Kpss’ye girmeden DHBT Sınavına Girilebilinir mi ?

Kpss’ye girmeden DHBT Sınavına Girilebilinir mi ?

Değerli arkadaşlar Kpss sınavına girmeden DHBT Sınavına girseniz bile geçerli olmayacaktır.Bu yüzden DHBT sınavına katılacak tüm adayların ayrıca Kpss sınavına girmesi gerekmektedir.

Kpss ve DHBT Sınavlarının sonuçları ortalama alınarak yapılmaktadır. 

Aynı zaman da İmam Hatip- Müezzin Kayyım – Kuran Kursu Öğreticisi ve benzeri Diyanet İşleri Başkanlığı Kurumunda görev alımı veya atama yapılırken Kpss puan türüne ihtiyaç duyulmaktadır.Bu yüzden Kpss sınavına  girmemiz gerekmektedir.

Peki Kpss sınavını o gün kaçıranlar ne olacak ?

Bunu 2020 Kpss / Dhbt Sınav klavuzu yayınlandığında hep birlikte okuyup değerlendirmeye alacağız.

Malum bu konuda sorunlar yaşandığından dolayı sistemde bir değişiklik meydana gelme olasılığı da olabilir.(Pek düşünmesekte sadece bir varsayım!)

Değerli kardeşlerim bu konuda herhangi bir yazı yok ve yine kpss sınavından genel yetenek ve genel kültür den 1 net ham puan olması gerekmekte olduğu icin kpss sınavını kaçıranlar DHBT sınavından da başarısız sayılırlar. 

Bu konu ile ilgili dhbt kategorisindeki yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilir ve aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Gelen sorulara binaen Kpss sınavı olmadan memur olabilir mi ?

Diyanet İşleri Başkanlığında görev ve hizmette bulunabilir mi ? türünden sorulara da kısa bir cevap vermek gerekmektedir.

Bu soruları zaman içerisinde bu başlıkta ilaveler yapılacaktır.

Gerekli cevapları en net bir biçimde sizlere aktarılacaktır.Malum memurlar sitesi değiliz.

İlk amacımız DHBT Dersleri ve sınavına hazırlıktır. Yine de akılda kalmaması ve gelen sorular talepler neticesinde bilgilendirme yapılacaktır.

Dhbt Nedir ? isimli yazımızı ve yine aynı şekilde DHBT Sınavına kimler başvurabilir – DHBT Sınavına başvuru şartları neledir ? isimli makalelerimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kpss sınavına girmeden DHBT sınavına girmeniz bir başarı ve sonuç getirmez.

KPSS’ye başvuru koşullarını taşıyan adaylar DHBT’ye başvuru yapabilecektir.

Başvuruya Engel Durumlar

  • 20.. – Kamu Personel Seçme Sınavı başvurunuz bulunmadığından 20.. – KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavına başvuramazsınız.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.