Yemek Duaları

DHBT Mülakat Sınavlarında her ne kadar az da olsa arada çıkan bir duadır.

Biz din görevlilerinin de ezberlemesi gereken ve her an kullanabileceğimiz dua metnidir.

Yemek duaları Arapça olabileceği gibi Türkçe yapılması da güzeldir. Genel itibari ile hem Türkçe hemde Arapça yapılması daha eftaldir.

Yemek dualarının kendiniz de yapabilirsiniz. Bizler burada en çok okunan ve yapılan yemek dualarını sizlerle paylaşarak DHBT Mülakat sınavın da  ve diğer zamanlarda işinize yaraması açısında elinizin altında olsun .

En  çok okunan iki adet yemek duası ve Türkçe anlamları ile bilikte.

Türkçe anlamını : Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınır, Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlarım. “ yeyin, için, fakat israf etmeyin; çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (Araf Suresi 31. Ayet) Yüce Allah doğru söylemiştir.

“Bizi yediren, bizi içiren ve bizi Müslümanlardan kılan Allah’a hamdolsun. Allah’ın rahmeti, bereketi bizim ve tüm Müslümanların üzerine olsun. Allah’ım! Bu yemek sahibini ve yiyenleri bağışla, rahmet eyle.

Şüphesiz biz senden nimetin tamamını, sıhhatin devamını ve güzel ölümü isteriz. Allah’ım!

Fatiha hürmetine nimetini artır, azaltma.(Amin)

Yemek Duası – 2

Türkce Anlamı : Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınır, Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlarım. “ yeyin, için, fakat israf etmeyin; çünkü Allah israf edenleri sevmez.” (Araf Suresi 31. Ayet) Yüce Allah doğru söylemiştir.

Bizi yediren, bizi içiren ve bizi Müslümanlardan kılan Allah’a hamdolsun. Allah’ım! Bu yemek sahibini, yiyenleri ve bu sofranın hazırlanmasında emeği geçen tüm mümin erkek ve kadınları bağışla, rahmet eyle ve onları muhafaza eyle.

Zul celal ve ikram olan Allah’ım kalplerimizi senin sevgin ve zikrinle aydınlat.

Allah’ım bizleri dünya ve ahirette sağlık selamet ve afiyetle güzelce yaşat. Allah’ım sen her şeye güç yetirensin. Şüphesiz biz senden nimetin tamamını, sıhhatin devamını ve güzel bir sonla rızıklandırmanı isteriz. Allah’ım! Fatiha ve Rasulün hürmetine nimetini artır, azaltma.(Amin)

Değerli arkadaşlar DHBT Dosyalar bölümünde yemek duasının PDF format dosyası hazırlık aşamasındadır.

İlerleyen zamanlarda butün DHBT Mülakat sınavında okunabilecek duaların hepsi bir arada PDF dosya çalışmamız devam etmektedir.İndirme linki şuan icin yapılmaktadır.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.