ân – ı Kerîm Okuma Kâıdeleri: A.CELÂLEDDİN KARAKILIÇ hocamızın hazırlamış olduğu ve yine diyanet ve milli eğitim tarafından da bir çok yerde kullanılan bu eser çok güzel hazırlanmış olmakla birlikte sizlere ilk tavsiyemiz bu eserdir.

Sayfa sayısı cok olsa da bir çok detay ele alınmış ve özenle hazırlanmış bir eserdir. Pdf olarak indirip ücretsiz istifade edebilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

2-Kur’ân – ı Kerîm Okuma Kuralları:.Fatih Çollak hocamız tarafından hazırlanmış son derece sade ve basit olan bir eser.

[better-ads type=”banner” banner=”8866″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Çok kolay ve pratik olan bi eserden istifade edebilirsiniz.Pdf olarak üçretsiz bir şekilde alttaki bağlantıdan indirip yararlanabilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

3-Kur’ân -ı Kerîm’in Tecvidi:ANKARA ÜNIVERSITESI ILAHIYAT FAKÜLTESI YAYINLARI tarafından yayınlanmış Demirhan Ünlü Hocamız tarafından hazırlanan bu eserde gayet güzel ve ince noktalara değinilmiş olu Diyanet İşleri ve Diyanet Vakfının da yayınları mevcut olan teçvid konusunda detaylı hazırlanan bir kaynaktır.

Hepinize tavsiye ederim.Güzel bir eser kendimizinde zaman zaman bu eserden istifade ettiği olmuştur. Üçretsiz olarak sizlerde sizde yararlanabilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Not:Değerli arkadaşlar kısa bir sayfalık tecvid şablonları da elimde mevcut onların eklemelerini ilerleyen günlerde yapılacaktır.

Fazla bir vaktim olmadığında konu başlığını açmakla yetiniyorum fırsat buldukca sizlerde takip ederseniz zaten sitede konu başlıklarının içerisinin doldurulduğunu görmektesinizdir.

Aynı zamanda dosyaların boyutlarıda indirme linklerinde mevcuttur.vesselam

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir