Misyon ve Vizyonumuz

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi ( DHBT DERSLERİ ) sitemiz 2015–2016 yıllarında gönüllü kişi ve kişilerce kurulmuş olan bir web sayfasıdır.

Sayfamız internet yayın hayatın da oldukça yeni bir sitedir ve bazı eksik bölümlerin yapımı devam etmektedir.(Yenilikten kasıt site tarihi değil güncelleme ve konu eklemeleridir.)Bu yüzden çalışmayan veya eksik olan yerler sitemizde bulunabilir.

Bu bölümlerin eksiklikleri zaman ve fırsat buldukça yapılmaya ve tamamlanmaya çalışılacaktır.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi & DHBT Dersleri Sayfası olarak neler yapıyoruz ?

DHBT DERSLERİ olarak dini bilgilerin paylaşımlarının yanı sıra, DHBT Testleri ve MBSTS Testleri ile ilgili test çözümlerinden tutun,İslami materyel paylaşımına kadar bir çok şeyi sitemize de bulabilir ve istifade edebilirsiniz.

Yayınladığımız bilgiler islami kaynaklara uygun bir şekilde yayınlanmaya özen gösterilir ve buna göre yayınlanır.

Oluşan hatalar da sizler bizleri açık bir şekilde bilgilendirme yapabilirsiniz ve bu neticede oluşan yerlerin düzeltilecektir.

Sitemiz de hiçbir şekilde renk,dil,ırk,din ayrımı yapılmamaktadır.Yayın ilkeleri bölümünde bu konu daha detaylı bir şekilde açıklanmıştır.Sitemiz hiçbir devlet kurum ve kuruluşuna bağlı değildir.

Sayfamızın yapımında Diyanet İşleri Başkanlığının verilerinden bilgi paylaşımlarından istifade edilmiştir.

Site yöneticileri zamanla tanıtılacaktır. Sitemiz de İlahiyat Ön Lisans Mezunları ağırlıklı olmak üzere diğer meslek gruplarından da arkadaşlar görev yapmaktadır.

Sitemizin gayesi bildiklerimizi sizlerle paylaşmak ve Allah rızası adına temiz,ilkeli,doğru,haktan taraf olan,hakkı hak bilip hakka uymak,batılı batıl bilip batıldan uzak durup siz ziyaretçi ve bilgi sahibi olmak isteyenlere bilgi vermektir.

Bu bilgilendirmeler neticesinde ders çalışma sitesi olarak hazırlanmış olan dhbtdersleri.com internet sitemiz dhbt ders, dhbt dersleri, mbsts ders ve dersleri, imam hatip ve aöf  ilahiyat ön lisans ve bunun yanında dini konular hakkında bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. Rabbim bizleri muvaffak eylesin.

İletişim Formuna sitemizde olan konular ile ilgili soru sorarsanız size dönüş yapılmayabilir. Bu yüzden lütfen sitemizde arama butonunu kullanarak DHBT ve diğer konular ile ilgili arama işlemini yapın.

Gerek telif hakları ve diğer konularda bilgi sahibi olmak için İletişim bölümünü kullanabilirsiniz.