Diyanet 2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Yayınlandı !

04.01.2019

BAŞKANLIK

Umuyoruz ki artık DHBT Mülakat Ne zaman Olacak diye sormazsınız size ne dedi isek o biraz sabırlı olun DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 2019 AKEDEMİK TAKVİMİ YAYINLAR İLK HAFTA DEDİK DİNLEMEDİNİZ ONUDA GECTİK TAHMİNİ MART DEDİ RAMAZAN ÖNCESİ işte akedemik takvim.

Başkanlığımızca 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan “2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi” yayınlanmış bulunmaktadır.

​Gerek Başkanlık personeli ve gerekse açıktan atama yoluyla Başkanlığımızda görev almak isteyenlerin merakla beklediği sınav takviminde lüzum görüldüğü durumlarda ve zaruri nedenlerden dolayı Başkanlıkça önceden değişiklik yapılabilecektir.

İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlarda açılabilecektir.

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.

İlgili Sınav Takvimini Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesindeki Pdf dosyasından aşağıdaki linkten indirip istifade edebilirsiniz.!

Diyanet İşleri 20189Yılı Sınav Takvimi Pdf

2019 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

NOT: 2019 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan
edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.