DHBT Ezber Listesi

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Mülakat Ezberler Listesi

Din hizmetleri alan bilgisi testi mülakat hakkında sizlere yardımcı olabilecek en azından bu imam hatip lisesi mezunu olmayan , hafız olmayan arkadaşlarımızın yardımcı olabilmek babında burada hangi sürelerin ve duaların ezberlenmesi gerektiğini özet biçimde anlatmaya aktarmaya çalışacağız.

Sizlere aktardığımız bu ezberleri yapmadan DHBT Mülakat Sınavına girmeniz size puan kaybettirebilir ve hatta puan değil sınavı kaybetmenize bile neden olabilir.

İşte bu yüzden burada ki ezber listelerini düzgün bir şekilde yapmanız da oldukça fayda vardır.

Eksik veya karıştırma hep olabilir ama mutlak ezberleme gayretinde olunuz.

Ezber listesi okumuş veya mezun olduğunuz duruma göre farklılık göstermektedir.

Yani burada anlatmak istediğimiz nokta bir hafız olmuş kişi ile bir lise mezunu aynı şeylerden ne kadar sorumlu olsa da farklılıklar mevcuttur.

Bunu DHBT Sözlü Mülakat Nedir ? isimli yazımızdan veya sitemizden DHBT Mülakat bölümünde arama yaparak ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz.

Dhbt mülakat sınavındaki ezber listesi İmam Hatip lisesi müfredatından yararlanılarak hazırlanmış ve bugün de imam hatip liselerinde bu müfredat uygulanmaktadır.

Din hizmetleri alan bilgisi (yeterlilik mülakat) mülakatın olacağı zaman zaten Diyanetin istediği ezberleri sizlere söylemektedir.

Bu müfredat 2019-2020 yılı içerisinde uygulanan müfredattır.

Gerekli güncellemeler olursa burada yayınlamaya çalışacağız bizim gözümüzden kaçarsa da siz takip etmeye devam edip bize de bilgi verirseniz çok seviniriz.

Lise Müfredatları aşağıdaki gibidir.Bu ezberleri Mutlak manada yapmalısınız .

Aynı zamanda sitemizde imam lisesinin ders olarak okutulduğu kitaplar bilgisayar ortamında okunabilir şekilde sitemizden indirebilir veya imam hatip liselerinden alıp hangi bölümlerin yüzüne okutulduğunu da öğrenebilirsiniz.

Bu konu ayrıntılı bunu DHBT  Mülakat Nedir Sınava Nasıl Hazırlanmalıyım  ? DHBT Mülakatı nasıl olacak adlı yazılarımızdan okuyabilir ve detaylı bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Dhbt Mülakat Sınavındaki Ezber Müfredatı Güncellenmektedir.

Kuran-ı Kerim Ezberleri 

1-Buruç Süresinden – Nas Süresine Kadar.Bu madde KKÖ icin 30.uncu cüzün tamamı olarak değiştirilmiştir.

2-Yasin-Fetih-Hucurat-Rahman-Vakıa-Cuma-Tebareke-Nebe Süreleri ile Bazı Aşr-ı Şerifler

3-Dua olarak ezberlenmesi Gerekenler : Hutbe Duaları-Cenaze Duaları-Nikah Duaları Kesin.Ezan Yemek vb dualar da ezberlenmesi gerekmektedir.Bunun yanında diğerleri artı puan getirebilir sizlere.

DHBT Ezber Müfredat Listesi Güncellemesi olarak yukarıdaki 2.maddede bahsettiğimiz bazı aşr-ı Şerifleri burada bildirmek istiyoruz.

Bu aşr-ı şerfiler den tam manasında sorumlu değilsiniz ve lakin alımlardan sonra eğitim merkezlerinde müfredatta sorumlu olduğumuz Aşr-ı Şeriflerden bazıları şunlardır.

Ali-i İmran Suresi 102 ve 109.uncu ayetleri ve arasındaki ayetler.(Birlik Beraberlik vurgusu)

Neml Suresi 89 ila 93 ve arasındaki ayetler.(Kur’an ve Hayat)

Ali-iMRAN Suresi 144-148 arasındaki ayeti kerimeler (Kutlu Doğum)

Azhap Suresi 40 ila 48 yine Kutlu Doğum

Enam Suresi 159 ve 163 arasındaki ayeti kerimeler Konu ihlas

Ali-imran suresi 92 ve 97 İnfak ve Hac konusu

Furkan Suresi 71-77 arasındaki ayeti kerimeler konusu Düğün Sünnet 

İbrahim Suresi 35 ila 41 ayeti kerimler yine Konu Düğün ve Sünnet Merasimi

İsra Suresi 1 ila 7 ayeti kerimeleri Konusu İsra.

Değerli arkadaşlar eğitim merkezinde gördüğümüz ezberlerden bir kaç tane daha var onları da kısa bir zamanda tekrar ekleme işlemi yapacağım bunların hepsinden sorumlu değilsiniz.

Ama bilmekte veya haberdar olmakta fayda ve yarar vardır.İleri dönemde kursta gördüğümüz PDF olarak hazırlanmış olan dökümanı da sizlerle paylaşacağım.

Evet arkadaşlar PDF dökümanı paylaşacağımı söylemiştim bu yazımızı anca güncelleme ve ilave etme fırsatı buldum.

Diyanet Eğitim Merkezinde görmüş olduğumuz ezber listesine alttaki linke tıklayarak dökümanı (PDF) formatında ücretsiz indirebilirsiniz.Sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

İndir “Diyanet İşleri Tüm Ezberler” view – 6493 defa indirildi – 135 KB

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

243 Yorumlar
 1. Muhammed diyor

  Kk.ö için şu imam hatip için bu tarzında başlığı renkli altında madde madde yazıp listeleseniz daha iyi olmaz mı biz için

  1. dhbtdersleri diyor

   olabilir tabiki hocam senin için yapıcam ayrıa PDF olarak indirebilirsiniz dosyayı.

 2. Hasan Hüseyin diyor

  Tabi ediyim,hatta biraz sonra yatsı namazı kılacagım söz sizin için de dua edecegim rabbim sıkıntısını gider,ona yol aç diye dua edecegim.Siz de bilirsiniz ki en çabuk kabul olunan dualardan biri de müminin,mümin kardeşi hakkında ettigi duadır.

  Hocam birde size zahmet şu altta yazdıgım 2 mesaja cevap verirseniz memnun olurum.

