Ücretsiz DHBT Kursları Başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli arkadaşlar ücretsiz ve sizlerin yararına olan, gerek DHBT, gerek ise KPSS konuları ve diğer konularla alakalı yapılan çalışmaları sizlere bildirmeye devam ediyoruz.

Bu sene yapılacak olan KPSS ve DHBT sınavına girecek bir çok aday hazırlık işlemlerini tamamlamakla birlikte hala sınav konusunda çalışmalara başlamamış veya bir düzenli programı olmayan kişiler artık bir an önce çalışmalara hız vermeli.

Ücretsiz DHBT Kursları Başlıyor

Devletimizin ücretsiz olarak sunduğu Halk Eğitim Merkezlerinde KPSS kursları başlamakla birlikte DHBT Kurs kayıtları ve DHBT Kursları da bazı yerlerde eğitime başladı veya başlayacak.(Bölgeye göre,başvuru sayısına göre değişiklik gösterir.)

Bilindiği gibi bu KPSS / DHBT Kursları devlet tarafından desteklenmekte ve sizlerden hiçbir ücret alınmamaktadır. Hala bir çalışma sistemi olmayan ve çalışmaya başlamamış olan adayların bu konuda duyarlı olup bir Halk Eğitim Merkezine ve Bulunduğunuz İl / İlçe Müftülüklerine gidip DHBT Kurslarına kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz.

DHBT Kurslarının açılması için yeterli sayıda öğrenci bulunması durumunda sizlere SMS ile bilgilendirilip kurs hakkında kesin kayıt işlemi için toplantıya çağrılırsınız.

Bunun neticesinde saat, gün ve sınıf bilgileri sizlere verilir. Halk Eğitim tarafından açılan bu kurslara belirli şekilde devamsızlık durumu vardır. Sınıflar sekiz kişinin altına düştüğünde kapanır ve bazı bölgelere göre kadın ve erkek olarak ayrı sınıflar açılır.

Örnek olarak Kütahya Halk Eğitim Merkezin’de DHBT kursumuz Mart ayının başında başlayacaktır. Kurs döküman ve işleyişi belli bir program içerisinde olmaktadır.

Belirlenen programı Halk Eğitim Merkezi sitesinden indirebilir ve inceleyebilirsiniz. Kurs program ve içeriklerini siteye en kısa zamanda ekleyip sitemizden de inceleyebilirsiniz.

Bizler naçizhane duymayan kardeşlerimiz için alel acele bir başlık açıp buradan böyle ücretsiz kursların olduğunu siz sevgili hocalarımıza ve kardeşlerimize bu işin bilgilendirmesini yaptık.

Kıymetli hocalarım lütfen bu konuda sürekli mesaj atmayın. Covit 19 sonrası bizim kurslarımız 15 Hazirandan sonra açılmıştı. Sizlerde telefonla arayın talep edin. Bu konuda özellikle Sosyal Medya üzerinden sürekli mesaj atılıyor.

Mesaj atacaksanız ise de en azından siteye atın ki yorumlardan yanıt verelim. Herkese tek tek özel mesaj göndermeyelim. Sosyal Medya üzerinden de bu konu ile ilgili çok mesaj geliyor lütfen kıymetli hocalarım.

Halk Eğitim Merkezlerine başvurularımızı yapıp ilgili sayı oranına ulaşılması durumunda Halk Eğitim Merkezleri DHBT için ücretiz kursları açıyorlar. Başvuru işlemlerinizi internet üzerinden online şekilde de yapabiliyorsunuz.

Her yıl olduğu gibi kayıt ve başvuru işlemleri sürekli açık bizler bölgemizde inşallah bu sene yine kurs açacağız. Kurslar verimli oluyor mu ? tarzında sorular geliyor , kesinlikle güzel bir ortam ve gayet verimli bu konuda dershane veya ücretli yerlere katılmanızı tavsiye etmiyoruz.

DHBT ücretsiz kurs ve başvuru için https://e-yaygin.meb.gov.tr/login.aspx internet sitesinden ilgili işlemleri yapmanız yeterlidir. İmkanı olanlar yüz yüze talep ederse daha hızlı sonuç alınır bilgilerinize.

2024 yılı DHBT Ücretsiz Kursları için Halk Eğitim Merkezlerinde yapılan bu kursların bir çok bölgede il / ilçe müftülüklerinde de yapılmaya başlandığını biliyoruz. İlk etapta il ve ilçe müftülüklerimizde eğitimden sorumlu personel ile bu konuda görüşmenizi tavsiye ediyoruz son iki yıldır müftülük bünyesinde kurslarımızı yaptık.

Sizlerde müftülük ve halk eğitim kurumları ile görüşmeniz daha faydalı olacaktır. Son zamanlarda yine DHBT Sınavı bünyesinde ücretli kursların açıldığını ve binlerce TL ücret istendiğini biliyoruz. Tavsiyemiz devletimizin ücretsiz eğitim verdiği kurumlardan istifade etmeniz yönündedir.

Başvurularımızı yapalım tek tek bu başlık altında bölge belirtmemiz zor oluyor. Lütfen sizler müftülüklere müraacat ediniz.

DHBT Dersleri olarak bizlerde bu konuların düzenlenmesi ve sistematik hale getirilmesi amacı ile Cimer vasıtası ile öneri ve istekte bulunacağız.

Siz Kıymetli kardeşlerimizin de bu kursların tam teşekküllü her sene açılması ve KPSS bazından DHBT’nin de temel hale dönüşmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz DHBT Kursları Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir