Türkiye Geneli Online DHBT Deneme Sınavı

Kıymetli dhbtdersleri.com ziyaretçileri DHBT sınavı adına yapılan çalışmalarda belli bir noktaya gelmiş olmanın sevincini hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz. Türkiye’mizin ,doğusundan, batısına, kuzeyinden güneyine, güzel mesajlarınız, mailleriniz ve telefonlarınız geliyor.

Hepinize teşekkür ederiz.Sizlerin bu ilgi alakası olduğu sürece bizlerde fırsat buldukça DHBT adına çalışmalarımızı el birliği ile devam ettireceğiz.

Önceki yıllara ait senelerde Yalova Üniversitesi , Sakarya Üniversite ve Selçuk Üniversiteleri başta olmak üzere DHBT adına uzaktan eğitim sistemleri ve Türkiye Geneli Online DHBT Sınavlarını gerçekleştirmişlerdi.

Bizlerde dhbtdersleri.com olarak bu sınav sistemlerine online olarak katılmıştık.Gerek DHBT soruları gerekse sistemleri bizzat tarafımızdan da incelenmiştir.

İnceleme ve talepler doğrultusunda bu sene alt yapısı kısmen tamamlanmış olan sistemin hali hazırda çalışmaları devam etmekle birlikte 2020 yılına ait ilk Türkiye Geneli Online DHBT Sınavı duyurusunu inşallah yapacağımızı şimdiden sizlerle paylaşmak istedik.

TÜRKİYE GENELİ UZAKTAN EĞİTİM DHBT SINAVINA AİT BİLGİLER

Türkiye Geneli DHBT Uzaktan Eğitim Sınavı Son Başvuru Tarihi : 00.00.2020

Türkiye Geneli DHBT Uzaktan Eğitim Sınav Tarihi : …………………………….2020

Türkiye Geneli Uzaktan Eğitim DHBT Sınav Sonuçlarının Açıklanması : 00.00.2020

Türkiye Geneli Uzaktan Eğitim DHBT Sınavı Tanıtım

Yıllar önce Diyanet İşleri Başkanlığı Tarafından yeterlilik ismi altında yapılan sınav 2014 yılı itibari ile ÖSYM tarafından DHBT adı altında yapılmaya başlandı.

Söz konusu DHBT sınavının önceki yıllarda yapılan yeterlilik sınavlarından farklı yanları olduğu, ezberci sistem yerine mantık, akıl yürütme ve yoruma dayalı olması nedeniyle sınava girecek adaylarımızın sınav ve sınav sürecine ilişkin bilgi sahibi olmalarının başarılarını artıracağı malumunuzdur.

Bu çerçevede, adaylarımızın sınavdaki başarılarına katkı sağlamak amacıyla, dhbtdersleri.com olarak değerli hocalarımız ve farklı eğitim birimlerinde Din Hizmetleri Alanında görev yapan kıymetli üstadlarımız tarafından, “DHBT Deneme Sınavı” hazırlatılmıştır.

İnternet üzerinden ve ücretsiz olarak yapılması planlanan deneme sınavı ile adaylarımızın söz konusu sınava ilişkin bilgi düzeylerinin belirlenmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır.

TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

– Kur’an Kursu Öğreticileri Adayları
– İmam Hatip Adayları
– Müezzin-Kayyım Adayları

TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAV SÜRESİ VE ŞEKLİ:

– DHBT deneme sınavı içeriği gerçek sınavda olduğu gibi 20 tane DHBT 1 ve 20 tane DHBT 2 konularından oluşmaktadır.
– DHBT deneme sınavı internet üzerinden (uzaktan eğitim) yapılmaktadır.
– DHBT deneme sınavı süresi 60 dk.‘dır.

TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAVI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sınava başvuru yapmak için öncelikle belirtilen tarihlerde sisteme başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sınava başvuru yapacak adaylar öğrenim gruplarına göre kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Doğru bilgi ve analizler yapmak adına hangi mezuniyette iseniz ve DHBT’ye hangi düzeyde girecekseniz sizlerde Orta Öğretim (lise),Ön Lisans ve İlahiyat seçeneklerinden birisine kayıt yaptırmalısınız.

Türkiye geneli DHBT Deneme sınavına başvuruda bulunacak adaylar mail adreslerini kesinlikle doğru bir şekilde başvuru yani yeni kayıt oluştur bölümüne girmeleri gerekmektedir.

Aksi taktirde aktivasyon işlemleri gerçekleşmeyecektir. Bu konuda İletişim Bölümü ne sorun yaşayanlar mail ve bilgilendirme yapabilirler.

Türkiye geneli uzaktan eğitim DHBT Sınavı için Başvuru Giriş Ekranları gün itibari ile açılmıştır.Alttaki bağlantıya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Üyelikler panelden aktif edilecektir. Mail adreslerinizi doğru girmeniz gerekmektedir. Şuanda Sınav Başvuru sayfasında çalışmalarımız devam etmektedir.Sınav başvurusu ve sisteme giriş için aşağıdaki adrese giriş yapınız.

https://dhbtdersleri.com/sinav/

Başvuru işlemleri için Yeni bir hesap açın bağlantısına tıklayarak size uygun olan öğrenim düzeyime göre sınav başvuru kayıt işlemini yapınız.

Sınav Başvuru kayıt işlemleri belirlenen tarihlerden sonra kapatılacaktır.

Sistem kayıtları hali hazırda çalışmaya başlamıştır.Tasarım çalışmalarımız devam etmektedir.Alt yapısı hazırlanmaya devam etmektedir.

DHBT sınavı başvurusu ve kayıtlar ücretsizdir.Kesinlikle bir ücret alınmaz.Siteye üyelik işlemi ile başvuru kayıt işlemleri farklıdır.Sizler DHBT uzaktan Eğitim Sınav sistemine başvuru yapmaktasınız.Karıştıran adaylarımız için tekrardan bilgilendirme yapalım.

iÇERİK VE BİLGİLENDİRME TEKRAR YAPILACAK BU BÖLÜMDE 

TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAVI HANGİ MOBİL CİHAZLARI DESTEKLER 

Diğer sistemlerden belli başlı farkımız olacak ve olmalı da. Sınav sistemlerinin malesef ki bir çoğu  mobil ve tablet sistemini desteklememektedir.

dhbtdersleri.com olarak bizler sınav sistemini gerek bilgisayar,gerek cep telefonları ve gerekse de tablet sisteminden online olarak giriş yaparak sınava katılabilirsiniz.

Bu konuda cep telefonlarından sınava katılacak olan adaylarımız telefonlarını dikey değil yatay olarak tutmalı ve cihaz döndürme etkin olmalı bu konudaki site geliştirme ve tasarımımız devam etmektedir.

TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAVI SONUÇ AÇIKLAMA İŞLEMİ

Yapılmasını planladığımız Türkiye Geneli DHBT sınavında yine yenilikler ve diğer sistemlere göre farklılıklarımız sonuç açıklama sisteminde de mevcuttur.

Sonuç açıklama sistemi diğer sistemlerden oldukça farklı olmakla birlikte sınav bittiği anda istatiksel biçimde sonuçlar açıklanmakla birlikte diğer sistemlerden farkımız ilgili soruların dökümanlarını world,excel ve pdf aynı zamanda diğer biçimlerde dosya olarak mobil cihazınıza yükleme imkanına da kullanıcılarımız sahiptirler.

KONU İLE İLGİLİ GÜNCELLEME VE VERİ AKIŞI AN VE AN YAPILARAK MOBİL CİHAZLARINIZA BU KONU İLE İLGİLİ TEKRARDAN BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.