DHBT Ezber Listesi

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Mülakat Ezberler Listesi

Din hizmetleri alan bilgisi testi mülakat hakkında sizlere yardımcı olabilecek en azından bu imam hatip lisesi mezunu olmayan , hafız olmayan arkadaşlarımızın yardımcı olabilmek babında burada hangi sürelerin ve duaların ezberlenmesi gerektiğini kabaca anlatmaya çalışacağız sizlere bu ezberleri yapmadan dhbt mülakat sınavına girmeniz size puan kaybettirebilir hatta puan değil sınavı kaybetmenize bile neden olabilir o yüzden burada ki ezber listelerini düzgün bir şekilde yapmanız da oldukça fayda vardır.

Ezber listesi okumuş veya mezun olduğunuz duruma göre farklılık göstermektedir.Yani burada anlatmak istediğimiz nokta bir hafız olmuş kişi ile bir lise mezunu aynı şeylerden ne kadar sorumlu olsada farklılıklar mevcuttur.

Bunu Dhbt Mülakat Nedir ? isimli yazımızdan veya sitemizden dhbt mülakat bölümünde arama yaparak ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz.

Dhbt mülakat sınavındaki ezber listesi İmam Hatip lisesi müfredatından yararlanırarak hazırlanmış ve bugün de imam hatip liselerinde bu müfredat uygulanmaktadır.Din hizmetleri alan bilgisi (yeterlilik mülakat) mülakatı olacağı zaman zaten diyanetin istediği ezberleri sizlere söylemektededir.

Bu müfradet 2017-2018 yılı içerisinde uygulanan müfredattır.Gerekli güncellemeler olursa burada yayınlamaya çalışacağız bizim gözümüzden kaçarsa da siz takip etmeye devam edip bize de bilgi verirseniz çok seviniriz.

Lise Müfredatları aşağıdaki gibidir.Bu ezberleri Mutlak manada yapmalısınız . Aynı zamanda sitemizde imam lisesinin ders olarak okutulduğu kitaplar bilgisayar ortamında okunabilir şekilde sitemizden indirebilir veya imam hatip liselerinden alıp hangi bölümlerin yüzüne okutulduğunu da öğrenebilirsiniz

.Bu konu ayrıntılı bunu dhbt mülakat nedir ? dhbt mülakatı nasıl olacak adlı yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

Dhbt Mülakat Sınavındaki Ezber Müfredatı Güncellenmektedir.

Kuran-ı Kerim Ezberleri 

1-Buruç Süresinden – Nas Süresine Kadar.

2-Yasin-Fetih-Rahman-Vakıa-Cuma-Tebareke-Nebe Süreleri ileBazı Aşr-ı Şerifler

3-Dua olarak ezberlenmesi Gerekenler : Hutbe Duaları-Cenaze Duaları-Nikah Duaları Kesin.Ezan Yemek vb dualar da ezberlenmesi gerekmektedir.Bunun yanında diğerleri artı puan getirebilir sizlere.

Aynı şekilde kuran-ı kerim’den bol bol yüzüne okumayıda unutmamalısınız dhbt sözlü sınavda başarılı olmanız dileklerimizle.

13 Yorumlar
 1. Uysal diyor

  Bi şey yok

  1. dhbtdersleri diyor

   bi şey yok derken ? dhbt ezberleri müfredat

 2. Erdoğan ergen diyor

  Dhbt sözlü sınavları hususunda verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim.

  1. dhbtdersleri diyor

   Biz teşekkür ederiz.Dhbt mülakatında buruç süresinden aşağısınıda soruyorlar artık sanırım ezber listesi güncellenmiş bu bilgide eklenecek.

 3. Mahmud Fazıl Arvas diyor

  Bilgileriniz için sağolun ama fetih hucurat ve rahman yok mu lise müfredatinda

  1. dhbtdersleri diyor

   sözlü mülakat sınavına bizlerde girdik Lise müfredatını tekrar gözden gecirip paylaşıcam fetih ve hucurat mülakatta soruluyor.Kitabı alıp bakma fırsatım olmadı hocam.

 4. veysel diyor

  Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

  1. dhbtdersleri diyor

   Guncelenen mufredatta sunlar var buructan asagisi olacak.ilaveten hasirlar var dhbt sinavindan sona alim olunca yebi mufredat yayinlanirmi bilmiyorum.Diyanet isleri Egitim Merkezindeyiz yeni sl4 b sozlesmeli imam hatipiz egitim mufredati isteniyor.Bunun bilgileri diyanetin sitesinde var.Buruc ve asagisi rahman hucurat fetih ilaveten cuma ve vakia suresi banko zaten listedeki yerler olacak al-i imran kehf ce bazivyetlerdeki hasri serifler var.Uygun olunca eklicem.dediklerimi yapin siz ?kolay gele…

 5. veysel diyor

  Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

 6. Başak diyor

  Arkadaş nr sozlu sinavi bu sene yokmus müftülüğü aradim

  1. dhbtdersleri diyor

   Alim olursa olabilir.Ama kizlar bayan hocalar icin kadrolar dolu.imam hatip acigi halen var.vesselam duyarliliginizdan dolayi tesekkur ederiz.

   1. Keziban diyor

    Bayanlar için kuran kursu öğreticisi olacaklar kadro yok mu hocam

    1. dhbtdersleri diyor

     hocam şuan için kadro ve kadrolu alımlar yok önümüzdeki günlerde çalışmalar yapılıyor bu konuda biraz daha sabırlı olmalıyız.Dua ve selam ile umarım bayan kuran kursu ögretcileri k.k.ö için güzel neticeler alınır …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.