DHBT Ezber Listesi

featured

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Mülakat Ezberleri Listesi

Yazımızın başında şunları bildirmek isteriz: Aşağıdaki veriler 2021 yılı ve öncesine aittir ve günümüzde İmam Hatip Liseleri müfredatlarında halen geçerlidir.

2021 yılı itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınlamış olduğu yönetmelikte DHBT Ezber ve Yeterlilik bilgilendirilmesi yapılmıştır. Yapılan bilgilendirme ve 2024 yılına dair güncellemeler yazının sonuna, en aşağıya eklenmiştir.

DHBT Mülakat sistemi ve atanma işlemlerinde Diyanet Akademi Eğitimi devreye girdiğinden ötürü DHBT yazılarımızda bazı değişiklikler yapmayı uygun gördük.

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Mülakatı hakkında sizlere yardımcı olabilecek, en azından İmam Hatip Lisesi mezunu- hafız olmayan kardeşlerimize yardımcı olabilmek babında burada hangi surelerin ve duaların ezberlenmesi gerektiğini özet biçimde anlatmaya-aktarmaya çalışacağız.

Bu ezberleri yapmadan DHBT Mülakat Sınavına girmeniz size puan kaybettirebilir. Bu da sınavı kaybetmenize neden olabilir. İşte bu yüzden buradaki ezber listelerini düzgün bir şekilde yapmanızda oldukça fayda vardır. Ezberlemede zorluk çekebilir; eksik, hata veya karıştırma yaşayabilirsiniz. Ama yine de mutlaka ezberleme gayretinde olunuz.

Ezber listesi almış olduğunuz eğitim veya mezuniyet durumlarına göre farklılık göstermektedir. Yani bir hafız biri ile lise mezunu biri her ne kadar aynı şeylerden sorumlu olsa da farklılıklar da vardır

Konuyla ilgili detaylara sitemizde bulunan “DHBT Mülakat” bölümünden veya  “DHBT Sözlü Mülakat Nedir?” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Mülakatı olacağı zaman, Diyanet’in istediği ezberler sizlere söylenmektedir.

Bu müfredat 2019-2024 yılı içerisinde uygulanan müfredattır.

Güncellemeler oldukça burada sizlerin bilgisine sunmaya- her türlü açıklama ile gelişmeleri yayınlamaya çalışmaktayız. (Ola ki bizim gözümüzden kaçan bir şey olursa eğer bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz.) Lise Müfredatları aşağıdaki gibidir. Bu ezberleri mutlak manada yapmalısınız .

Aynı zamanda sitemizde İmam Hatip Liselerinde ders olarak okutulan kitaplar, bilgisayar ortamında okunabilir şekilde, sitemizden indirebilir ve hangi bölümlerin yüzüne okutulduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu konu ayrıntılı bilgilere, sitemizdeki DHBT  Mülakat Nedir Sınava Nasıl Hazırlanmalıyım ? başlıklı yazılarımızdan erişebilir ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Dhbt Ezber ListesiDHBT Mülakat Sınavındaki Ezber Müfredatı Güncellenmektedir.

Kuran-ı Kerim Ezberleri 

1-Buruç Süresinden – Nas Süresine Kadar. Bu madde KKÖ için 30.uncu cüzün tamamı olarak değiştirilmiştir.

2-Yasin-Fetih-Hucurat-Rahman-Vakıa-Cuma-Tebareke-Nebe Süreleri ile Bazı Aşr-ı Şerifler

3-Dua olarak ezberlenmesi Gerekenler : Hutbe Duaları-Cenaze Duaları-Nikah Duaları Kesin. Ezan Yemek vb dualar da ezberlenmesi gerekmektedir. Bunun yanında diğerleri artı puan getirebilir sizlere.

Yukarıdaki DHBT Ezber Müfredat Güncel Listesi, 2.maddede bahsedilen ı Aşr-ı Şeriflerden sorumlu değilsiniz. Ancak alımlardan sonra eğitim merkezlerinde müfredatta sorumlu olduğunuz Aşr-ı Şeriflerden bazıları şunlardır

Bu aşr-ı şerifiler den tam manasında sorumlu değilsiniz ve lakin alımlardan sonra eğitim merkezlerinde müfredatta sorumlu olduğumuz Aşr-ı Şeriflerden bazıları şunlardır.

Ali-i İmran Suresi 102 ve 109.uncu ayetleri ve arasındaki ayetler.(Birlik Beraberlik vurgusu)

Neml Suresi 89 ila 93 ve arasındaki ayetler.(Kur’an ve Hayat)

Ali-iMRAN Suresi 144-148 arasındaki ayeti kerimeler (Kutlu Doğum)

Azhap Suresi 40 ila 48 yine Kutlu Doğum

Enam Suresi 159 ve 163 arasındaki ayeti kerimeler Konu ihlas

Ali-imran suresi 92 ve 97 İnfak ve Hac konusu

Furkan Suresi 71-77 arasındaki ayeti kerimeler konusu Düğün Sünnet 

İbrahim Suresi 35 ila 41 ayeti kerimler yine Konu Düğün ve Sünnet Merasimi

İsra Suresi 1 ila 7 ayeti kerimeleri Konusu İsra.

Kıymetli kardeşlerimiz, eğitim merkezinde gördüğünüz ezberlere kısa bir zamanda tekrar birkaç tane daha ekleyeceğiz inşallah bunların hepsinden sorumlu değilsiniz. Ama bilmekte, haberdar olmakta fayda var. Bu nedenle kurslarda verilen eğitimlerdeki Ezber – Müfredat Listesini PDF şeklinde, ÜCRETSİZ, DHBT Dersleri olarak sizlerle paylaşmaktayız.

Sosyal medya vb. yerlerde, bu dokümanları ücret karşılığında satan fırsatçılara itibar etmeyin lütfen! Telif konusunda asla kul hakkına girecek şeylere meyletmemekte, harama helale dikkat etmekteyiz.

Diyanet Eğitim Merkezinde bulunan ezber listesine alttaki linke tıklayarak dokümanı (PDF) formatında ücretsiz indirebilirsiniz. Sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

Yüklemek İçin Tıkla
DHBT Ezber Mülakat Müfredatı

78,39 KB

Kıymetli okuyucularımız yukarıda yazının başında güncelleme olduğunu ve 2021 yılı ile değişiklikler olduğunu belirtmiştik.

Yapılan bu değişikliklerle birlikte DHBT Ezber listesinin en güncel versiyonu şu şekildedir:

2.Madde : Yasin, Mülk, Rahman ve Nebe sureleriyle Buruc suresinden Nâs suresine kadar olan sureleri, Bakara Suresi 1-5, 255, 285-286, Haşr Suresi 20-24. ayetleri ezbere okur.

3.Madde : Kur’an-ı Kerim’den ezbere okuduğu sure ve ayetlerin anlamlarını bilir.

Tüm bunlara binaen Hutbe , Cenaze , Nikah, Ezan, Yemek ve diğer dualarda dhbtdersleri.com sitemizde bulunmakta ve bunlar mutlak manada ezberlenmesi gereken dualardır.

DHBT Ezber Listesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

295 Yorum

 1. 16 Aralık 2022, 01:04

  Esselamun aleyküm hocam ben imam hatip son sınıf öğrencisiyim ezberim biraz zayıf makamım iyi ilahiyat artı imam hatip olarak girebilirim değil mi bir de kaç puan almam gerekiyor ve de şu anki ezberler güncel olarak nelerdir. Şimdiden Allah razı olsun.

  Cevapla
 2. Hocam selamün aleyküm lütfen cevaplarmısıniz ben ortaöğretim ihl meznuyum puanım 74 ikinci alımlar olacak diyorlar 74 oulanla girebilirmiyim mulakata arti imamlik ve muezzinliktebezberker tam olarak nedir lütfen yardımcı olabilir misiniz

  Cevapla
  • Yönetici 23 Eylül 2022, 21:51

   ezber mufredatını yazdık alımlar fazla olursa bır ıhtımal hafızlık varsa sorun olmaz.

   Cevapla
   • Es selamu aleykum ben ön lisans açıktan ilahiyat okuyorum 3.yarıyıldayım mezun olmama 13 ders kaldı 9 ekimdeki kpss önlisans ve 27 kasımdaki dhbt sınavına girmelimiyim yani nasibim ne olur genelde önlisans kontenjan az oluyor ort 75-80 aralıği getirsem iki sınavdan çağrılırmıyım acaba girmeme değermi sizce müfredatta hepsi full sadece tecvdid eksik mahreç iyiyim ne önerirsiniz…

    Cevapla
 3. Selamün aleyküm hocam imam hstip ezber müfredatında bu sene fetih ve Hucurat var mi

  Cevapla
 4. S.a hocam. Benim aralık ayında yurtdışında olma ihtimalim var. Mülakatlar sizce ne zaman yapılır. Geçen senelerin tarihlerini bulamadım.

  Cevapla
 5. Tahmini mülakat ne zaman olur?

  Cevapla
  • Yönetici 9 Kasım 2021, 20:16

   cok yakın zamanda inşallah hocam DHBT Mülakat bölümünden PDF Dosyasını detaylı okuyun.

   Cevapla
 6. Hocam kkö için mülakata gireceğim. Yasin, Nebe, Mülk ve duhadan aşağısını pişirme aşamasındayım, ezberim çok kötü olduğu için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bir de rahmanı ezberlemeyen çalışacağım. Sizce olumsuz mu olur? Mahreçlerim iyi.

  Cevapla
  • Yönetici 31 Ekim 2021, 21:28

   hocam yüzüne okuyuşunuz hatasız olması lazım müfradatı pişirin zamanınız az kaldı

   Cevapla
 7. Lisans ilahiyat mezunuyum dhbt den 58 aldım mülakata çagirilirmiyim?

  Cevapla
 8. 22 Ekim 2021, 00:46

  @dhbtdersleri 2021 için güncellenen 2. ve 3. maddeler kimler için geçerli? teşekkürler.

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ekim 2021, 07:07

   İmam Hatip arkadaşlar için geçerli bak onu bildirmeyi unutmuşum kıymetli kardeşim ben teşekkür ederim hatırlattığınız güzel oldu.Fırsat bulamıyorum bu ara eğitim işlerinden dolayı sitede güncellemeler yapmamız gerekli.

   Cevapla
   • Hocam ihl+hafız imamhatip taban puani kaç olur sizce kaça kadar çağrılır

    Cevapla
    • Yönetici 4 Kasım 2021, 00:07

     net cevap vermem ama hafızlıgından dolayı cagrılıp atanabilirsin cok düşük puanlarla atananlar oldu.Başarılar dileriz atanırsan mesajımıza yanıt ver :) dua ile kardeşim.

     Cevapla
     • Allah razı olsun hocam inşallah gece vakti duanıza melekler eşlik etsin ?islamiyete hizmet için isteyen tüm kardeşlerimize nasip olsun inşallah bu kardeşinizi duanızda unutmayın inşallah ? Atanınca deyince içimde bi hoşluk oluştu inşallah olucak ?

 9. 20 Ekim 2021, 14:18

  Hocam Diyanet Personel Yeterliklerini tekrardan inceleyip yazıyı güncellemenizi tavsiye ederim. İmam Hatip ezberleri konusunda ilgili madde aynen şöyle diyor “Yasin, Mülk, Rahman ve Nebe sureleriyle Buruc’dan Nas’a kadar olan sureleri, Bakara Suresi 1-5, 255, 285-286 ve Haşr Suresi 20-24. ayetleri ezbere okur.” Fetih, Hücurat, Cuma ve Vakıa sureleri artık dahil değil yönetmeliğe.

  • Yönetici 20 Ekim 2021, 17:17

   evet kardeşim güncelleme yapılmıştır.Temel yönetmelik değiştirilmiştir.Bizlerde bu maddeyi yazımızda belirteceğiz.Bilgilendirmenden dolayı Rabbim razı olsun.

   Cevapla
 10. Hocam selamün aleyküm,KOMEK Arapça kursundan aldığımız Arapça sertifikası ve Kur’an kursu bitirme diplomasi , önlisans dhbt sınavına katıldığımız zaman bize artı getirecekmi

  Cevapla
 11. Selamünaleyküm, Hocam resimde yanında yeşil çizgiyle çizilmiş ayetler var onlar iptal mi ya da ne anlama geliyor açılar mısınız? Bu sene liseye başlıyorum hedefim imam hatipten ilahiyat oradan imamlık inşAllah, başlamak için erken mi ve tavsiyeleriniz varsa neler teşekkürler.

  Cevapla
 12. Merhaba hocam mülakat için ayrıca başvuru yapmaya gerek var mıdır?

  Cevapla
 13. Hocam fetih ve Hucurat kaldırıldı diyorlar imamlık mülakatı için bilginiz var mı?

  Cevapla
 14. hocam dhbt sınava girdikten ne kadar süre sonra mülakatlara çağırılıyor unuttugum duaları ezberlemem için vaktim olur mu

  Cevapla
 15. Hocam mulakattta kko icin hangi dualari soruyorlarlar ve ezberledigimiz sure ve dualarin anlamlarindan sorumlumuyuz soracakalrmi yaniAllah razi olsun

  Cevapla
  • Yönetici 18 Ekim 2020, 23:35

   anlamlarından az cok haberdar olsanız güzel olur.Dualar bölümündeki duaları kısmen ezberlen yeterli olacaktır hocam Rabbim sizdende razı olsun.

   Cevapla
 16. Kk.ö için şu imam hatip için bu tarzında başlığı renkli altında madde madde yazıp listeleseniz daha iyi olmaz mı biz için

  Cevapla
 17. 9 Mart 2020, 22:04

  Tabi ediyim,hatta biraz sonra yatsı namazı kılacagım söz sizin için de dua edecegim rabbim sıkıntısını gider,ona yol aç diye dua edecegim.Siz de bilirsiniz ki en çabuk kabul olunan dualardan biri de müminin,mümin kardeşi hakkında ettigi duadır.

  Hocam birde size zahmet şu altta yazdıgım 2 mesaja cevap verirseniz memnun olurum.

  Cevapla
 18. 9 Mart 2020, 12:11

  Hocam size bi konuda daha danışacaktım.Aslında bunu size daha önce sormuştum da yine de kesin emin olmak için,içimin tam rahatlaması için bir daha sorayım dedim:)

  AYM,sınavsız İLİTAM ı iptal etti.Bu 2019 da,yani geçtigimiz Eylül de kayıt yaptıranları(3. sınıf ya da 4. sınıf için) kapsamıyor degil mi,kesin,yüzde yüz eminsiniz yani? Yasalar zaten geriye işlemez ve verilen hak alınmaz bunu biliyorum da yine de ne olur ne olmaz diye sorayım dedim.

  Ben düz lise+diger lisans+ilahiyat ön lisans magduru oldugum için arkadaşımın tavsiyesi ile bu sınavsız İLİTAM a başvurmuştum,geçtgimiz 2019 Eylül ayında da 3. sınıf için kaydımı yaptırdım.Bi magduriyeti daha bu bünye kaldırmaz:))

  Hatırladıgım kadarıyla sizde benim gibi geçtigimiz 2019 eylül ayında 3. sınıf için sınavsız İLİTAM kaydı yaptırmıştınız.Nasıl gidiyor okul,güz döneminde ki dersleri verdiniz mi?

  Cevapla
 19. 9 Mart 2020, 11:56

  Teşekkürler güzel kardeşim:)Sizde sagolun,tek tek ilgileniyorsunuz sorularla falan ve çok kısa bir sürede cevap veriyorsunuz.

  Peki bu kursa,göreve atandıktan ne kadar sonra çagırırlar acaba en kısa olarak,hemen 2-3 ay sonra çagırmazlar degil mi?Şu yüzden sordum,ezberler yeteri kadar olsun ama saglam olsun.Ben DHBT müfredatında olan ezberlere çalısırım,sonra bunlara bu üstte yazdıgınız duaları da eklerim.Bu aşrı şerifleri de nasip olursa göreve atandıktan sonra ezberlerim.3 ay da falan çogunu ezberlerim muhtemelen.

  Böyle bir yol izlesem sizce nasıl olur? Şunu da söyleyim ben ezberlere geçtigimiz kasım ayında başladım,yaşım 30,biraz ezbere geç başlamanın sıkıntısını yaşıyorum.Haliyle ezberlemesi,oturması falan zaman alıyor.Sonra KPSS,kuran kursunda ders alma,Üniversite dersleri derken full dolu oluyorum.

  Cevapla
 20. 8 Mart 2020, 12:56

  Hocam size hizmet içi egitimle ilgili sorularım olacaktı,size zahmet madde madde, kısa kısa cevaplarsanız memnun olurum.Şimdiden Allah razı olsun.Diger takipci arkadaşlarımızın aydınlanması açısından da iyi olur.

  1-Hizmet içi egitim göreve atandıktan ne kadar süre sonra başlıyor tahmini olarak ve egitimin süresi ne kadar sürüyor?(Ben düz lise ve İlahiyat Lisans mezunu olarak girecegim nasip olursa.)

  2-Haftada kaç gün,hangi saatler arasında? (öglen molası da vardır sanırım)

  3-Sonunda yazılı ve sözlü sınav mı oluyor,sözlü ve yazılıda neler soruluyor,sorular zor mu?(yazılı degil test olur sanırım)

  4-Kursta dersler zor mu geçiyor,neler yapılıyor? Ve aldıgımız notlardan mı yazılı sınava hazırlanıyoruz?

  5-70 ortalamasını tutturamazsak ”kesin” bir daha çagırırlar mı bu kursa?

  6-Yatılı kalma zorunlulugu var mı,yani mesala istersek yatılı olmayan bi ili tercih edebilirmiyiz?

  7-Bir sürü aşrı şerif gördüm,yanlış saymadıysam 10 ayrı konuda 18 tane aşrı şerif ayetleri var.Peki bunların hepsinden tek tek sorumlumuyuz bu kursun sözlü sınavında?Eger hepsinden sorumluysak nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz,mesala 6-7 tanesini şimdi ezberleyip,geri kalanını da atanınca(nasipse) ezberlesek olur mu?

  Cevapla
  • Yönetici 8 Mart 2020, 21:15

   normalde bu başlık altına değilde bu konuda sitemizde arama yaparsanız hizmet ici kursları ile ilgili bilgi var ama size bilgi vereceğim.
   malum sitemizi güzel bir şekilde takip ediyorsunuz.

   1-Eğitimin süresi değişiklik göstermekte diyanete bağlı biz 6 ay yaptık 4 ay 1 ay yapanlar var tamamen dönem ile ilgili.
   2-öğlen molası tabiki var saat beşe kadar.cumartesi öğleden pazar full tatildir.
   3-ikiside oluyor kolay merak etmeyin.
   4-size notları vericekler zatem.
   5-ortalama tutmazsa ilerde belki cağırırlar sıkıntı yok.bunu sitede acıkladık.
   6-tercih hakkınız tamamen size ait.
   7-ben bir coğunu ezberleyemedim.hocam hala da ezberimde değil.

   Cevapla
 21. 20 Eylül 2019, 00:03

  Selamün Aleyküm site takipçileri ve degerli site yöneticileri.Sizlere İlitam konusunda bilgiler vermek istiyorum,belki merak eden kardeşlerim vardır.Birde İlitam Kuran’1′ dersi ile ilgili sorum olacaktı.Konuyu açacak yer bulamadım,bari ezber soracagım için DHBT ezber konusuna açıyım dedim;)

  AMASYA UZAKTAN EGİTİM İLİTAM

  1-Canlı dersleri takip etmek zorunlugu yok.
  2-Canlı dersler anında otamatik kaydoluyor ve bunu sonradan istediginiz zaman izleyebiliyorsunuz.Bunun dışında pdf ders dökümanı ve özet mahiyetinde 20-25 dklık kısa vidyolar oluyor.
  3-Ders geçme notu 60,çan egrisi yok.Vizenin %20 si,finalin %20 si alınıyor.
  4-Vizeler internetten test usulü oluyor,finaller ise okulda ve test usulü.Finaller 2 günde bitiyor.Yanlız Kuran final sınavı test usulü olmuyor,ezber soruyorlar,yüzüne okutuyorlar.Ona göre final notunu veriyorlar.
  5-Final sınavlarından bi kaç gün önce okulda yüz yüze ders veriyorlar.Ama bu zorunlu degilmiş.
  6-İnternet üstünden ödev verme falan yokmuş.
  7-Geçen sene güz dönemi vize sınavı kasım ayında olmuş,final is ocak ayında,belki bu sene böyle de olabilir tahminim.
  8-Vize ve final sınavlarında soru sayıları 20-30 arasında degişiyor.Yanlış,dogruyu götürmüyor.
  9-Sonuçlar hemen 1 hafta içinde açıklanıyormuş.

  Soruma gelirsek,bi siteye yazmıştım bu soruyu,aynen alıntı yaparak paylaşıyorum.Yardımcı olursanız memnun olurum.

  Selamlar.Arkdaşlar ben Amasya üniversitesi’nde uzaktan egitim sınavsız ilitamı kazandım,şuan da 3. sınıftayım.Kuran ”1” dersinde ezber ve yüzüne okumada nereden sorumluyuz bilen kardeşim var mı?Yardımcı olursanız beni çok mutlu ederseniz.Bende ezberde baya eksik var çünkü,ona göre buralara çalısıyım.Kuran hocasına sordum o tam bilmedigini söyledi.

  Şöyle bir şey buldum Samsun 19 Mayıs üni,versitezi uzaktan egitim litam da,bunalr geçen sene ki Kuran 1 ezber ve yüzüne kısımları.Acaba bizim üniversitede de böylemidir?
  (Dualar,Nas-Duha arası sureler,Fatiha suresi.Yüzüne olarak 1-7 cüz arası ve tecvit.

  Cevapla
 22. Hocam ben imam hatip mezunuyum kuran öğretici si olmak istiyorum en az kac puan almam lazım

  Cevapla
 23. Hocam S. Aleyküm ben kkö için mülakata çağrıldı immamhtip lisesi mezunu olarak giriyorum yasin, tebareke, amme ve Tarık aşağısı vardı bizim müfredatta.başka bir şey ezberlememe gerek varmı?

  Cevapla
  • Yönetici 6 Mart 2019, 00:58

   hocam zaten cok az bir zaman kaldı artık bu şekilde giriceksiniz sınavlara.30.uncu cüzü istiyorlar ve rahman cuma fetih hucurat olmalı idi.

   Cevapla
 24. Ben mülakata çağırıldım. Lisans 68 puanım. Kuran okuyuşum da güzel . Ama puanım düşük olduğu için endişeleniyorm atanamam diye.sizce böyle bir endişe duymam doğru mu yoksa güzel okuduğumuz için yüksek bir puan verebilirler mı . Bu konuda şansım var mı

  Cevapla
  • Yönetici 25 Şubat 2019, 23:41

   verirler tabi sen moralini yüksek tut elinden geleni yap gerisini RAbbimize bırak.esselam…

   Cevapla
 25. Hocam bu yukarıdaki tabloda ezberlerde buruc ve rahman suresini göremedim müfredatta yokmu ona göre çalışayım ?

  Cevapla
 26. Hocam mülakat esnasında sadece sınav giriş belgesi istiyorlar değil mi diplomayı götürmeye gerek var mi

  Cevapla
 27. Selam aleyküm..
  İhl+ilahiyattan mülakata girecek kişileri mülakatta zorlarlar mı yoksa kolay mı olur?
  Teşekkürler..

  Cevapla
 28. selamun aleykum hocam lisans mezunuyum ilahiyat. puanım 83 ama buruc ile nas arasını hep ezberleyemedim mülakatım salı günü sizce sorduklarında bilemezsem yada ezberlemedim dediğimde düşük not verirler mi ki ben bu 83 almak için çok uğraştım

  Cevapla
 29. Hocam ogretmenlik mulakatindaki puan yuvarlama yasasi diyanet mulakati icinde gcerli olur mu sizce???

  Cevapla
 30. Hocam iyi aksmlar mulakttta puanimizin altinda not verirler mi

  Cevapla
 31. Selamun aleykum hocam hafızlık belgem var ama hafızlıktan başvuru yapmadım mülakatta sıkıntı olur mu bu

  Cevapla
 32. 18 Şubat 2019, 22:37

  S.A İHL Mezunuyum benim DHBT puanım:68 sizce Müezzinlik gelir mi?

  Cevapla
 33. Selamûn aleyküm kpss123 puanım 72 sıralamam 7100 civarı ihl+ilahiyat önlisans mezunuyum sizce mülakata çağrılır mıyım?

  Cevapla
 34. Ben önlisans+ihl lisesi mezunuyum puanım 67 küsür.çağırılırmıyım mülakata hocam sizce? Birde ezber buructan aşağısı idi değiştimi son olarak dini konularda nelerden mesuluz yam olarak onu bulamadım sayfada

  Cevapla
 35. Hocam siz tam olarak kac puan almistiniz bide hangi kategoriden girmistiniz

  Cevapla
 36. Hocam komisyondakiler icin dhbt notu onemi varmi ????

  Cevapla
 37. Selamün aleyküm hocam
  Başvuru yaptık
  Mülakat tarihi ne zaman

  Cevapla
 38. Hocam Selamun Aleyküm Cuma ve Saff süreleri yerine bakara ilk 4 sayfa ve insan ve müddessir süreleri var şayet oraları sorarlarsa hocam oralar yok ama insan müddessir bakara ilk 4 sayfa var gibi bişey mi söylemeliyim.

  Cevapla
  • Yönetici 14 Şubat 2019, 00:04

   ne varsa onu söyle hocam yeterki sen kuranı güzel oku ezberleride tertil üzere yok yapamadıklarında durumu güzel belirtirsen sıkıntı cıkmaz.

   Cevapla
 39. selamun aleykum hocam , ihl mezunuyum kpss :77 dhpt 78 cagirilir miyim ?

  Cevapla
 40. Hocam ihl mezunuyum imamlığı başvuru yaptım kpss 64 dhbt 69 çağırırırlar mı

  Cevapla
 41. Hocam kpss 68
  Dhbt 70
  Ihl mezunuyum cagirilma ihtimali var mı ?

  Cevapla
 42. Selamun aleyküm Hocam mükakatta hafızlıktan ne kadar sorarlar bu arada okuyamazsak puan ne kadar düşer

  Cevapla
  • Yönetici 10 Şubat 2019, 18:44

   Hafızlık tan sorma diye bişey yok okuyamasanızda sebebini söyleyin ama müfredat sağlam olsun.

   Cevapla
 43. Hocam dhbt ortaöğretim 69.98
  kpss ortaöğretim 72.80
  cağırılma ihtimali var mı

  Cevapla
 44. Hocam benimde ihl+diger onlisans 63 cagrilma durumum var mi acaba?

  Cevapla
 45. Neye göre olmaz diyorsun sen ya, benim babam mülakatlara katılıyor kardeşim mülakata çağrılma farklı atama farklı, mülakata çağırılır mülakatı geçemez bunlar farklı şeyler. Adam lisans mezunu dhbt 64 diyor nasıl çağrılmasın bu adam, baraj zaten 50, elbette sıralama önemli olan ama sıralama ile puan arasında 14 puan oynamaz.

  Cevapla
 46. Hocam selamun aleykum ihl mezunuyum hafızlik belgem var puanım 61 çağı rılır mıyım mülakata acaba

  Cevapla
 47. Selamın Aleyküm hocam İHL +İlahiyat On lisans mezunuyum dhbt 63 kpss 71 kkö için mulakata çağırılır miyim düşer mi 63 e kadar

  Cevapla
 48. Hocam lisans mezunuyum KPSS 66 mülakata çağrılır mıyım ?

  Cevapla
 49. 4 Şubat 2019, 19:36

  hocam kpss 66 yakin puan dhbt 64 yakin puan ihl mezunuyum kkõ icin mulakata girebilirmiyim .Birde mulakat kitaplari işe yararmi almalimiyim

  Cevapla
 50. Hocam mülakata tahminen ne zaman çağırılar bilgi verir misiniz

  Cevapla
 51. Selamun aleykum hocam mulakat martin kaçinda olabilir?

  Cevapla
 52. Hocam mülakattan sonra sadece mülakat puanı mı geçerli olacak yoksa dhbt ve kpss puanıyla birlkte mi hesaplanacak?

  Cevapla
 53. Ihl ciktisi on lisasn mezunu olan gecen sene 61.9 la kapatti mulakatiki 450 kontejandi bide siralama onemli degil arkadaslar gecen mulakata girdim 35 bin kisinin icinde cagirdilar beni siralama onemli degil simdi ihl veonlisans mezunu olan 500 kontejan mulakat puani bu sene 59 bile olabilir deniliyor ki saglam agizdan arkadaslar ümitsiz olmayin sinav cok zordu puanlar dusecek insaallah

  Cevapla
 54. hocam birşey soracaktım benim puanım düşük gelmez onu anladım ben başvuru yapmasam iki yıl içinde alim olsa diyelim.tekrar başvuru acarlar mi yoksa önceki başvurulardan mi almaya başlarlar bilgim yokda aydinlatirsaniz sevinirim

  Cevapla
  • Aldiginiz puandan acarlarsa alimi basvuru yapabilirsiniz tekrardan sinav acilmaz kaldigi yerden alinir bu sene oldugu gibi

   Cevapla
  • Yönetici 3 Şubat 2019, 22:44

   puan düşük olsa bile başvurunu yap.Her sınav icin ayrı başvuru yapılır.önceki başvurulardan alma diye birşey yok.

   Cevapla
 55. selamün aleykum on lisans mezunuyum sıralamam 1200 gibi puan 81 fayda saglami kkö için

  Cevapla
 56. Arkadaslar ihl ve onlisasn ciktisi olan gecen sene mulakatta 61 de kapatmis ki gecen sene alim 450 di simdi 500 nasil oluyorda 64 alan mulakata cagrrilmiyor onu anlamadim cevap veren hocamiz kimdir bilmiyorum ama farkli cevaplar veriliyor

  Cevapla
 57. Selamün aleyküm hocam İhl son sınıftayım Hafizım kpss 70 dhbt 71 imamlık istiyorum, mezun olmadığım için çağırmazlar mı hocam ?

  Cevapla
 58. Hocam ihl son sınıftayım kpss 70 dhbt 71 hafızım ama ihl diploma yok durum ne olacak hocam

  Cevapla
 59. kpss 65 dhbt 56 lisans mezunu çağrılma ihtimali var mı?

  Cevapla
 60. 3 Şubat 2019, 11:32

  Hocam benim dhbt 76 hafızlık var imam hatip mezunuyum müezzinlik istiyorum gelir mi.sizce

  Cevapla
 61. lisans mezunuyum ortalamam 64 mülakata çağrılırmıyım

  Cevapla
 62. İHL+ diğer önlisans + ilahiyat önlisans puanım 58 çağırılırmıyım acaba ?kkö için

  Cevapla
 63. Selam aleykum hocam önlisans 64 puan aldım sıra gelme ihtimali var mı

  Cevapla
 64. 56 puan aldım ihl mezunuyum mülakata çağırılır mıyım hafızlık yok

  Cevapla
 65. Selamunaleykum hocam onlisans kaç kisiye kadar gelir acaba?Benim puanım 81 sıralamam 1307,önlisans ihl.
  Mülâkat şansım var mı?

  Cevapla
 66. İhl + hafız dhbt 62 gelir mi hocam

  Cevapla
  • Yönetici 1 Şubat 2019, 23:13

   kritik kardeşim başvurlara bağlı 65 e kadar kesin düşer diye düşünüyorum hafızlarınki

   Cevapla
 67. Selamunaleykum hocam bende kpss 69 dhbt 67 aldim sizce mulakata cagirilirmiyim? Ilahiyat fakultesi din kultur ve ahlak bilgisi ogretmenligi meznumuyum

  Cevapla
 68. Hocam ilahiyat 4.sınıfım mülakatta mezuniyet belgesi isteniyormuş bu nasıl olacak acaba?

  Cevapla
 69. hocam ihl mezunuyum 67 almışım şansım varmi sizce

  Cevapla
 70. Hocam lisans dhbt 67 kpss 64 çağrilma ihtimalim nedir

  Cevapla
 71. S.a hocam ilitam lisans mezunuyum kpssp124 64 mülakata çağrılırmıyım sizce
  Birde mülakatta bilgisayar yazmalı kuran dan mı okutuyorlar yoksa el yazması kurandan mı

  Cevapla
 72. Selamu aleyküm hocam benim kpss lisans 54 dhbt ise 67 mülakata çağırılma durumum var mı acaba?

  Cevapla
 73. 31 Ocak 2019, 21:03

  Selamün aleyküm hocam.ilahiyat önlisans okuyorum.henüz mezun olmadım.dhbt puanım 88.kkö için mülakata çağrılır mıyım.

  Cevapla
 74. Selamın Aleykum hocam. Ben sınıf öğretmenliği 4 yıllık lisans mezunuyum. Okul öncesi de yandal mezunuyum. Ilahiyatta 2 yıllık açık öğretim okudum. Bu diplamalar ile diyanetin açtığı kreşlerde kuran öğretmeni ya da okul öncesi öğretmeni olabilir miyim. Kpss dhpt sınavına girsem 60 ustu puanlar alsam bu sene geçti cunki mülakata çağırırlar mi . Ya da ben.nasil yol izlemeliyim.

  Cevapla
 75. Hocam ilahiyat lisans mezunuyum puanım 74 mülakata çağrılır mıyım?

  Cevapla
  • Yönetici 30 Ocak 2019, 19:08

   alım güzel olursa evet ki büyük ihtimalle çağrılırsınız.bitirin ezberleri ve çalışmaları arttırın.

   Cevapla
 76. İmam hatip + Hafızım DHBT 77 aldım
  Ama bazı hocalara sorunca
  Mulakata seslerler mi diye
  Tam olarak seslerler diyemiyor acaba sebebi ne olabilir

  Cevapla
 77. Kpss 124 puanın 56 cagrilma puanı ise genel de 50 oluyor neden kritik dediğinizi ogrene bilirmiyim ilahiyat mezunuyum

  Cevapla
  • Yönetici 30 Ocak 2019, 00:15

   alım belli değil fahri olarak bile 60 ın aşağısındakiler alınmıyor.her sene 56 olacağını zannetmemelisin.

   Cevapla
 78. Hocam mülakat ne zaman olur tahmini takvimde Nisan demişlerdi ama mart gibi yapacaklar diyorlar bir bilginiz var mı?

  Cevapla
  • Yönetici 29 Ocak 2019, 23:59

   zaten nisan dese martta olur alımlar nisana sarkacaktır.Mart ayında mülakat olacak inşallah.başarılar dileriz.

   Cevapla
 79. Selamün Aleyküm hocam ilahiyat mezunuyum dhbt puanım 62 mülakata çağrılır mıyım?

  Cevapla
 80. Hocam sınava imam hatip üzerinden girdim ama 10 kredim var bitmesine dhbt puanım 77.6 cagrilirmiyim
  Yardımcı olun lütfen

  Cevapla
  • Yönetici 29 Ocak 2019, 15:40

   çağrılırsın sen sınavına gir.okulu mutlak bitir sınavı kazanır ve atama işi olursa diplomayı isteyecekler.

   Cevapla
 81. 29 Ocak 2019, 12:46

  Selamunaleyküm hocam istanbul üniversitesi ilitam mezunuyum bi de diğer lisans dhbt puanım 55 sizce mülakara çağırılır mıyım?

  Cevapla
 82. S.a hocam dhbt kpss ortalama 72.7 ihl mezunuyum hafızlık belgem yok mulakata çağrılma durumum nedir? Teşekkürler.

  Cevapla
 83. Selamun aleyküm hocam bende İhl mezunuyum. AÖF ilahiyat bu sene bitiyor. Dhbt’ye ihl mezunu olarak başvurdum. 85 puan aldım. KPSS puanım 74. Sizce çağırılır mıyım?

  Cevapla
 84. Bende 59.82 aldım İHL mezun uyum cagrılırmıyım sizce
  Birde bu dini konulardan ne sorarlar mülakatta

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ocak 2019, 19:06

   malesef hocam büyük ihtimalle mülakata cağrılmazsınız puanınız cok düşük.

   Cevapla
 85. selamun aleykum ilk defa mülakata gireceğim dhbt sınav sonucum 72 mülakata cağırılırmıyım?

  Cevapla
  • Yönetici 18 Ocak 2019, 21:24

   büyük ihtimalle hocam siz çalışın.Alım güzel olursa cağrılırsınız.DHBT Mülakata

   Cevapla
 86. Hocam dhbt puanı olan baz alınıyor dhbt çıkan sonuç hem kpss hem dhbt puanınız puan düşük se de endişe etmeyin güvenlik sorusturmalarindan dolayı çok aşağı inebilir

  Cevapla
 87. 13 Ocak 2019, 23:06

  Selamun Aleyküm hocam ben ilahiyat mezunuyum kpss puanım 66 dhbt puanım 53 mülakata çağırılır mıyım ?

  Cevapla
 88. selamun aleyküm. İmam hatip mezunuyum. örgün eğitimde İlahiyat okuyorum. kpssp94 puanım 78,83, dhbt kpssp122 puanım 75,48 mülakata çağırılır mıyım.

  Cevapla
 89. 11 Ocak 2019, 14:36

  İmamhatip lisesi mezunuyum. Açıköğretimden üniversite okuyorum.

  Cevapla
 90. 11 Ocak 2019, 14:31

  Sayın hocam.
  Ben hafızlığımı yeni bitirdim ve 3 ay sonra 8.ayda belgemi aldım.
  Peşi sıra kpss ye girdim 62 aldım
  Dhbt kpss sine girdim başarılı olamadım.
  İzlemem gereken yol nedir.
  DHBT nin 2 senede bir yapıldığını biliyorum. Görüşünüzü ve yol göstermenizi istiyorum.
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Yönetici 11 Ocak 2019, 15:09

   puanlama olmadı ise yapılacak bir şey yok malesef önümüzdeki DHBT sınavında başarılı olman lazım.

   Cevapla
 91. Hafızım dhbt kpss ortalama 57 cagırılırmıyım

  Cevapla
 92. Hocam ihl. Diğer lisans hafız kpss dhbt 64 çağrılırmıyım

  Cevapla
 93. 6 Ocak 2019, 14:36

  Hocam benim kpss 65. Dhbt 77 sıralama 6471 hafızım İHL mezunu sizce cağrilirmiyim planlarım nasıl

  Cevapla
 94. Musa
  Selamün aleyküm ben 66aldım lise mezunuyum imamlık veya müezzinlik gelirmi

  Cevapla
 95. Hocam kpss 61 dhbt 62 lise mezunuyum durum kötü mu sizce nasıl bi mülakat seviyesi ile karsi karşıya gelebilirim…dua buyrun hocam

  Cevapla
 96. Hocam imam hatip ve ön lisans ilahiyat mezunuyum dhbt puanım 73 mülakata çağırılır miyim acaba??kadrolu kuran kursu öğreticisi icin

  Cevapla
  • Yönetici 4 Ocak 2019, 17:20

   Hocam ben sizin yorumlarınıza cevap verdim ama tekrar tekrar neden soruyosunuz anlam veremiyorum.

   Cevapla
 97. Kpss 70 dhbt 74 orta öğretim şansım nedir

  Cevapla
 98. Hocam iyi gunler bnm kpss122 61.785 sadece fahri hocalik mi yapabilirim ? Izlemem gereken yol ne su durumda ? Birde nelere çalışmam lazım ezberler

  Cevapla
 99. Hocam dhbt sınavı 2 yılda bir mi oluyor? Seneye sınav yok mu :(

  Cevapla
  • Yönetici 23 Aralık 2018, 01:58

   malesef yok hocam sınav iki yılda bir yapılır aynı zamanda çift haneli yıllarda dhbt yazılı sınavı olur.

   Cevapla
 100. 19 Aralık 2018, 19:01

  Hocam müezzinlik mülakatı nasıl olacak ?ezber falan aynı mı hepsi ? Teşekkür ederim

  Cevapla
 101. hocam imam hatip mezunları bu sene kaç puanla sözlü sınava çağrılacak ve istediğimiz şehirde girebilir miyiz sözlü mülakata vesselam

  Cevapla
  • Yönetici 13 Aralık 2018, 00:20

   DHBT Mülakat sınavları istediğiniz şehirde olmaz Diyanet Eğitim Merkezlerinde olur yakın olanı secersiniz.Taban puan alımlarla acıklanır.

   Cevapla
 102. 12 Kasım 2018, 18:18

  Nasıl yani bayan kkö ataması olmayacak hiç mi boş yer yok o kadar mezun atama bekleyen bayan var bir şekilde atama yapılabilir bizler boşuna mı çabalıyoruz

  Cevapla
  • Yönetici 12 Kasım 2018, 18:30

   değerli hocam dediğinizi anlayamadım ben bayan kkö ataması olmayacak nerde yazıyor acaba veya neresini okuyup yorum yaptınız anlam veremedim.

   Cevapla
 103. hocam ben açıktan ılahıyat okuyorum yakında iseniz bana yardımcı olurmusunuz ben trabzondan yazıyorum cok müşkül durumdayım

  Cevapla
  • Yönetici 25 Eylül 2018, 21:59

   Aleykümselam hocam hangi konuda yardımcı olmamızı istiyosunuz. Yazma durumunuz yoksa 0543 642 73 90 numaralı telefona mesaj bırakabilirsiniz.

   Cevapla
 104. Uygun olan hutpe cenaze ve nikah dularını nerden bulabiliriz

  Cevapla
  • Yönetici 26 Temmuz 2018, 23:05

   Dhbt dosyaları bölümünde hepsi var. Hem de pdf indirebilirsiniz diyanet kaynaklı. Tek sayfa şeklinde yazıcıdan da cıkarabilirsiniz.

   Cevapla
 105. Hocam lütfen cevap verim bu liste güncellenme di mi 30.cüz de buruc süresi ile nebe arasından sorumlumuyuz.

  Cevapla
 106. 9 Temmuz 2018, 00:54

  Selamunaleykum hocam imam açığından dolayı bu sene sözlü sınav olmayacakmış bi bilginiz varmı.
  ALLAHA EMANET OLUN

  Cevapla
  • Yönetici 9 Temmuz 2018, 11:17

   Öle bi bilgi yok derslerinize calışma ya drvam edin. İmam acığından dolayı alım da dhbt de mülakat da olacak cok yakında.

   Cevapla
 107. Hocam 30. Cüzde burc ile nebe suresi arası ezber olarak sorulmuyormu

  Cevapla
 108. Arkadaş nr sozlu sinavi bu sene yokmus müftülüğü aradim

  Cevapla
 109. Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

  Cevapla
 110. Hocam guncellenen mufredati nereden bulabiliriz

  Cevapla
  • Yönetici 31 Aralık 2016, 00:10

   Guncelenen mufredatta sunlar var buructan asagisi olacak.ilaveten hasirlar var dhbt sinavindan sona alim olunca yebi mufredat yayinlanirmi bilmiyorum.Diyanet isleri Egitim Merkezindeyiz yeni sl4 b sozlesmeli imam hatipiz egitim mufredati isteniyor.Bunun bilgileri diyanetin sitesinde var.Buruc ve asagisi rahman hucurat fetih ilaveten cuma ve vakia suresi banko zaten listedeki yerler olacak al-i imran kehf ce bazivyetlerdeki hasri serifler var.Uygun olunca eklicem.dediklerimi yapin siz ?kolay gele…

   Cevapla
 111. 17 Ekim 2016, 21:28

  Bilgileriniz için sağolun ama fetih hucurat ve rahman yok mu lise müfredatinda

  Cevapla
  • Yönetici 18 Ekim 2016, 00:11

   sözlü mülakat sınavına bizlerde girdik Lise müfredatını tekrar gözden gecirip paylaşıcam fetih ve hucurat mülakatta soruluyor.Kitabı alıp bakma fırsatım olmadı hocam.

   Cevapla
 112. 3 Ekim 2016, 13:09

  Dhbt sözlü sınavları hususunda verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim.

  • Yönetici 4 Ekim 2016, 02:06

   Biz teşekkür ederiz.Dhbt mülakatında buruç süresinden aşağısınıda soruyorlar artık sanırım ezber listesi güncellenmiş bu bilgide eklenecek.

   Cevapla
 113. Yönetici 6 Temmuz 2016, 14:15

  bi şey yok derken ? dhbt ezberleri müfredat

  Cevapla