Diyanet 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Yayınlandı !

26.11.2020

BAŞKANLIK

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılına ait 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi şuan hala Diyanet İşleri Başkanlığının resmi makamları tarafından hali hazırda yayınlanmış durumda değildir.

Sosyal medya üzerinde iddia edilen Diyanet İşleri Başkanlığına aitmiş gibi gösterilen takvim yasal değildir.Sınav takvimi resmi makamlarca yayımlandığı an itibari ile sitemizde yayınlanacaktır.

Diğer yayınlanan  2020 Diyanet Akademik Sınav Takvimi gibi bilgilere itibar etmeyin.

Başkanlığımızca 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan “2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi” yayınlanmış bulunmaktadır.

​Gerek Başkanlık personeli ve gerekse açıktan atama yoluyla Başkanlığımızda görev almak isteyenlerin merakla beklediği sınav takviminde lüzum görüldüğü durumlarda ve zaruri nedenlerden dolayı Başkanlıkça önceden değişiklik yapılabilecektir.

İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlarda açılabilecektir.

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.

İlgili Sınav Takvimini Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesindeki PDF dosyasından aşağıdaki linkten indirip istifade edebilirsiniz.!

Diyanet İşleri 2020 Yılı Sınav Takvimi PDF

2020 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ Bilgiler Ekleniyor ! 2019 Yılı değişecek ! 

NOT: 2020 YILI MUHTEMEL SINAV TAKVİMİ

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.