Sözleşmeli Diyanet Personelinin Yerleştirme İşlemleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet işleri Sözleşmeli İmam Hatip KKÖ ve Müezzin Kayyımların Yerleştirme İşlemleri ile İlgili Kısaca Bilgilendirme 

Değerli arkadaşlar öncelikle bazı şeyleri yazmakta biraz geç davranıyoruz.Malum bir kaç facebook grubunda sitemizi başka sitelerle benzetmeye çalışılıp karalama işlemleri olmuştur.

Bundan dolayıdır ki kesin olmayan bilgileri vermek istemiyoruz. Nitekim sitemizde kesin olmayan şeyleri de bugüne kadar yayınlamadık.

Bu bazı ark niyetli arkadaşlar hakkında dhbt dersleri sitesi olarak şimdilik herhangi bir açıklama ve yazı yazmayacağız. Gerekli olduğu taktirde bu kişilerin facebook üzerindeki yazışmalarını da resimlerini buraya koyup yazdıklarına tek tek cevap verilecektir.

Sözleşmeli İmam Hatiplerin , Kuran Kursu Öğreticilerinin ve Müezzin Kayyım adaylarının yerleştirme işlemleri ile ilgili sınav açıklanması ve imam adaylarının tercih işlemlerinin yapıp arkasından atanacakların yerlerin bildirilmesinden sonra her kafadan ayrı ayrı sesler çıkmaya başladı. 

Sözleşmeli Diyanet Personeli adayları olsun diğer ilgilenenler olsun her kafadan duyduklarını yazıp paylaşma amacın ve ortada bilgi eksikliği ve kirliliğinden başka bir şey yok.Sizlere tavsiyemiz sosyal medya üzerinde her paylaşım yapan insanların dediklerine inmamanız ve bilgilerin doğruluğunu araştırıp yayınlamanızdır.

Sözleşmeli imam KKÖ ve Müezzin Adaylarının Yapması Gereken İşlemler 

1-Önçelikli olarak 00.00.20..  tarihinde açıklanan sözleşmeli imam tercih işlemlerinin ardından evraklarınızı bağlı olduğunuz il müftülüğüne tercihte cıkan yerin (ilçe köy kasaba) bağlı bulunduğu il müftülüğüne 00 AY 20.. tarihine kadar kesin vermeniz gerekmektedir. Son gündür.

(Öncesi olsun işinizi garantiye alın. Aynı zamanda bundan sonra verirsek ne olur gibi sorular sormayın. Hocalarım bu tarihler atanma esnasında belirlenir.Bu konuda bağlı olduğunuz il veya ilce müftülüklerinden telefon ederek bilgi alabilirsiniz.)

2- Sözleşmeli imam hatip , kuran kursu öğretici ve müezzin tercihlerinizde çıkan yere bağlı il müftülüğüne hangi evrakları götürmem gerekli diyen imam  ve kuran kursu öğreticileri adaylarına Arkadaşlar sayfanın en arkasında veya altında ilgili evraklar yazmaktadır. Bunları götürmeniz yeterli olacaktır.

Bazıları soruyor gibi efendim ıslak imza e -devlet vs buna bir cevap vermiyorum.

Çünkü bu sistem üzerinde devletimizi çalışma yapmaktadır.Önümüzdeki yıllarda bir çok işlem e – devlet üzerinden gerçekleşecektir.

Evrakları toplamanız güzel bir şekilde bir saat ya alıyor ya almıyor. Kendim yarım saatte hepsini hallettim. ilgili evraklar listesini tekrardan burada paylaşıyorum. Bunu paylaşmamın nedeni  ise hala farklı dedikodular söylenip farklı soruların gelmesi.Aciktan Atama Sozlesmeli Imam

 

Bu evraklardan mal beyan bildirimi ve iş talep formunu müftülükten temin ediceksiniz. Evraklarınızı eksiksiz ve düzenli bir şekilde 00 Ay 20.. tarihine kadar müftülüğe götürülmesi gerekmektedir.

3-Evrakların verilmesi neticesinde bize verilen bilgi 00 Ay 20.. tarihin de hocam gelip imzalama işlemi yapılacak ve görevinize başlayacaksınız dendi.

(Tercihlerim neticesinde aradığım il müftülüğünden aldığım cevaptır.) Bazı arkadaşlar da bu konuda farklı şeyler söylüyorlar. Kesin ve net olmayan bilgiler var kısa bir zaman sonrası buna da açıklık getirilecektir.

4- Bazı akıllara durgunluk veren sorulardan bir tanesi BECAİŞ İŞLEMİ İLE İLGİLİ ….

Sayın arkadaşlar bu işi o kadar araştırıyor ki daha atama işlemleri olmadan becaişler havada ucuşuyor.

Becaiş ile ilgili şuanda arkadaşlar bağlı olduğunuz il müftülüğünü bir arayıp sorun kesinlikle demek istemiyorum ama kendi arkadaşlarımdan ve müftülükte ki yetkililerden bu konuda BECAİŞ OLABİLİR DİYE BİR TEK KELİME DAHA YOK.

Bu konuda heycanlı olan arkadaşlar fazla hevesli olmamalı.Ama uygun onay ve kriterler olursa beçaiş işlemi yapılmaktadır.

5-Buraya kadar yapılan açıklamalardan umarım istifade etmişsinizdir. Şimdilik aklımıza gelenler bu kadar atladığım yerler olabilir bu konuda hakkınızı helal edin son olarak bir konu daha gündemimiz de HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DiYANET iŞLERİ Başkanlığı’nın bu konu ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.

Daha önce haber vermiştik. Bazıları bu yüzden dini haberler sitesinin paravanı gibi görüyor bizi. Kesinlikle arkadaşlar doğru bir bilgi söylem varsa dini haberlerde olsa burada biz bilgilendirme yapıcağımızı söylemiştik.

Konu ile ilgili olarak şuanda böyle bir söylem var taslak haline gelecek ve sayre ve sayre diyanet işleri titizlikle çalışıyor.

Hizmet içi Eğitim Akademi Şeklinde olması ileri bir tarihe ertelenebilir.

Ama çalışmaları yürütülen bu konuda yetişmeme gibi bir durum söz konusu aldığımız bilgiler tam netleşmediği için şuanda herhangi bir kesin bilgi vermiyoruz. Bu konuda da bekleyip beraber göreceğiz inşallah.

Eksik yazdığım şeyler olabilir hakkınızı helal edin eksik gördüğünüz yerleri yorum dan veya bize iletişim bölümünden ulaşarak söyleyebilirsiniz.

Sözleşmeli Diyanet Personelinin Yerleştirme İşlemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Sıralamada ilk kaçı mülakata çağırıyorlar?

  Cevapla
 2. sitenize dhbt dersleri adına acılmış dersler yok ama bu konudaki yazılarını takip ediyoruz.Elinize sağlık sözleşmeli imamlar adına hayırlısı olsun aynı zamanda dhbt dersleri ile ilgili daha cok bilgi verilmesi gerekiyor bu dersleri de ekleyin.

  Cevapla
  • Yönetici 21 Ekim 2016, 02:53

   dhbt dersleri zamansızlıktan dolayı eklenmiyor bu konuda bir çalışmamız olacaktır.dhbt dersleri gerek yazılı gerek test gerek resim gerek görüntülü malum tasarım işlerini tek elden yürütüldüğü için herşey bi anda olmuyor.

   Cevapla