 3. Hasan Hüseyin diyor

  Hocam size bi konuda daha danışacaktım.Aslında bunu size daha önce sormuştum da yine de kesin emin olmak için,içimin tam rahatlaması için bir daha sorayım dedim:)

  AYM,sınavsız İLİTAM ı iptal etti.Bu 2019 da,yani geçtigimiz Eylül de kayıt yaptıranları(3. sınıf ya da 4. sınıf için) kapsamıyor degil mi,kesin,yüzde yüz eminsiniz yani? Yasalar zaten geriye işlemez ve verilen hak alınmaz bunu biliyorum da yine de ne olur ne olmaz diye sorayım dedim.

  Ben düz lise+diger lisans+ilahiyat ön lisans magduru oldugum için arkadaşımın tavsiyesi ile bu sınavsız İLİTAM a başvurmuştum,geçtgimiz 2019 Eylül ayında da 3. sınıf için kaydımı yaptırdım.Bi magduriyeti daha bu bünye kaldırmaz:))

  Hatırladıgım kadarıyla sizde benim gibi geçtigimiz 2019 eylül ayında 3. sınıf için sınavsız İLİTAM kaydı yaptırmıştınız.Nasıl gidiyor okul,güz döneminde ki dersleri verdiniz mi?

  1. dhbtdersleri diyor

   çeşitli sebeplerden dolayı okulu ve görevimi bıraktım dua et hocam.

 4. Hasan Hüseyin diyor

  Teşekkürler güzel kardeşim:)Sizde sagolun,tek tek ilgileniyorsunuz sorularla falan ve çok kısa bir sürede cevap veriyorsunuz.

  Peki bu kursa,göreve atandıktan ne kadar sonra çagırırlar acaba en kısa olarak,hemen 2-3 ay sonra çagırmazlar degil mi?Şu yüzden sordum,ezberler yeteri kadar olsun ama saglam olsun.Ben DHBT müfredatında olan ezberlere çalısırım,sonra bunlara bu üstte yazdıgınız duaları da eklerim.Bu aşrı şerifleri de nasip olursa göreve atandıktan sonra ezberlerim.3 ay da falan çogunu ezberlerim muhtemelen.

  Böyle bir yol izlesem sizce nasıl olur? Şunu da söyleyim ben ezberlere geçtigimiz kasım ayında başladım,yaşım 30,biraz ezbere geç başlamanın sıkıntısını yaşıyorum.Haliyle ezberlemesi,oturması falan zaman alıyor.Sonra KPSS,kuran kursunda ders alma,Üniversite dersleri derken full dolu oluyorum.

 5. Hasan Hüseyin diyor

  Hocam size hizmet içi egitimle ilgili sorularım olacaktı,size zahmet madde madde, kısa kısa cevaplarsanız memnun olurum.Şimdiden Allah razı olsun.Diger takipci arkadaşlarımızın aydınlanması açısından da iyi olur.

  1-Hizmet içi egitim göreve atandıktan ne kadar süre sonra başlıyor tahmini olarak ve egitimin süresi ne kadar sürüyor?(Ben düz lise ve İlahiyat Lisans mezunu olarak girecegim nasip olursa.)

  2-Haftada kaç gün,hangi saatler arasında? (öglen molası da vardır sanırım)

  3-Sonunda yazılı ve sözlü sınav mı oluyor,sözlü ve yazılıda neler soruluyor,sorular zor mu?(yazılı degil test olur sanırım)

  4-Kursta dersler zor mu geçiyor,neler yapılıyor? Ve aldıgımız notlardan mı yazılı sınava hazırlanıyoruz?

  5-70 ortalamasını tutturamazsak ”kesin” bir daha çagırırlar mı bu kursa?

  6-Yatılı kalma zorunlulugu var mı,yani mesala istersek yatılı olmayan bi ili tercih edebilirmiyiz?

  7-Bir sürü aşrı şerif gördüm,yanlış saymadıysam 10 ayrı konuda 18 tane aşrı şerif ayetleri var.Peki bunların hepsinden tek tek sorumlumuyuz bu kursun sözlü sınavında?Eger hepsinden sorumluysak nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz,mesala 6-7 tanesini şimdi ezberleyip,geri kalanını da atanınca(nasipse) ezberlesek olur mu?

  1. dhbtdersleri diyor

   normalde bu başlık altına değilde bu konuda sitemizde arama yaparsanız hizmet ici kursları ile ilgili bilgi var ama size bilgi vereceğim.
   malum sitemizi güzel bir şekilde takip ediyorsunuz.

   1-Eğitimin süresi değişiklik göstermekte diyanete bağlı biz 6 ay yaptık 4 ay 1 ay yapanlar var tamamen dönem ile ilgili.
   2-öğlen molası tabiki var saat beşe kadar.cumartesi öğleden pazar full tatildir.
   3-ikiside oluyor kolay merak etmeyin.
   4-size notları vericekler zatem.
   5-ortalama tutmazsa ilerde belki cağırırlar sıkıntı yok.bunu sitede acıkladık.
   6-tercih hakkınız tamamen size ait.
   7-ben bir coğunu ezberleyemedim.hocam hala da ezberimde değil.

 6. Hasan Hüseyin diyor

  Selamün Aleyküm site takipçileri ve degerli site yöneticileri.Sizlere İlitam konusunda bilgiler vermek istiyorum,belki merak eden kardeşlerim vardır.Birde İlitam Kuran’1′ dersi ile ilgili sorum olacaktı.Konuyu açacak yer bulamadım,bari ezber soracagım için DHBT ezber konusuna açıyım dedim;)

  AMASYA UZAKTAN EGİTİM İLİTAM

  1-Canlı dersleri takip etmek zorunlugu yok.
  2-Canlı dersler anında otamatik kaydoluyor ve bunu sonradan istediginiz zaman izleyebiliyorsunuz.Bunun dışında pdf ders dökümanı ve özet mahiyetinde 20-25 dklık kısa vidyolar oluyor.
  3-Ders geçme notu 60,çan egrisi yok.Vizenin %20 si,finalin %20 si alınıyor.
  4-Vizeler internetten test usulü oluyor,finaller ise okulda ve test usulü.Finaller 2 günde bitiyor.Yanlız Kuran final sınavı test usulü olmuyor,ezber soruyorlar,yüzüne okutuyorlar.Ona göre final notunu veriyorlar.
  5-Final sınavlarından bi kaç gün önce okulda yüz yüze ders veriyorlar.Ama bu zorunlu degilmiş.
  6-İnternet üstünden ödev verme falan yokmuş.
  7-Geçen sene güz dönemi vize sınavı kasım ayında olmuş,final is ocak ayında,belki bu sene böyle de olabilir tahminim.
  8-Vize ve final sınavlarında soru sayıları 20-30 arasında degişiyor.Yanlış,dogruyu götürmüyor.
  9-Sonuçlar hemen 1 hafta içinde açıklanıyormuş.

  Soruma gelirsek,bi siteye yazmıştım bu soruyu,aynen alıntı yaparak paylaşıyorum.Yardımcı olursanız memnun olurum.

  Selamlar.Arkdaşlar ben Amasya üniversitesi’nde uzaktan egitim sınavsız ilitamı kazandım,şuan da 3. sınıftayım.Kuran ”1” dersinde ezber ve yüzüne okumada nereden sorumluyuz bilen kardeşim var mı?Yardımcı olursanız beni çok mutlu ederseniz.Bende ezberde baya eksik var çünkü,ona göre buralara çalısıyım.Kuran hocasına sordum o tam bilmedigini söyledi.

  Şöyle bir şey buldum Samsun 19 Mayıs üni,versitezi uzaktan egitim litam da,bunalr geçen sene ki Kuran 1 ezber ve yüzüne kısımları.Acaba bizim üniversitede de böylemidir?
  (Dualar,Nas-Duha arası sureler,Fatiha suresi.Yüzüne olarak 1-7 cüz arası ve tecvit.

 7. Betul diyor

  Hocam ben imam hatip mezunuyum kuran öğretici si olmak istiyorum en az kac puan almam lazım

  1. dhbtdersleri diyor

   illaki olsun diye derseniz 90 almanız gerekir.ama kesin bir şey diyemeyiz.Kuran kursu öğreticisi alım sayıları dhbt istatistikleri dhbt mülakat puanları hepsi etkiler bunu….

 8. Fatma diyor

  Hocam S. Aleyküm ben kkö için mülakata çağrıldı immamhtip lisesi mezunu olarak giriyorum yasin, tebareke, amme ve Tarık aşağısı vardı bizim müfredatta.başka bir şey ezberlememe gerek varmı?

  1. dhbtdersleri diyor

   hocam zaten cok az bir zaman kaldı artık bu şekilde giriceksiniz sınavlara.30.uncu cüzü istiyorlar ve rahman cuma fetih hucurat olmalı idi.

 9. Kevser diyor

  Ben mülakata çağırıldım. Lisans 68 puanım. Kuran okuyuşum da güzel . Ama puanım düşük olduğu için endişeleniyorm atanamam diye.sizce böyle bir endişe duymam doğru mu yoksa güzel okuduğumuz için yüksek bir puan verebilirler mı . Bu konuda şansım var mı

  1. dhbtdersleri diyor

   verirler tabi sen moralini yüksek tut elinden geleni yap gerisini RAbbimize bırak.esselam…

 10. Büşra diyor

  Hocam bu yukarıdaki tabloda ezberlerde buruc ve rahman suresini göremedim müfredatta yokmu ona göre çalışayım 😊

  1. dhbtdersleri diyor

   Olmazmı var sen mutlak calış bida oku yazıyı.

 11. Mustafa diyor

  Hocam mülakat esnasında sadece sınav giriş belgesi istiyorlar değil mi diplomayı götürmeye gerek var mi

  1. dhbtdersleri diyor

   diplomaya gerek yok sitede şartları maddeler halinde paylaştık.

 12. Zahid diyor

  Selam aleyküm..
  İhl+ilahiyattan mülakata girecek kişileri mülakatta zorlarlar mı yoksa kolay mı olur?
  Teşekkürler..

  1. Ali diyor

   Hocam vakıa suresini sorarlarmi

   1. dhbtdersleri diyor

    nasip kardeşim.

 13. Hüseyin diyor

  selamun aleykum hocam lisans mezunuyum ilahiyat. puanım 83 ama buruc ile nas arasını hep ezberleyemedim mülakatım salı günü sizce sorduklarında bilemezsem yada ezberlemedim dediğimde düşük not verirler mi ki ben bu 83 almak için çok uğraştım

  1. dhbtdersleri diyor

   kuranın güzel olsun da en azından vedduahadan aşağısını yap …benimde eksikti ben hala buructan aşağısını yaptım vedduhaya kadar ama yine unuttum.vedduahadan aşağısı olsun.

   1. Uğur diyor

    İhl en son kaç puanla çağrıldı hocam bilginiz var mı

    1. dhbtdersleri diyor

     Acıkladım DHBT Mülakat bölümünde taban puanlar ömevcut.

     1. Uğur diyor

      2019 puanları hocam çağrılmadım o yüzden soruyorum

     2. dhbtdersleri diyor

      Var sitede kardeşim hayırlısı bidakine cağrılırsın inşallah

 14. Xxx diyor

  Hocam ogretmenlik mulakatindaki puan yuvarlama yasasi diyanet mulakati icinde gcerli olur mu sizce???

  1. dhbtdersleri diyor

   bilmiyomki hocam …

 15. Isimsiz diyor

  Hocam iyi aksmlar mulakttta puanimizin altinda not verirler mi

  1. dhbtdersleri diyor

   cok az aşağısında verirler ama sorulara cevap veremezseniz vermeleri muhtemeldir.Kafalarına göre not verme işlemi yok.

   1. Isimsiz diyor

    Icime su serpttiniz sagolun hocam insAllah.

    1. dhbtdersleri diyor

     başarılar hocam

   2. Cuma diyor

    Hocam ihl+İlahiyattan mulakata girenleri mülakatta zorlarlar mı?
    Teşekkürler..

    1. dhbtdersleri diyor

     bilemiyorum herkese aynı hocam zorlama yok

     1. Ya Allah diyor

      Zorlama yok derken hocM nasil yani kolaymi sorarlar. Bide hocam sorulari guzel cvplarsak puanimizin altinda not vermezler dimi

     2. dhbtdersleri diyor

      vermezler hocam.başarılar.

 16. Hlm diyor

  Selamun aleykum hocam hafızlık belgem var ama hafızlıktan başvuru yapmadım mülakatta sıkıntı olur mu bu

  1. dhbtdersleri diyor

   olmaz ama cok büyük hata yapmışın atanamazsan şaşırmam.

 17. Can.Ahmedim diyor

  S.A İHL Mezunuyum benim DHBT puanım:68 sizce Müezzinlik gelir mi?

  1. dhbtdersleri diyor

   bu hafta içinde acıklanır hep beraber bakacaz ama tahmin etmiyorum.

   1. İsmail diyor

    Puanım 62 4 yıllık ilahiyat mezunuyum ve çağırıldim. Ne oldu. Çok iddaa etmiştin 70 in altına düşmez diye.

    1. dhbtdersleri diyor

     hadi hayırlısı olsun.gelmez diye iddaa etmemiştim . Kimelere cevap verdiğimi düzgün oku(kko).geldi diye şükret.Burda cafa satma .

 18. Elif diyor

  Selamûn aleyküm kpss123 puanım 72 sıralamam 7100 civarı ihl+ilahiyat önlisans mezunuyum sizce mülakata çağrılır mıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   ama cevap verdim hocam tekrar tekrar yazmaya gerek yok

   1. Elif diyor

    Hocam daha önce sorduğum soruyu yorumlarda göremedim ondan tekrar sorma durumunda kaldım. Tekrar tekrar bakıyorum ama sorum yok yorumlarda

    1. dhbtdersleri diyor

     aramaya devam 😉 yorulduk elif hocam yorulduk 🙂

 19. Ayse diyor

  Ben önlisans+ihl lisesi mezunuyum puanım 67 küsür.çağırılırmıyım mülakata hocam sizce? Birde ezber buructan aşağısı idi değiştimi son olarak dini konularda nelerden mesuluz yam olarak onu bulamadım sayfada

  1. dhbtdersleri diyor

   dini konularda DHBT yazılı sınavındaki gibi ilmihal yeterli.

   1. Ayse diyor

    Banamı cevap verdiniz puanımıda sormustum ama ?

    1. dhbtdersleri diyor

     evet hocam

 20. Isimsiz diyor

  Hocam siz tam olarak kac puan almistiniz bide hangi kategoriden girmistiniz

  1. dhbtdersleri diyor

   kardeşim benim puanımın ne önemi var bu soruları sürekli soruluyor defalarca farklı yorumlarda yanıtladım

   1. Zeynep diyor

    Selamün aleyküm hayırlı akşamlar hocam.
    KPSS 70
    Dhbt 69
    Başvuru yapmadım fahrilik için çalışmaya başlayacağım Allah’ın izniyle fahrilik için yeterli bir puan mı?

    1. dhbtdersleri diyor

     cok büyük hata yapmışsınız gelmese bile yapmanız lazımdı

     1. Zeynep diyor

      Hocam fahrilikte mi olmaz😞😞

     2. dhbtdersleri diyor

      belki ikiside olur senin böyle bir sınava ne olursa olsun başvuru yapman lazımdı.Sorumsuz olarak davranış sergilemişsin.

   2. Uğur diyor

    Hocam kpss 75 dhbt 80 çağrılır mıyım dua edin inş ihl mezunuyum

    1. dhbtdersleri diyor

     inşallah kardeşim

 21. Isimsiz diyor

  Hocam komisyondakiler icin dhbt notu onemi varmi ????

  1. dhbtdersleri diyor

   evet var misal dhbt den 90 alan bir kişiye dhbt mülakatta 45 verince komisyonu da sorguya cekiyorlar .

   1. Isimsiz diyor

    Sagolun hocam. Bende onlisans ihl den 80 aldim 2 bin siralama iyi mi sizce yani mulakatta bi etkisi varmi ne olir cvp

    1. dhbtdersleri diyor

     var tabi hadi hayırlısı başarılar şimdiden

 22. Bayram diyor

  Selamün aleyküm hocam
  Başvuru yaptık
  Mülakat tarihi ne zaman

  1. dhbtdersleri diyor

   aleykümselam iki hafta içinde belli olur nisanda kesin atama olacak.

 23. NECDET diyor

  Hocam Selamun Aleyküm Cuma ve Saff süreleri yerine bakara ilk 4 sayfa ve insan ve müddessir süreleri var şayet oraları sorarlarsa hocam oralar yok ama insan müddessir bakara ilk 4 sayfa var gibi bişey mi söylemeliyim.

  1. dhbtdersleri diyor

   ne varsa onu söyle hocam yeterki sen kuranı güzel oku ezberleride tertil üzere yok yapamadıklarında durumu güzel belirtirsen sıkıntı cıkmaz.

 24. hoca hanim diyor

  selamun aleykum hocam , ihl mezunuyum kpss :77 dhpt 78 cagirilir miyim ?

  1. dhbtdersleri diyor

   inşallah hocam biraz kritik ama

 25. Ahmet diyor

  Hocam ihl mezunuyum imamlığı başvuru yaptım kpss 64 dhbt 69 çağırırırlar mı

  1. dhbtdersleri diyor

   cok zor

 26. Ismail diyor

  Hocam kpss 68
  Dhbt 70
  Ihl mezunuyum cagirilma ihtimali var mı ?

 27. İhvan diyor

  Selamun aleyküm Hocam mükakatta hafızlıktan ne kadar sorarlar bu arada okuyamazsak puan ne kadar düşer

  1. dhbtdersleri diyor

   Hafızlık tan sorma diye bişey yok okuyamasanızda sebebini söyleyin ama müfredat sağlam olsun.

 28. Rahmet diyor

  Hocam dhbt ortaöğretim 69.98
  kpss ortaöğretim 72.80
  cağırılma ihtimali var mı

  1. dhbtdersleri diyor

   başvurunuzu yapın on gün sonra beraber görelim.

 29. Mesut diyor

  Hocam benimde ihl+diger onlisans 63 cagrilma durumum var mi acaba?

  1. dhbtdersleri diyor

   pek fazla birşey diyemiyorum hocam o kadar düşmez diye düşünüyorum.

 30. Gökmen diyor

  Neye göre olmaz diyorsun sen ya, benim babam mülakatlara katılıyor kardeşim mülakata çağrılma farklı atama farklı, mülakata çağırılır mülakatı geçemez bunlar farklı şeyler. Adam lisans mezunu dhbt 64 diyor nasıl çağrılmasın bu adam, baraj zaten 50, elbette sıralama önemli olan ama sıralama ile puan arasında 14 puan oynamaz.

  1. dhbtdersleri diyor

   hep beraber görecez kaça düşeceğini az kaldı biraz sabırlı olun.

   1. Gülten diyor

    Hocam ben önlisans ihl mezunuyum puanım 82 çağrılırmıyım acaba

    1. dhbtdersleri diyor

     inşallah hocam. sıralamada kacıncısınız

    2. Gülten diyor

     Hocam sıralamam 1040 bilemiyorum artık

     1. dhbtdersleri diyor

      süper hayırlısı hocam güzel haberlerinizi bekliyoruz.selamlar…

   2. Emine diyor

    Hocam acil ezber için 30 cuZ komple diyorlar doğru mu

    1. dhbtdersleri diyor

     :'( evet kuran kursu öğreticileri icin 30 uncu cüz yeni ilave edilmiş.

  2. dhbtdersleri diyor

   görecez kardeş .yorumunu silmiyorum.15 gün sabret bakalım kimin dediği gibi cıkacak.

 31. Yunus diyor

  Hocam selamun aleykum ihl mezunuyum hafızlik belgem var puanım 61 çağı rılır mıyım mülakata acaba

  1. dhbtdersleri diyor

   inşallah kardeşim hafızlar için puan düşük olur ama kaca iner yorum yapamıyorum.

 32. Şevval diyor

  Selamın Aleyküm hocam İHL +İlahiyat On lisans mezunuyum dhbt 63 kpss 71 kkö için mulakata çağırılır miyim düşer mi 63 e kadar

  1. dhbtdersleri diyor

   düşmez hocam cok zor görünüyor.

  2. Hafız imam diyor

   Dhbt en az 70 olması lazım onun harici biraz zor çağrılır ben ihl+hafız 72 5 kpss 67 ile çağrılmıştım

 33. Kübra diyor

  Hocam lisans mezunuyum KPSS 66 mülakata çağrılır mıyım ?

  1. dhbtdersleri diyor

   kritik hocam hep birlikte görecez inşallah.

   1. İsmail diyor

    Geçen sene 1000 kişi lisans mezunu aldı. Ve 50 puana kadar düştü. Bu sene 1500 kişi lisans İmam Hatip alacak Bu senenin geçen seneye farkı nedir?

    1. dhbtdersleri diyor

     birincisi her sene giderek katlanıyor ikincisi yüksek puan alanlar bu sene daha fazla .

 34. mine kartal diyor

  hocam kpss 66 yakin puan dhbt 64 yakin puan ihl mezunuyum kkõ icin mulakata girebilirmiyim .Birde mulakat kitaplari işe yararmi almalimiyim

  1. dhbtdersleri diyor

   kitaplar bir işe yaramaz para vermeyin.malesef çağrılma ihtimaliniz yok.ama fahrilik için çalışın.

   1. Zeynep diyor

    Hocam bnde aynı durumdayım fahrilige çalışın demissiniz fahrilik için ezberler neler

    1. dhbtdersleri diyor

     kuran güzel olsun birde bilindik müfredat ezberli olması yeterli.

 35. Soner diyor

  Hocam mülakata tahminen ne zaman çağırılar bilgi verir misiniz

 36. Huseyin diyor

  Selamun aleykum hocam mulakat martin kaçinda olabilir?

  1. dhbtdersleri diyor

   Mülakat tarihleri sitede yayınlandı şubatta

   1. Huseyin diyor

    Subatin 15 ine kadar basvuru martin basinda mi olur yani mulakat a cagirmalar.

   2. İshak diyor

    Hocam şubat demişsiniz de başvurular biter bitmez mi mülakat yapılır

    1. dhbtdersleri diyor

     Şubat içinde olur kardeşim olmazsa mart başvurulardan bir hafta sonra kimin gireceği acıklanır ve tarihe göre yapılır yani anlican nisana kadar atanma işlemleri olur.

 37. Büşra diyor

  Hocam mülakattan sonra sadece mülakat puanı mı geçerli olacak yoksa dhbt ve kpss puanıyla birlkte mi hesaplanacak?

 38. yunus diyor

  Ihl ciktisi on lisasn mezunu olan gecen sene 61.9 la kapatti mulakatiki 450 kontejandi bide siralama onemli degil arkadaslar gecen mulakata girdim 35 bin kisinin icinde cagirdilar beni siralama onemli degil simdi ihl veonlisans mezunu olan 500 kontejan mulakat puani bu sene 59 bile olabilir deniliyor ki saglam agizdan arkadaslar ümitsiz olmayin sinav cok zordu puanlar dusecek insaallah

  1. dhbtdersleri diyor

   kardeş sen hangi kafayla yazıyosun bu yazı kalsın silmeyecem bakalım 70 den aşağıya bir puan görebilecekmisin .birde 59 olur demiş hay Rabbim….

   1. yunus diyor

    Hocam ben demiyorum 2016 ya bakin siz cagrilma puanina bakin 61.9 mulakat kapanis

    1. dhbtdersleri diyor

     kardeş ben 2016 atamasıyım sanırım biz senle aynı şeylerden bahsetmiyoruz ben sana yine diyorum 70 den aşağı bir puan görmeyeceksin.

     1. Ahmet diyor

      Pekala mülakata başvuru şartları arasında şartlardan birisi 50 puan ve üzeri diyor
      Ve hemde 70 puandan aşağı puan alanları çok gördüm 2018 DHBT de buna ne diyeceksiniz

     2. dhbtdersleri diyor

      kardeş boş boş konuşma sonuclar acıklanınca görürsünüz hanyayı konyayı hala lafa luga yapıyosunuz.

 39. gul diyor

  hocam birşey soracaktım benim puanım düşük gelmez onu anladım ben başvuru yapmasam iki yıl içinde alim olsa diyelim.tekrar başvuru acarlar mi yoksa önceki başvurulardan mi almaya başlarlar bilgim yokda aydinlatirsaniz sevinirim

  1. yunus diyor

   Aldiginiz puandan acarlarsa alimi basvuru yapabilirsiniz tekrardan sinav acilmaz kaldigi yerden alinir bu sene oldugu gibi

  2. dhbtdersleri diyor

   puan düşük olsa bile başvurunu yap.Her sınav icin ayrı başvuru yapılır.önceki başvurulardan alma diye birşey yok.

 40. hümeyra diyor

  selamün aleykum on lisans mezunuyum sıralamam 1200 gibi puan 81 fayda saglami kkö için

  1. dhbtdersleri diyor

   inşallah hocam güzel puan

 41. yunus diyor

  Arkadaslar ihl ve onlisasn ciktisi olan gecen sene mulakatta 61 de kapatmis ki gecen sene alim 450 di simdi 500 nasil oluyorda 64 alan mulakata cagrrilmiyor onu anlamadim cevap veren hocamiz kimdir bilmiyorum ama farkli cevaplar veriliyor

 42. Yemliha diyor

  Selamün aleyküm hocam İhl son sınıftayım Hafizım kpss 70 dhbt 71 imamlık istiyorum, mezun olmadığım için çağırmazlar mı hocam ?

  1. dhbtdersleri diyor

   malesef kardeşim diploma şartı var.

 43. İsim diyor

  Hocam ihl son sınıftayım kpss 70 dhbt 71 hafızım ama ihl diploma yok durum ne olacak hocam

  1. dhbtdersleri diyor

   diploma yoksa başvurunuz olmaz.

