Kur’an’dan Öğütler II.CİLT PDF Yükle !

featured

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hazırlanan vaaz ve sohbet esnasında yararlanabileceğiniz tüm hocalarımızın ve hoca adaylarımızın kütüphanesinde bulunması gereken iki ciltlik eseri sizlere tanıtmak istiyoruz.

Bir çoğunuzun belki elinde olan bu eser yeni sınava hazırlanan veya yeni hocalığa başlamış olan kardeşlerimizin gözünden kaçmış veya ellerinde olmayabilir.

[better-ads type=”banner” banner=”9146″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Kura’an’dan Öğütler I.Cilt PDF Yükle : Yüce Yaratıcının varlığını ve birliğini tanıtan, tefekkür, bilgi ve davranış arasında bağ kurarak bizlere tutarlı bir hayat çizgisi getiren, inanma ve yararlı iş yapmayı kalıcı mutluluğun ve kurtuluşun anahtarı kılan Yüce Kitabımız Kur’an, sonsuz manevi bir hazinedir. Kur’an, insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını, kalplerini ve gönüllerini aydınlatan bir meşaledir.

Kur’an, ortaya koyduğu delillerle, açtığı ufuklarla, birbirini tamamlayan ve tutarlı bilgilerle hayatı içine alan canlı bir kitaptır.

O, insanlar arasında sevgi, uzlaşma, yardımlaşma, kardeşlik ve istikrarı sağlayacak; fert, aile ve toplum planında pek çok ahlakî ve sosyal problemleri çözebilecek, ortaya çıkan sorunların hak ve adalet çerçevesinde çözülmesine ışık tutacak ve insanlara gelişme yollarını göstererek onları geleceğe hazırlayacak ilahî ölçüleri içeren bir kitaptır.

Kur’an, insanlığı aydınlatmaya başladığı günden beri ışığından hiçbir şey kaybetmemiş, taşıdığı değer ve anlamlar, getirdiği ahlak ve erdem ilkeleri hep taze ve yeni olarak kalmıştır.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

‘DOSYA İNDİR’ bağlantısına tıklayarak Kur’an’dan Öğütler I.Cilti PDF indirip istifade edebilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

Kur’an’dan Öğütler II.Cilt PDF Yükle : Kur’an, insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını, kalplerini ve gönüllerini aydınlatan bir meşaledir.

Kur’an, bize kendimizi hikmet aynasında görmemiz ve Rabbimizi tanımamız için rehberlik eden, var oluşun ve hayatın anlamını gösteren aklın ve gönlün şifa kaynağı, ilim ve irfan menbaı, dünya ve ahiret mutluluğunun kılavuzu ve yol haritasıdır. O, okunmak, anlaşılmak ve getirdiği evrensel mesaj özümsenmek, içselleştirilmek için gönderilmiştir.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Bu itibarla sadece okumayı öğrenmekle ve okumakla yetinmeyip içeriğinin de bilinmesi, Kur’an’ın ne anlattığının kavranılması, hatta onun kendi hayatımıza da yansıtılması gerekir.

‘DOSYA İNDİR’ bağlantısına tıklayarak Kur’an’dan Öğütler II.Cilti PDF indirip istifade edebilirsiniz.

[Yükleme bulunamadı.]

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

Not: DHBT Dersleri ve DHBT Sınavı Hazırlık için hazırlanan bu sayfadaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak yayınlanmış olan KUR’AN’DAN ÖĞÜTLER Eserinden yararlanılmış olup.

Hiçbir ücret talep edilmeksizin web sitemizde yayınlanmıştır. İndirme Linkleri çalışmaması durumunda bizleri bilgilendirmenizi talep ederiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir