Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak !

Arkadaşlar bu konuda yavaş yavaş sorular gelecek şimdiden bir kaç cümle yazıp sizi bilgilendirmek istiyorum.Çünkü aktif olarak internet başında olamıyorum ve bu yüzden bazı soruları siz sormadan yanıt babında bir kaç cümle ile açıklamak isiyorum.

Facebook sayfamız üzerinden sorduğunuz Dhbt sınavı ve dhbt testi ile ilgili tüm bilgiler sitede mevcut.

Şuanda site tasarımını malesef yapamamaktayım. Sitede aradığınız konuyu bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bununa farkındayım ama yinede sabırla konuları sitede incelemenizi rica ediyorum.

Bildiğiniz gibi 2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2016-III) halen devam etmektedir. Sınav devam ederken sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemeyin. Malesef camia olarak biraz okumaktan araştırmaktan uzağız bu herkes için geçerli değil ama sınavın bitiş tarihine hiç bakmayan ve bilmeyen kişiler mevcut bu da olabilir tabi olarak vel hasıl kelam bu sınavın bitiş tarihi 30.09.2016 günüdür.

Bu süreden sonra 2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2016-III) sonuçları bizim tahminimize göre bir hafta sonra açıklanacaktır. Malum Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr. Mehmet Görmez katıldığı bir tv programında atamaların bir aksilik çıkmaması durumunda Ekim ayının başında olacağını belirtmişti.

Kurban Bayramı dolayısıyla 2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2016-III) bayramdan bir hafta sona işleyişe kondu malum bayram telaşesi diyelim. Her neyse sınav sonuçlarını sizlerde merak beklediğiniz gibi bizde merakla bekliyoruz.Umarız Rabimmiz Hayırlısını nasip eder herşeyin.

2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2016-III) sonuçları yayınlandığı an Diyanet işleri sitesinden bakabilirsiniz.Sınav sonuçları açıklandığında sitemizden de gerekli bilgiler duyurulacaktır.

 

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

1 yorum
  1. […] İmam Hatip Sonuçları ve Tercih Duyurusu ile ilgili Daha önce yaptığımız Haber Metni […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.