 44. 1234 diyor

  kpss 65 dhbt 56 lisans mezunu çağrılma ihtimali var mı?

  1. dhbtdersleri diyor

   düşmez o kadar malesef.

 45. mehmet yol diyor

  Hocam benim dhbt 76 hafızlık var imam hatip mezunuyum müezzinlik istiyorum gelir mi.sizce

  1. dhbtdersleri diyor

   hocam alım cok az bu ilanlardan sonra ne olur yorum yapamıyorum.

 46. serkan diyor

  lisans mezunuyum ortalamam 64 mülakata çağrılırmıyım

  1. dhbtdersleri diyor

   zor görünüyor hocam.

 47. Sezer diyor

  İHL+ diğer önlisans + ilahiyat önlisans puanım 58 çağırılırmıyım acaba ?kkö için

  1. dhbtdersleri diyor

   puanlar o kadar aşağıya inmez sıralama önemli

   1. Sezer diyor

    Sıralama maçlarda olmalı 😕

 48. Ali diyor

  Selam aleykum hocam önlisans 64 puan aldım sıra gelme ihtimali var mı

  1. dhbtdersleri diyor

   alım cok az malesef gelmez hocam

   1. yasin diyor

    sen nerden bilyorsun sanırsın diyanetteki atamaları o belirliyor geçen sene 61 de durdu bu senede durabilir milletin hevesini neden kırıyorsun

    1. dhbtdersleri diyor

     hee ben belirliyom cahil görecez bakalım kacta duracak

 49. Bahtıyar diyor

  56 puan aldım ihl mezunuyum mülakata çağırılır mıyım hafızlık yok

  1. dhbtdersleri diyor

   Hayır gelmez hocam.

   1. Gül diyor

    Hocam, lisans dhpt 66, sıralama 12000 lerde… Kuran kursu için mülakata çağırılma ihtimali nedir? Aradaki erkekler de çıkınca…

    1. dhbtdersleri diyor

     75 puanın altına düşeceğini zannetmiyorum ama siz başvurunuzu yapın bakalım ne olacak bizde bekliyoruz.

     1. Burçak diyor

      Müftülük çağrılırsın diyo lisans 66 puana siz niye çağrılmazsınız diyorsunuz çok merek ediyorum sonuçları gerçekten

     2. dhbtdersleri diyor

      görecez hocam az kaldı hep birlikte görecez.

 50. Mumersa diyor

  Selamunaleykum hocam onlisans kaç kisiye kadar gelir acaba?Benim puanım 81 sıralamam 1307,önlisans ihl.
  Mülâkat şansım var mı?

  1. dhbtdersleri diyor

   Var hocam calışın.

 51. Kılınç diyor

  İhl + hafız dhbt 62 gelir mi hocam

  1. dhbtdersleri diyor

   kritik kardeşim başvurlara bağlı 65 e kadar kesin düşer diye düşünüyorum hafızlarınki

 52. Betül diyor

  Selamunaleykum hocam bende kpss 69 dhbt 67 aldim sizce mulakata cagirilirmiyim? Ilahiyat fakultesi din kultur ve ahlak bilgisi ogretmenligi meznumuyum

  1. dhbtdersleri diyor

   inşallah hocam bir başvuru yapın bakalım cok kritik.

 53. Ayru diyor

  Hocam ilahiyat 4.sınıfım mülakatta mezuniyet belgesi isteniyormuş bu nasıl olacak acaba?

 54. gul diyor

  hocam ihl mezunuyum 67 almışım şansım varmi sizce

  1. dhbtdersleri diyor

   düşmez hocam oraya kadar puan malesef

   1. Ayse diyor

    Bende 76 puan aldm dhbt den ama beni tutmaz diyorum sizce calismaya baslayayim mı 🙁

    1. dhbtdersleri diyor

     Ya hocam tutmasın siz çalışın önümüzdeki iki ay sonra fahri alımlarda işinize yarar.

 55. Haticenur diyor

  Hocam lisans dhbt 67 kpss 64 çağrilma ihtimalim nedir

 56. Kaan diyor

  S.a hocam ilitam lisans mezunuyum kpssp124 64 mülakata çağrılırmıyım sizce
  Birde mülakatta bilgisayar yazmalı kuran dan mı okutuyorlar yoksa el yazması kurandan mı

 57. Ayru diyor

  Selamu aleyküm hocam benim kpss lisans 54 dhbt ise 67 mülakata çağırılma durumum var mı acaba?

  1. dhbtdersleri diyor

   aleykümselam inşallah hocam biraz kritik gibi.

 58. Kılınç diyor

  Selamün aleyküm hocam.ilahiyat önlisans okuyorum.henüz mezun olmadım.dhbt puanım 88.kkö için mülakata çağrılır mıyım.

  1. dhbtdersleri diyor

   aleykümselam çalışmaları tamamlayın cağrılırsınız hocam başarılar dileriz.

 59. Seyma diyor

  Selamın Aleykum hocam. Ben sınıf öğretmenliği 4 yıllık lisans mezunuyum. Okul öncesi de yandal mezunuyum. Ilahiyatta 2 yıllık açık öğretim okudum. Bu diplamalar ile diyanetin açtığı kreşlerde kuran öğretmeni ya da okul öncesi öğretmeni olabilir miyim. Kpss dhpt sınavına girsem 60 ustu puanlar alsam bu sene geçti cunki mülakata çağırırlar mi . Ya da ben.nasil yol izlemeliyim.

  1. dhbtdersleri diyor

   süpersiniz hocam rabbim ilmizini arttırsın.Öncelikle DHBT Sınavı işini halledin dediklerinizin hepsi olur 🙂 nacizane tavsiyem bu süre içinde iki yıl var kpss ye bol bol çalışın belki farklı bi yere atanırsınız.Öğretmenlik vs.

   1. Hatice diyor

    Önlisanas ihl+ilahiyat 68 dhbt 70 çagirir lar mi beni mulakata selam ile

    1. dhbtdersleri diyor

     inşallah hocam puan güzel .selam ile.

 60. Merve diyor

  Hocam ilahiyat lisans mezunuyum puanım 74 mülakata çağrılır mıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   alım güzel olursa evet ki büyük ihtimalle çağrılırsınız.bitirin ezberleri ve çalışmaları arttırın.

 61. Ahmet diyor

  İmam hatip + Hafızım DHBT 77 aldım
  Ama bazı hocalara sorunca
  Mulakata seslerler mi diye
  Tam olarak seslerler diyemiyor acaba sebebi ne olabilir

 62. Cevdet diyor

  Kpss 124 puanın 56 cagrilma puanı ise genel de 50 oluyor neden kritik dediğinizi ogrene bilirmiyim ilahiyat mezunuyum

  1. dhbtdersleri diyor

   alım belli değil fahri olarak bile 60 ın aşağısındakiler alınmıyor.her sene 56 olacağını zannetmemelisin.

 63. Ülkü diyor

  Hocam mülakat ne zaman olur tahmini takvimde Nisan demişlerdi ama mart gibi yapacaklar diyorlar bir bilginiz var mı?

  1. dhbtdersleri diyor

   zaten nisan dese martta olur alımlar nisana sarkacaktır.Mart ayında mülakat olacak inşallah.başarılar dileriz.

 64. meryem diyor

  Selamün Aleyküm hocam ilahiyat mezunuyum dhbt puanım 62 mülakata çağrılır mıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   alıma bağlı biraz kritik .

 65. Hocaaa diyor

  Hocam sınava imam hatip üzerinden girdim ama 10 kredim var bitmesine dhbt puanım 77.6 cagrilirmiyim
  Yardımcı olun lütfen

  1. dhbtdersleri diyor

   çağrılırsın sen sınavına gir.okulu mutlak bitir sınavı kazanır ve atama işi olursa diplomayı isteyecekler.

 66. NERİMAN DEMİR diyor

  Selamunaleyküm hocam istanbul üniversitesi ilitam mezunuyum bi de diğer lisans dhbt puanım 55 sizce mülakara çağırılır mıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   iki tane lisans var bu cok güzel alım sayısı yüksek olursa cağrılabilirsiniz.

 67. Mustafa diyor

  S.a hocam dhbt kpss ortalama 72.7 ihl mezunuyum hafızlık belgem yok mulakata çağrılma durumum nedir? Teşekkürler.

  1. dhbtdersleri diyor

   alım göre hocam şimdi bir şey diyemiyorum.

 68. Kadir diyor

  Selamun aleyküm hocam bende İhl mezunuyum. AÖF ilahiyat bu sene bitiyor. Dhbt’ye ihl mezunu olarak başvurdum. 85 puan aldım. KPSS puanım 74. Sizce çağırılır mıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   kadir hocam kesinlikle cağrılırsın çalışmaya devam

 69. Nur diyor

  Bende 59.82 aldım İHL mezun uyum cagrılırmıyım sizce
  Birde bu dini konulardan ne sorarlar mülakatta

  1. dhbtdersleri diyor

   malesef hocam büyük ihtimalle mülakata cağrılmazsınız puanınız cok düşük.

 70. islim diyor

  selamun aleykum ilk defa mülakata gireceğim dhbt sınav sonucum 72 mülakata cağırılırmıyım?

  1. dhbtdersleri diyor

   büyük ihtimalle hocam siz çalışın.Alım güzel olursa cağrılırsınız.DHBT Mülakata

 71. Erol diyor

  Hocam dhbt puanı olan baz alınıyor dhbt çıkan sonuç hem kpss hem dhbt puanınız puan düşük se de endişe etmeyin güvenlik sorusturmalarindan dolayı çok aşağı inebilir

 72. Hasan ARSLAN diyor

  Selamun Aleyküm hocam ben ilahiyat mezunuyum kpss puanım 66 dhbt puanım 53 mülakata çağırılır mıyım ?

  1. dhbtdersleri diyor

   kritik hocam çağrılmama ihtimalin yüksek .

 73. ESAT diyor

  selamun aleyküm. İmam hatip mezunuyum. örgün eğitimde İlahiyat okuyorum. kpssp94 puanım 78,83, dhbt kpssp122 puanım 75,48 mülakata çağırılır mıyım.

  1. dhbtdersleri diyor

   inşallah hocam cağrılırsınız çalışmaya devam edin.

 74. Yunus emre diyor

  İmamhatip lisesi mezunuyum. Açıköğretimden üniversite okuyorum.

 75. Yunus emre diyor

  Sayın hocam.
  Ben hafızlığımı yeni bitirdim ve 3 ay sonra 8.ayda belgemi aldım.
  Peşi sıra kpss ye girdim 62 aldım
  Dhbt kpss sine girdim başarılı olamadım.
  İzlemem gereken yol nedir.
  DHBT nin 2 senede bir yapıldığını biliyorum. Görüşünüzü ve yol göstermenizi istiyorum.
  Teşekkür ederim.

  1. dhbtdersleri diyor

   puanlama olmadı ise yapılacak bir şey yok malesef önümüzdeki DHBT sınavında başarılı olman lazım.

 76. Necip diyor

  Hafızım dhbt kpss ortalama 57 cagırılırmıyım

  1. dhbtdersleri diyor

   Kategorinden yüksek sayıda alım olursa evet kardeşim

  2. Erol diyor

   Hafızlarda alım yüksek oluyor büyük ihtimalle çağrılırsınız

 77. Hüseyin diyor

  Hocam ihl. Diğer lisans hafız kpss dhbt 64 çağrılırmıyım

  1. dhbtdersleri diyor

   hafızlıkta varsa çağrılırsın kardeşim calışmaya devam et.

 78. Ayşegül diyor

  Hocam benim kpss 65. Dhbt 77 sıralama 6471 hafızım İHL mezunu sizce cağrilirmiyim planlarım nasıl

  1. dhbtdersleri diyor

   hafız olman getiri geticek alımlarda DHBT İcin çağrılırsın kardeşim

 79. Musa diyor

  Musa
  Selamün aleyküm ben 66aldım lise mezunuyum imamlık veya müezzinlik gelirmi

 80. Furkan diyor

  Hocam kpss 61 dhbt 62 lise mezunuyum durum kötü mu sizce nasıl bi mülakat seviyesi ile karsi karşıya gelebilirim…dua buyrun hocam

  1. dhbtdersleri diyor

   hocam biraz zor acık konuşayım rabbim bereketli eylesin.

 81. Hüma diyor

  Hocam imam hatip ve ön lisans ilahiyat mezunuyum dhbt puanım 73 mülakata çağırılır miyim acaba??kadrolu kuran kursu öğreticisi icin

  1. dhbtdersleri diyor

   Hocam ben sizin yorumlarınıza cevap verdim ama tekrar tekrar neden soruyosunuz anlam veremiyorum.

 82. Yaşar diyor

  Kpss 70 dhbt 74 orta öğretim şansım nedir

  1. dhbtdersleri diyor

   iki yıl içinde güzel alınlar olursa çağrılırsınız.

 83. Rukiye t. diyor

  Hocam iyi gunler bnm kpss122 61.785 sadece fahri hocalik mi yapabilirim ? Izlemem gereken yol ne su durumda ? Birde nelere çalışmam lazım ezberler

  1. dhbtdersleri diyor

   Ezber listesi DHBT Mülakat bölümünde mevcut.

 84. İlknur diyor

  Hocam dhbt sınavı 2 yılda bir mi oluyor? Seneye sınav yok mu 🙁

  1. dhbtdersleri diyor

   malesef yok hocam sınav iki yılda bir yapılır aynı zamanda çift haneli yıllarda dhbt yazılı sınavı olur.

 85. Abdurrahman diyor

  Hocam müezzinlik mülakatı nasıl olacak ?ezber falan aynı mı hepsi ? Teşekkür ederim

  1. dhbtdersleri diyor

   aynısı ama kardeşim ezanlara ve makamlara çalış ilaveten.

 86. ahmet diyor

  hocam imam hatip mezunları bu sene kaç puanla sözlü sınava çağrılacak ve istediğimiz şehirde girebilir miyiz sözlü mülakata vesselam

  1. dhbtdersleri diyor

   DHBT Mülakat sınavları istediğiniz şehirde olmaz Diyanet Eğitim Merkezlerinde olur yakın olanı secersiniz.Taban puan alımlarla acıklanır.

 87. Paylaşmak istemiyorum diyor

  Nasıl yani bayan kkö ataması olmayacak hiç mi boş yer yok o kadar mezun atama bekleyen bayan var bir şekilde atama yapılabilir bizler boşuna mı çabalıyoruz

  1. dhbtdersleri diyor

   değerli hocam dediğinizi anlayamadım ben bayan kkö ataması olmayacak nerde yazıyor acaba veya neresini okuyup yorum yaptınız anlam veremedim.

 88. izel diyor

  hocam ben açıktan ılahıyat okuyorum yakında iseniz bana yardımcı olurmusunuz ben trabzondan yazıyorum cok müşkül durumdayım

  1. dhbtdersleri diyor

   Aleykümselam hocam hangi konuda yardımcı olmamızı istiyosunuz. Yazma durumunuz yoksa 0543 642 73 90 numaralı telefona mesaj bırakabilirsiniz.

 89. Muhammet diyor

  Uygun olan hutpe cenaze ve nikah dularını nerden bulabiliriz

  1. dhbtdersleri diyor

   Dhbt dosyaları bölümünde hepsi var. Hem de pdf indirebilirsiniz diyanet kaynaklı. Tek sayfa şeklinde yazıcıdan da cıkarabilirsiniz.

 90. Muhammet diyor

  Hocam lütfen cevap verim bu liste güncellenme di mi 30.cüz de buruc süresi ile nebe arasından sorumlumuyuz.

  1. dhbtdersleri diyor

   Güncel liste haşırlarda var. Askerde olduğum icin yazamıyorum

 91. Gümüşhan Beğdili diyor

  Selamunaleykum hocam imam açığından dolayı bu sene sözlü sınav olmayacakmış bi bilginiz varmı.
  ALLAHA EMANET OLUN

  1. dhbtdersleri diyor

   Öle bi bilgi yok derslerinize calışma ya drvam edin. İmam acığından dolayı alım da dhbt de mülakat da olacak cok yakında.

 92. Muhammet diyor

  Hocam 30. Cüzde burc ile nebe suresi arası ezber olarak sorulmuyormu

 93. Başak diyor

  Arkadaş nr sozlu sinavi bu sene yokmus müftülüğü aradim

  1. dhbtdersleri diyor

   Alim olursa olabilir.Ama kizlar bayan hocalar icin kadrolar dolu.imam hatip acigi halen var.vesselam duyarliliginizdan dolayi tesekkur ederiz.

   1. Keziban diyor

    Bayanlar için kuran kursu öğreticisi olacaklar kadro yok mu hocam

    1. dhbtdersleri diyor

     hocam şuan için kadro ve kadrolu alımlar yok önümüzdeki günlerde çalışmalar yapılıyor bu konuda biraz daha sabırlı olmalıyız.Dua ve selam ile umarım bayan kuran kursu ögretcileri k.k.ö için güzel neticeler alınır …

     1. SALİH diyor

      Hocam,sorulacak ezberlerde misal fetih veya hucurat hepsini mi okutuyorlar yoksa son da ortadan şeklindemi

     2. dhbtdersleri diyor

      Hepsini okutma diye birşey yok yeri gelir ortadan sorar. Yeri gelir baltan başlatır. Tamamen komisyonun isniyatifine kalmış.

 94. veysel diyor

  Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

 95. veysel diyor

  Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

  1. dhbtdersleri diyor

   Guncelenen mufredatta sunlar var buructan asagisi olacak.ilaveten hasirlar var dhbt sinavindan sona alim olunca yebi mufredat yayinlanirmi bilmiyorum.Diyanet isleri Egitim Merkezindeyiz yeni sl4 b sozlesmeli imam hatipiz egitim mufredati isteniyor.Bunun bilgileri diyanetin sitesinde var.Buruc ve asagisi rahman hucurat fetih ilaveten cuma ve vakia suresi banko zaten listedeki yerler olacak al-i imran kehf ce bazivyetlerdeki hasri serifler var.Uygun olunca eklicem.dediklerimi yapin siz ?kolay gele…

 96. Mahmud Fazıl Arvas diyor

  Bilgileriniz için sağolun ama fetih hucurat ve rahman yok mu lise müfredatinda

  1. dhbtdersleri diyor

   sözlü mülakat sınavına bizlerde girdik Lise müfredatını tekrar gözden gecirip paylaşıcam fetih ve hucurat mülakatta soruluyor.Kitabı alıp bakma fırsatım olmadı hocam.

 97. Erdoğan ergen diyor

  Dhbt sözlü sınavları hususunda verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim.

  1. dhbtdersleri diyor

   Biz teşekkür ederiz.Dhbt mülakatında buruç süresinden aşağısınıda soruyorlar artık sanırım ezber listesi güncellenmiş bu bilgide eklenecek.

 98. Uysal diyor

  Bi şey yok

  1. dhbtdersleri diyor

   bi şey yok derken ? dhbt ezberleri müfredat

   1. Aslı diyor

    selamün aleyküm hocam kpss 68 dhbt puanım 64 bu puanlarla alım oluyor mu?

    1. dhbtdersleri diyor

     aleykümselam siz başvurunuzu yapın ama biraz zor