MBSTS Sınav Tarihi Açıklandı !

MBSTS 2019 ne zaman yapılacak?

2019 MBSTS-Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli İçin Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Tarihleri Açıklandı.

ÖSYM’nin resmi internet adresinde yapılan açıklamaya göre,2019-DİB-MBSTS Sınav Tarihleri 13 Nisan 2019 olarak belirlendi.AÖF sınavı ile çakışması netiçesin de hala herhangi bir değişiklik olmadı.Merakla bekliyoruz.

​DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONELİ İÇİN MESLEKİ BİLGİLER SEVİYE TESPİT SINAVI (MBSTS)

Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuatı uyarınca;

1. Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,

2. Başkanlığımız personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanlar için naklen, müktesebi olmayanlar için ilk defa naklen atamaları,

3. Kariyer unvanları basamaklarında yükselmeler,

4. Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri,

için Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen Başkanlığımız personeline yönelik (4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personel dahil) 13.04.2018 tarihinde Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) yapılacaktır.

MBSTS SINAV İŞLEMLERİ

1. Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Nisan 2019 günü saat 14.00’da Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede), Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van illerinde olmak üzere 21 ilde yapılacaktır.

2. Adaylar sınav giriş yerleri belgelerini ilgili tarihler içerisinde http://www.osym.gov.tr adresine girerek aday işlemleri ekranından öğrenip alabileceklerdir.

3. Adaylar sınava gelirken sınav giriş belgesi ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

4. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) tek grup halinde yapılacaktır.

5. Sınavda 80 soru sorulacaktır. Her bir soru 1.25 puan değerinde olacaktır.

6. Sınav süresi 100 dakika olacaktır.

7. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

8. Adaylar sınav sonuçlarını, belirtilen tarihden itibaren http://www.osym.gov.tr internet adresinden giriş yaparak sonuç bölümünden öğrenebileceklerdir.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre: 

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Başvuru Başlangıç Tarihi: 19.02.2019  
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Başvuru Bitiş Tarihi:28.02.2019

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Geç Başvuru Tarihi:12.03.2019 (Tek Gün)

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınav Tarihi:  13.04.2019 
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınav Sonuç Açıklama Tarihi: 07.05.2019

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.