Kuran Meal ve Tefsirleri İndir !

Bu başlık altında değerli ziyaretçilerimiz  elimizdeki Kuran’-ı Kerim meallerini ve tefsirlerini sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak Diyanet İşleri Başkanlığımız ve tanınmış kuran meallerini burada sizinle paylaşacağız ve fırsat buldukça incelemeler neticesinde Kuran Mealleri ve Tefsirleri konu başlığının içine eklenecektir.

Kura’ın Türkcesini anlamamız için arapca bilmeyen değerli hocalarım en azından mealleri ve tefsirleri okuyarak Kuran Meallerinden ve Tefsirlerinden istifade edebilirsiniz.

1-İlk olarak Diyanet İşleri Başkanlığının Hazırlamış olduğu Kuran Mealini alttaki indirme linkine tıklayarak istifade edebilirsiniz.Kuran-ı Kerim Diyanet Meali sadece ve güzel olarak hazırlanmış.

İndir “Kuran-ı Kerim Diyanet Meali” Kuran-i_Kerim-dib.pdf – 1261 defa indirildi – 2 MB

2-Kur’an Yolu Türkçe Meal ve Tefsir heyet tarafından hazırlanmış olan ve bir çok yerde kullanılan ve istifade edilen bir çalışmadır.

Hayreddin Karaman ,İbrahim Kafi Dönmez,Mustafa Çağrıcı, Sadrettin Gümüş hocaların birlikte yapmış olduğu Kur’an yolu Türkçe Meal ve Tefsir eserini PDF olarak alttaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

İndir “Kur'an Yolu” kuran-yolu-tefsir.pdf – 1808 defa indirildi – 14 MB

3-Ankara İlahiyat Fakültesi Yayınları tarafından Süleyman Ateş hocanın hazırlamış olduğu Kuran-ı Kerim Meali ve Çağdaş tefsiri isimli eserini indirerek istifade edebilirsiniz.

Yine aynı şekilde alttaki bağlantıdan Kuran Meali ve Tefsirini PDF olarak indirip istifade edebilirsiniz.

İndir “Süleyman Ateş Meal” Kur%27an-%c4%b1%20Kerim%27in%20Y%c3%bcce%20Meali%20ve%20%c3%87a%c4%9fda%c5%9f%20Tefsiri.pdf – 6827 defa indirildi – 49 MB

4-Yine Diyanet İşleri Başkanlığımızın Dijital yayınlarda yayınladığı yeni mealin son baskısını alttaki linkten indirerek istifade edebilirsiniz.

Meali hazırlayanlar PROF. DR. HAYRETTIN KARAMAN – PROF. DR. MUSTAFA ÇAĞRICI – PROF. DR. İBRAHIM KÂFI DÖNMEZ – PROF. DR. SADRETTIN GÜMÜŞ hocalarımızdır. Son güncellenen meal olduğu için yeni güncel yayının linkini ekliyoruz.

İndir “Diyanet İşleri Başkanlığı Dijital Yayınları Kuran-ı Kerim Meali indir !” uc – 1408 defa indirildi –

5- Diyanet İşleri Başkanlığı dijital yayınları tarafından bizlerin istifadesine sunulan 2 .Kuran’ı Kerim Meali Doç. Dr. Halil ALTUNTAŞ – Dr. Muzaffer ŞAHİN hocalarımız tarafından hazırlanıp bizlerin istifadesine sunulmuştur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.Kıymetli okuyucularımız için tekrardan uzunca açıklama bilgisi vermiyoruz , yoksa konular daha da uzayacak.

İndir “Diyanet İşleri Başkanlığı Dijital Yayınları II. Kuran-ı Kerim Meali indir !” uc – 1348 defa indirildi –

6- Kuran-ı Kerim Kürtçe Meali : Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan Kürtçe Meal Kuran- ı Kerim Latin albafesi ile yazılmıştır.Dini Yayınlar dijital platformda da ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

Kürtçe diline çevrilmiş Meal gayet güzeldir.Türkçeyi tam manası ile anlayamayan Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu da ki Kürt kardeşlerimiz için istifade edilebilir,güzel bir eserdir.Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eseri indirebilir ve istifade edebilirsiniz.

İndir “Kürtçe Latin Kuran-ı Kerim Meali İndir !” uc – 130 defa indirildi –

Not:  Değerli arkadaşlar Kur’an – ı Kerim Meal ve Tefsir Eserlerini bu başlık altında bulabilirsiniz. Fırsat ve incelemelerimiz neticesinde Kuran Meal ve Tefsirleri eklemeleri yapılacaktır.

Kuran Meal ve Tefsirleri PDF olarak indirip istifade edebilirsiniz. Kırık bağlantı ve indirme yükleme işinde sorun yaşarsanız.

Lütfen bizlere bildirin.Aynı zamanda sayfamızda paylaşımı yapılmış bütün bu eserler ücretsiz olarak dağıtılan eserlerdir.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorumlar
  1. Suheyla diyor

    Gerçekten çok güzel bir tefsir yorumu hazırlayanlardan allah razı olsun

    1. dhbtdersleri diyor

      ilk fırsatta konunun güncel ve devamı gelecek fırsat bulamadığımız icin güncelleme yapamadık.Rabbim daim eylesin okuyan okutan yaşayan yaşatan kullarından olmak duası ile