Sınava Girecek DHBT Adaylarının İstekleri !

featured

DHBT Sınavı hepinizin bildiği gibi pandemi ve kovid 19 yüzünden bir başka tarihe ertelenmiştir.Bu konu hakkında erteleme işlemi olmadan önce çok yoğun sorular gelmişti ve bizlerde erteleme olmadan konuyu gündemimize almıştık.

Sınavların ertelenmesi ne kadar gerekli olduğu tartışma konusu olsa da  bizler sınavların ertelenmesinden yana değiliz.

2 yıldır DHBT sınavına düzenli çalışan arkadaşlar olduğu ve bu sınavların ertelenmesi ve benzeri durumlarda bilgilerin unutulduğu aşikardır.

Çok kısa bir ara vermek bile bir çok konunun aklımızdan gitmesine vesile olmaktadır. Tüm bunlar neticesinde söyleyebileceğimiz tek kelime hayırlı olmasıdır.

DHBT ve MBSTS sınavların ertelenmesi sonrasında yine sitemize gelen bazı sorular mevcuttur. Her zaman  anında sorulara cevap vermediğimiz gibi sitemizde olan bazı konularla ilgili yorumları da artık onay vermiyoruz. Hatta bu tarz olaylardan dolayı whatsapp mesaj hattımızı kapatmıştık.

DHBT ve MBSTS sınavlarının ertelenmesinden sonra gelen en önemli soru Aday Başvuru İşlemlerinin tekrar aktifleştirilmesi ve güncelleme işlemi yapılabilecek mi ? sorusudur.

Kıymetli arkadaşlar daha önce bu konuda sınavlar ertelendiğinde geç başvuru sistemi açılmıştı. Tekrar açılır mı bilinmemekle birlikte sitemiz ÖSMY tarafından takip edilmekte ve DHBT konusunda sıkıntıları CİMERE bizzat gönderiyoruz.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Diğer yazılarımızda seneler öncesi yazdıklarımız bugünlere ışık tutma noktasında ve zamanla bazı değişikliklerin olmasını beklemekteyiz.

Umuyoruz ki başvuru sisteminde İL Merkezlerinin Değiştirilmesi söz konusu olur. Geç başvuru olması konusunda bizler kesinlikle geç başvuru olmaması ve tekrardan başvuru yapılmasını kabul etmemekteyiz.

Sebebine gelecek olursak hocam sınav başvuru tarihini kaçırdım tekrar olur mu ? Hayati bir önem taşıyan sınav başvurusunu takip etmeyen sorumuz insanların malesef olmasıdır.

Bize hala bu konuda tekrar olur mu ? kaçırdık siz bir şey yapamaz mısınız ? soruları mevcut biz bir şey yapamıyoruz. Siz biraz işinizi sıkı tutmalı idiniz.

DHBT İL Merkezleri ile ilgili güncellemelerden bir tanesi de DHBT Yazılı sınavına girecek adayların İL değişikliği konusudur. Bunu seneler önce bildirdik.

İnsanları bir başka illere gitmeye mecbur bırakılmamalı diye ve hala çalışma olmadı bu çalışma bugün önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Söz konusu DHBT Mağduriyeti Devam Ediyor !  isimli yazımızda bazılarına dikkat çekmiştik.Kıymetli hocalarım bazı şeyleri yazıların içinde veriyorum ki sizlerde anlayın diye.

Bunları iki de bir  tekrar etmek istememekle birlikte ilk atılımları seneler öncesinden güncelleyerek günümüze kadar ileten ve ilgilenen tek siteyiz.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Sizleri seviyoruz hepiniz kıymetlisiniz. Bizim tuzumuz kuru demiyoruz. ! Yazıya ekleme yapacağım bir kaç meseleyi daha gündeme getirmeye ve CİMERE bildirmeye niyetimiz var şuan için ek başvuru konusunda istememekle birlikte ek başvuru yapılacağının ağırklı olması ve sınav merkezlerinde güncelleme işlemi işin sistemin bizlere il değişikliğini vereceğini ümit ediyoruz!…

Bu konuda sizlerin yapması gereken sitemize yorum yazmanız ve talepler için CİMER’e ve Ösym’ye mesaj atmanızdır.

Malum artık sosyal medya ve internet üzerinden sizlerin yorumları ve değerlendirmeleri kamoyu yoklamasını kurumlar yapmakta ve karar verirken bu gibi araçların sistem üzerindeki etkilerinin olduğunu da aşikardır.!

[better-ads type=”banner” banner=”9146″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Sınava Girecek DHBT Adaylarının İstekleri !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir