Süleymanlı Yurtların Yıkılması !

featured

Öncelikle bugüne kadar bir çok konuda site olarak DHBT Derslerinin dışına çıkmadık. Bu haber ve yazımızla sitemizi başka yerlerle bağlantılı diye asla düşünmeyin. Sitemiz her zaman islamiyete uygun şekilde yakışan ne ise o doğrultuda yayınlar yaptı ve bir kimlik veya bir gruba bağlı kalmadan yayın hayatına devam etmektedir.

Zaman zaman Mustafa İslamoğlu zaman zaman Cübbeli Ahmet zaman zaman diğer farklı gruplar hakkında bilgi vermek istedik.

Faydalı olan veya faydalı gördüklerimizi yayınlayıp iftira ve yalanlara karşı olup yazılarımız yazdık. Öncü şahsiyetlerimiz bölümünde de islamiyete emeği olan rahmetli büyüklerimizi hep andık ve anmaya devam edeceğiz.

Bu şekilde neden giriş yaptınız diye soracak olursanız sitemiz belli makamlarca takip edilmekle birlikte malesef ki sitemizin yayınlarından rahatsız olanlar mevcut. Biz bunu zaman zaman anlamakla birlikte bazıları bizi taklit etmeye ve farklı yerlerde iftira edip yayınlarımızı geri düşürmeye devam etsinler.

Bu gündeme dair haberimizi ve yazımızı yazmadan önce şunu belirtmek gerekir ki amacımız hiçbir şekilde siyaset yapmak değildir. Birilerine asla ve asla bağlı değiliz. Şu cemmatten bu cemmatten biri olmadık adamın adamlığını yapmadık.

Son zamanlarda sosyal medyada bir gürültü kopmaktadır.

Süleyman Hilmi Tunahan üstaza bağlı bazı yurtların belirli sebeplerle yıkılması gündemi sarsmakta ve buna elini avuşturup kıs kıs gülüp çıkar amacı sağlayan insanlar olmakla birlikte malesef oralarda yetişen insanlarda göz yaşlarını silmektedir.

Her ne kadar yurtlarda bazı şeyleri tasvip etmesek de ki elbette hatalar olabilir İlim ve Talebe yetiştiren bu yurtların yıkılmasına site olarak karşıyız.

[better-ads type=”banner” banner=”8866″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Bu gün din adı altında yayın yapan bazı dini haber siteleri Süleyman Efendi yurtları yıkıldı diye bangır bangır güle oynaya yayın yapsa da biz site olarak bu ilim irfan yurtlarının yıkılmasına karşıyız.

Bu konularda sosyal medyada mahkeme kararları ve bazı raporlar sunulmakla birlikte piyalepaşa Kuran Kursunun yıkılması ve bugün de bazı kursların yıkılması ile birlikte malesef hoş olmayan islama yakışmayan birbirimizi fitne fesada düşüren şeylere mağruz kalıp ümmet bölünmektedir.

Bu konulara ait tek tek belge rapor veya sosyal medya görüntüsü yayınlama amacında değiliz.

Ama bu durumda sayın Cumhurbaşkanının konulara el atmasını ve ilim irfan yurtları sadece söz konusu Süleyman Efendi Talebe yurtları değil tüm yurtlar konusunda çalışma yapıp yüreğimize su serpmesi bizim dhbtdersleri.com olarak ricamızdır.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Bazı Dini Haberler sitesi gibi ortalığı kasıp kavuran kıs kıs gülüp üç beş siyasetçiye yalakalık olsun veya yaranalım diye bir haber veya yazı yazma anlayışı içinde olmayacağız.

Kıymetli site ziyaretçilerimiz her ne konuda olursa olsun sağ duyumuzu asla ve asla kaybetmeyelim.

Rabbim herşeye kadir ve en güzel olanını bilendir. Emekleri zayi etmeyendir. Hakkı hak bilip savunmayı batılı batıl bilip batıldan uzak durmayı hepimize nasip eylesin.  Dosdoğru yol olan sıratı müstakimden ayrılmayan mümin ve onun sevgili , rıza gösterdiği kullarından olmak duası ile…!

Kıymetli hocalarım sosyal medyada malesef ki haberimiz yapıldı diye üstümüze asılsız delilsiz ve benzeri şeylerden dolayı sitemize hakaret edenler var açıklamalara gerek duymuyoruz ama istiklal gazetesinin haberini buraya eklemek istiyoruz. Söz konusu belge ve delillerden dolayı gönlümüzün cız etmesidir.

BELEDİYENİN İDDİALARI ÇÜRÜTÜLDÜ

Kağıthane Belediyesi, içinde onlarca öğrenci bulunan yurda sabah saat 4’te hukuksuz olarak yapılan ‘yıkım’ baskınına “yurt binasının yıkılma tehlikesi olduğu ve binanın kaçak olduğu” iddialarını gerekçe göstermişti. Ancak ortaya çıkan belgeler bu iddiaları çürütüyor ve yıkımın siyasi mülahazalarla yapıldığı şeklindeki yorumları haklı çıkarıyor.

[better-ads type=”banner” banner=”9131″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

İDDİA 1

Kağıthane Belediyesi: Çağlayan Mahallesi Sadabad Öğrenci Yurdu ve Lojman Binası depreme karşı statik yönden tehlikeli olduğu ve daha önemlisi can ve mal güvenliği açısından riskli olduğu tespit edilmiş, saha çalışması yapılarak yapının betonarme kısımlarından alınan numunelerden (karot) hazırlanan Riskli Tespit Raporu sunulmuş, neticesinde 6306 sayılı kanun kapsamında yıkımı gerçekleştirilmiştir.  Ayrıca söz konusu alanda kalan alanı kullanmakta olan kişi ve kurumun Riskli Yapı Tespit Tutanağına yaptıkları itiraz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ve ilgili mahkeme tarafından reddedilmiştir.

[better-ads type=”banner” banner=”8558″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

VE GERÇEK…

Binanın Yapı Kayıt Belgesi mevcut ve İstanbul 13. İdare Mahkemesi Başkanlığı’na sunulan Bilirkişi raporunda ‘Sadabad Öğrenci Yurdu Binası’nın riskli bina olup olmadığı dava dosyasındaki Riskli Bina tespit raporlarına dayanılarak belgelenemeyeceği kanaatine varılmıştır” deniliyor.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

İDDİA 2

Kağıthane Belediyesi: Yıkımı gerçekleştirilen yurt ve lojman binasının bulunduğu alan; 1979 yılında hazine arazisi üzerine kaçak ve ruhsatsız olarak yapılmıştır.

VE GERÇEK…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen Sadabad Öğrenci Yurdu ile ilgili olarak, “İşyeri açma ve çalışma ruhsatı ilgi yazınızla bildirilen ad ve durumu aşağıda belirtilen özel öğrenci barınma hizmetleri kurumuna (bahsedilen Sadabad Öğrenci Yurdu)iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilmiştir’ deniliyor. Bu da yurdun kaçak olmadığını ispatlıyor.

İŞTE BİNANIN YAPI KAYIT BELGESİ

İŞTE BİLİRKİŞİ RAPORU

İŞTE YURDUN KAÇAK OLMADIĞININ İSPATI

[better-ads type=”banner” banner=”11987″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]

BU ÖĞRENCİLER TERÖRİST Mİ?

Yıkımın bir başka boyutu da ‘yıkım’ baskınının sabah saat 4’te yapılması. Yüreği vatan sevgisiyle dolu gençlerin uyuduğu saatte adeta terör hücresi basar gibi yurda balyozlarla girilmesi, tepki gösteren öğrencilere tazyikli su sıkılması vicdanlarda derin yaralar açtı ve kafalarda amacın ne olduğu konusunda soru işaretleri yarattı:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir