Mehmet Görmez: Televizyonda din satan tüccarlar var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRT Diyanet’in canlı yayın konuğu olan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Televizyon ekranlarında din satmaya çalışan tüccarlar var. Bunlarla mücadele sadece Diyanet’e düşmüyor” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT Diyanet’in canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün ‘proje’ bir örgüt olduğuna dikkat çeken Mehmet Görmez, “Küresel güçler, Sovyetler Birliği ve Yugoslavya dağılmadan önce buralarda yeşerecek İslam aklını yönlendirmek için FETÖ’yü hazırlamışlar” diye konuştu.

‘Dinler arası diyalog’ kavramına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı, “Dinler arasında diyalog olmaz, dini müesseseler ve din adamları arasında diyalog olur” dedi.

Televizyonlardaki ‘dini’ programlara da değinen Görmez, “Televizyon ekranlarında din satmaya çalışan tüccarlar var. Bunlarla mücadele sadece Diyanet’e de düşmüyor” ifadelerini kullandı.

Dünden bugüne kadar gelişen olayları incelediğimizde FETÖ ile mücadelesini en güzel şekilde Eski Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez, hocamızın söylemlerinin bugünde geçerliliğini devam ettirdiğini siz kıymetli hocalarımıza takdim etmek isteriz.

Mehmet Görmez: Televizyonda din satan tüccarlar var!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir