Diyanet 2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Yayınlandı !

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

04.01.2019

BAŞKANLIK

Umuyoruz ki artık DHBT Mülakat Ne zaman Olacak diye sormazsınız size ne dedi isek o biraz sabırlı olun DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 2019 AKEDEMİK TAKVİMİ YAYINLAR İLK HAFTA DEDİK DİNLEMEDİNİZ ONUDA GECTİK TAHMİNİ MART DEDİ RAMAZAN ÖNCESİ işte akedemik takvim.

Başkanlığımızca 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan “2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi” yayınlanmış bulunmaktadır.

​Gerek Başkanlık personeli ve gerekse açıktan atama yoluyla Başkanlığımızda görev almak isteyenlerin merakla beklediği sınav takviminde lüzum görüldüğü durumlarda ve zaruri nedenlerden dolayı Başkanlıkça önceden değişiklik yapılabilecektir.

İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlarda açılabilecektir.

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.

İlgili Sınav Takvimini Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesindeki Pdf dosyasından aşağıdaki linkten indirip istifade edebilirsiniz.!

Diyanet İşleri 20189Yılı Sınav Takvimi Pdf

2019 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

NOT: 2019 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan
edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir

4 Yorumlar
 1. Zeynep Zehra diyor

  Hocam iki sorum var: birincisi ben 4 yıllık diğer lisans mezunuyum. Ayrıca ilahiyat önlisans bitirdim. Kpss ve dhbt ye önlisans seviyesinde girdim. İkisinden de 85 üzeri aldım. Ama bazı arkadaşlar bu sınavlara benim gibi diğer lisans +ilahiyat önlisans mezunu olmasına rağmen lisans seviyesinde girmişler. Ben mi yanliş yaptım o arkadaşlar mı? Diğer sorum:bazı sitelerde benim bulunduğum kategoride olanlar için atama yapılmayacağı söyleniyor. Doğru mu? Hayırlı günler

  1. dhbtdersleri diyor

   gayet başarılıyız.Sen onun bunun dediğine bakma KPSS’ ile DHBT aynı düzlemde girmişşin sonada lisans mezunu olmauşşsun sanırım olmadı ise diploma bilgilerini güncellemen gerecek şimdilik onada hic bulaşma.Lisans seviyesinde girmelerinin nedeni KPSS ‘ye girerken lisans mezuniyetleri sistemde gözüktüğü icin başvuruları o şekilde yapmaları.senin kategorinden alım olursa puanınla atanma şansın yüksek şimdiden DHBT Mülakata calış ve süreleri falan kacırma takipte kal..

 2. Muhammed diyor

  Hocam kıssadan hisse dhbt mülakatları ne zaman ve başvuru mercii neresi acaba 😊

  1. dhbtdersleri diyor

   DHBT VE sONRAKİ SÜREC Diye yazımızı okursan detayları kıssadan öğrenirsin hocam defalarca yazdık bunu .selametle sitede DHBT Hakkımızda bölümünde ilgili makale mevcut selametle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.