DHBT Kitapları Ücretsiz

Değerli arkadaşlar Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun. DHBT internet sitemize öncelikle hoş geldiniz.Bu bölümde DHBT Derslerine yardımcı olabilmek amacı ile sizlere DHBT Kaynak Kitap ve DHBT ders özet notlarının paylaşımı ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

Öncelikle burada paylaşılan eserler İlahiyat derslerinde imam hatip derslerinde ve diğer dini derslerde istifade edebileceğiniz notlardan oluşmaktadır.

DHBT Sınavın’da öncelikle yararlanılacak kaynak kitaplarının açıklamasını diğer yazılarımızda yapmıştık.Bu açıklamalara binaen DHBT Dersleri için kaynakları da  (DİYANET İLMİHAL -Meal -Diğer yardımcı kaynaklar) sizlere açıklamıştık.

Aynı zamanda bu kaynakların bir kısmına yine ücretsiz olarak DHBT Dosyaları bölümümüze tıklayarak ilgili dökümanların bir kısmını da mobil cihazınıza yükleyip yararlanabilirsiniz.Yazımızı daha fazla uzatmadan var olan DHBT Ders Özet Notları ve DHBT Kitaplarını sırasıyla paylaşmak istiyoruz.

1-Songül ve Erol Balcı Hocalarımızın Ders Özetleri : DHBT (Yeterlilik ) Çalışma Notları isminde hazırlamış olduğu ders özetlerinden oluşan bu özet bilgilerden istifade ederek DHBT ve diğer ilahiyat derslerine çalışırken hazırlanabileceğiniz güzel bir eserdir.Bu isimleri sizlere tanıtmamıza gerek olmadığını düşünüyorum AÖF ile ilgilenen arkadaşlarımız zaten bu isimleri mutlaka duymuşlardır.

DHBT Çalışma Notları ortalama olarak 89 sayfalık özet bir anlatımla tecvid dahi bir çok yerler üzerinde durulmuş ve sade olarak hazırlamıştır.Aynı zamanda hocalarımız bu eserin yayınlanması ve sitemizde paylaşıma izin verdikleri için kendilerine cok teşekkür ederiz.DHBT ile ilgili elimde hiçbir kaynak yok diyenler bu özetten istifade edebilirler.DHBT Çalışma Notunu mobil cihazınıza indirmek için alttaki bağlantıya tıklayıp yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

İndir “Songül ve Erol Balcı DHBT (Yeterlilik ) Çalışma Notları” view – 2996 defa indirildi – 132 KB

2-DHBT Soru Bankası: Pek şimdiki sistemdeki sorular gibi olmasa da imamlar burada sayfası tarafından seneler önce hazırlanmış ve ziyaretcilerinin istifadesine sunulmuş olan yeterlilik sınavına göre yapılsada DHBT Sınavında ve kısmen dini konularda soru ve cevap tarzında bilgilerin bulunduğu bu soru bankasından yararlanılabileceğini düşünmekteyiz.En azından kaynak olması babından burada bu DHBT (yeterlilik) soru bankasını ekliyoruz.

Ücretsiz dökümanların zor bulunduğu bir dönemde bu eserden de mutlaka manada istifade edilebilir.Bu soru bankasında test şıkları A-B-C-D tarzında olup klasik soru ve cevaplara da yer verilmiştir.Emek verilerek yapılan bu eserden aşağıdaki bağlantıya tıklayarak mobil cihazınıza ücretsiz yükleyebilirsiniz.

İndir “DHBT Soru Bankası Eski Sisteme Göre” view – 1158 defa indirildi – 132 KB

DHBT Dersleri Acıklama :  Arkadaşlar DHBT Ders Kitapları ve DHBT Ders özetleri adına yayınlanan eserlerin aktarımı siteye devam etmektedir.Bu yüzden belli bir süre sonra sayfalarımızı tekrar ziyaret edin.Düzenleme ve siteye aktarma işlemleri devam ettiğinden dolayı tüm DHBT Dosya ve Dökümanlarının eklenmesi zaman almaktadır.Bu konuyu buraya da zamansız da olsa ekledik.

Malum DHBT Ders sitemize ve DHBT Facebook sosyal medya sayfalarımıza hocam hangi kaynakları alalım nası olacak nerden DHBT Derslerine çalışalım diye sorulara binaen böyle bir çalışma başlatmış bulunmaktayız.

Aynı zamanda kısa bir hatırlatma arkadaşlar DHBT Ders sitemizde kişilerin izni olmadan herhangi bir eser ve materyal paylaşımı yapılmamaktadır.Ücretsiz ve toplumun istifadesine sunulan eserlerin paylaşımı her internet sayfasında paylaşıldığı gibi bizim internet sayfamızda da paylaşılmaktadır.

DHBT Dersleri sitesi olarak elimizdeki kitapların bir kısmı sitemize eklenmeye devam etmektedir.DHBT Sınavına ait bir kitap hazırlığımız devam etmektedir.Kitabımız bu sene yetişmese de ileri ki senelerde ücretsiz olacak şekilde paylaşımı yapılacaktır.Çalışmalarımız bu konuda devam etmektedir.

 

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.