Kuran Kursu Karnesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuran Kursu Karneleri

Evet değerli ziyaretçilerimiz zaman zaman DHBT Derslerinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan personellerimiz için arşiv döküman ve yararlı bilgilerin paylaşımını da yapmaktayız.

Bugün bizlere gelen sorular ve çalışmalar neticesinde Diyanet İşleri Başkanlığımız da çalışan Kuran Kursu Öğreticilerinin (k.k.ö) dönem  veya sene sonlarında Kur’an kursu bitişinde sevgili öğreticilerimizin karne dağıtımı olsun teşekkür belgesi olsun Kuran Kursu Katılım belgesi gibi şeylerle Kuran Kursu Öğrencilerimizi ödüllendirilmeleri ve birer hatıra olsun iye bir belge vermeleri güzel ve anlamlı olmaktadır.

Bizlerde bu ihtiyaca binaen elimiz de bulunan çeşitli Kuran Kursu Karne örnekleri katılım belgeleri teşekkür belgelerini burada yayınlamak istedik. Malum her müftülük bu konuda farklı çalışmalar yapsa da bizler sizlerin istifadesine sunulmuş Kuran Kursu Karne ÖrnekleriKuran Kursu Katılım Belgesi ve Kuran Kursu Teşekkür belgelerini sizlerin istifadenize sunmak isteriz.

Bu başlık altında daha çok Kuran Kursu Öğrencilerine ve Yetişkinlere yönelik Kuran Kursu Karne Örnekleri – Kuran Kursu Katılım ve Teşekkür belgelerini yayınlayacağız.

Kuran Kursu Karnelerimiz PDF formatında yayınlanacaktır. Aynı zamanda bu Kuran Kursu Karnelerini mobil cihazlarınıza indirip gerekli bilgileri düzenleyip öğrencilerinize sunabilir onlar için bir hatıra ve güzel mutlu bir anı iz bırakabilirisiniz.

1.Diyanet İşleri Türk İslam Birliği: Değerli arkadaşlar bizlerin tavsiye ettiği ve PDF olarak bilgisayarınıza yükleyebileceği yetişkinler için gerek  A 4 veya farklı kağıtlara basıp diploma tarzında bile paylaşabileceğiniz her düzenlemesini mobil cihazınızdan otomatik yapabileceğiniz güzel bir Kuran Kursu Karnesidir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Tavsiyemizdir.Emeği geçen bu karneyi yapan ve bizlerin yararına sunanlardan Rabbim razı olsun. Kuran Kursu Karnesinin Hazırlanması konusunda bir kaç bilgi eklemek istiyorum.

Kuran Kursu Karnesi düzenleme işlemini adım adım anlatayım sona yapamayan arkadaşlarımız hocalarımız oluyor. E hadi o zaman biraz düzenleme işlemi yapalım.:) 

Dernek Adı, Bulunduğu Şehir öncelikle PDF Formatında karne örneğimizi açtığınızda bu yazıyı kendinize göre düzenleyin.

Daha sonra Kuran Kursu Karnemizde ilgili yerlere öğrencilerin isim soy isim ve bilgilerini girin dönem notlarını sizler seçiyorsunuz. Buna göre
1 – (Pekiyi) sehr gut > Konuya hâkimiyeti: % 88-100
2 – (İyi) gut > Konuya hâkimiyeti: % 75-87
3 – (Orta) befriedigend > Konuya hâkimiyeti: % 61-74
4 – (Geçer) ausreichend > Konuya hâkimiyeti: % 45-60
5 – (Zayıf) mangelhaft > Konuya hâkimiyeti: % 25-44
6 – (Yetersiz) ungenügend > Konuya hâkimiyeti: % 0-24 şeklindedir.

[better-ads type=”banner” banner=”8866″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Aynı zamanda Kuran Kursu Karnesi ile ilgili açıklamalar ikinci sayfada verilmiştir. Bu kadar açıklamadan sonra Kuran Kursu Karnesini alttaki bağlantıyı kullanarak mobil cihazınıza indirebilir ve gerekli PDF formatın da indirdiğiniz Kuran Kursu Karnesini düzenleyip çıktısını alabilirsiniz.

Arkadaşlar cıktı alırken sadece 1.sayfayı yani karneyi yazdırın aksi taktirdi her öğrenci için karne yazdırırken 2.sayfa çıkacaktır. Şimdi alttaki bağlantımızdan Kuran Kursu Karnesini İndirin.

[Yükleme bulunamadı.]

2.DHBT DERSLERİ KURAN KURSU KARNESİ : Evet değerli hocalarım bu bizlerin site olarak siz Kuran Kursu Hocalarımızın yararlanabileceği hepimizin bildiği normal MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) tarafından lise öğrencilerine verilen karnelerin aynısıdır.

Evet bu karnemiz world dosyası şeklindedir. Karne standart bir şekilde hazırlanmış olup Kuran Kursu Öğrencisi adı ve Kuran kursularında okutulan ders müfradatları ,haftalık ders saatleri ve ders notları olmak üzere oluşturulmuştur.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Yine öğrencinin dönemlik olarak görüş bildirebileceğiniz iki dönem olarak ele alınmıştır karnelerimiz bu bölümleri siz kendi istediğinize göre bilgisayarınızda düzenleme yapabiliyorsunuz.

Durum bildirme devamsızlık ve normal bir karnede bulunması gereken tüm özelliklere sahiptir. Bunların hepsini bilgisayardan düzenleme yapabilirsiniz.

Aynı zamanda belge iki sayfadan oluşmaktadır. Bir bölüm ön sayfa Kuran Kursu Karnesidir. Arka sayfası ise İstiklal Marşımız ve çeşitli Diyanet İşleri Başkanlığımızın logosu bulunmakla birlikte ayet ve hadislerin paylaşımı yapılacak normal okul karnesinde Gençliğe Hitabe yerine bizler daha farklı bir süsleme yaptık.

Bu karnemizi yetişkinlerden ziyade lise öğrencileri ve yaz kuran kurslarında kullanabilirsiniz.

DHBT DERSLERİ tarafından hazırlanmış olan Kuran Kursu Karnesini indirmek için alttaki bağlantıyı kullanarak bilgisayarınıza indirebilir ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Kuran Kursu Öğrencilerinize hatıra anı olarak verebilirsiniz.

[better-ads type=”banner” banner=”8866″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Allah razı olsun demeyi unutmayın kıymetli hocalarım  Sistemde karnemizin ön yüzü bulunmaktadır. Arka kapak çalışmaları devam etmektedir.

İhtiyaç dahilinde yardımcı olmamızı isteyenler yorum veya whatsapp hattımızdan bize ulaşsınlar bu konuda sizlerin önerileri ve yorumları varsa bizde ona göre zaman hazırlayıp bu tür şeylerin çalışmasını yapalım.

[Yükleme bulunamadı.]

3.Yapım Aşamasında :Değerli hocalarım bu konuda Kuran Kursu Karne Örnekleri sitemize eklenmeye devam etmektedir. İlerleyen zamanlarda tekrar bu sayfamızı ziyaret edin. Yoğunluktan dolayı ihtiyaca binaen acele ile bu konu başlığını ve karne örneğini ekledik sitemizde çalışmalar devam etmektedir.

Kuran Kursu Karnesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir