2016 Yılı İmam Hatip Alımı ?

featured

2016 Yılı İmam Hatip Alımı ?

Öncelikle değerli arkadaşlar 2016 yılı imam hatip alımı hala açıklanmış değil.Siteye sorular ve facebook grubumuza bildirimler yapıyorsunuz.Bu konuda 2015 yılının sonlarına doğru Diyanet İşleri Başkanlığı Tahmini alımları ve sınav takvimini tekrardan açıklayacak diye bekliyoruz.Bazı sınavlar şuanda başlamış durumda.Bunları diyanetin internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Diğer senelere göre imam hatip alımı oldukça düşük olması morallerimizi bozmuş durumda umarım bu konuda gerekli alımlar yapılacak ve bizler de rahatlayacağız sabır ve tevekkül etmemiz gerektiğini bir kez daha belirtmek isterim.

Aynı zamanda dhbt sınavına geri sayım başladı.2016 Dhbt sınavı için çalışmalarımızı sürdürmeyi ihmal etmeyelim.Sitemizde dhbt dersleri adına çeşitli durumlardan dolayı eklemeler yapamadık ilerleyen zamanlarda bu konulardaki çalışmalarımızı da yavaş yavaş tamamlamaya çalışacağız.

Aynı zamanda 2016 yılı için 10 bin kadro gibi söylentiler şuan için resmi açıklamalara göre kesinliği söz konusu yoktur.Bazı haber sitelerinde bu ve benzeri haberler yapılmaktadır.Bu tür haberinlerin kesinliği söz konusu olursa burada bilgilendirme yapılacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 7 sene önce

    imam hatip alımı ne zaman olacak ????

    Cevapla