Sözleşmeli imamların Yerleşme İşleri

Diyanet işleri Sözleşmeli İmam Yerleştirme İşlemleri ile İlgili Kısaca Bilgilendirme 

 

Değerli arkadaşlar öncelikle bazı şeyleri yazmakta biraz geç davranıyoruz.Malum bir kaç facebook grubunda sitemizi başka sitelerle benzetmeye çalışılıp karalama işlemleri olmuştur.Bundan dolayıdır ki kesin olmayan bilgileri vermek istemiyoruz.Nitekim sitemizde kesin olmayan şeyleri de bugüne kadar yayınlamadık.

Bu bazı ark niyetli arkadaşlar hakkında dhbt dersleri sitesi olarak şimdilik herhangi bir açıklama ve yazı yazmayacağız. Gerekli olduğu taktirde bu kişilerin facebook üzerindeki yazışmalarını da resimlerini buraya koyup yazdıklarına tek tek cevap verilecektir.

Sözleşmeli imamların yerleştirme işlemleri ile ilgili sınav açıklanması ve imam adaylarının tercih işlemlerinin yapıp arkadasından atanacakların yerlerin bildirilmesinden sonra her kafadan ayrı ayrı sesler çıkmaya başladı. 

Sözleşmeli imam adayları olsun diğer ilgilenenler olsun her kafadan duyduklarını yazıp paylaşma amacın ve ortada bilgi eksikliği ve kirliliğinden başka bir şey yok.

Sözleşmeli imam Adaylarının Yapması Gereken İşlemler 

 

1- Önçelikli olarak 08.03.2018  tarihinde açıklanan sözleşmeli imam tercih işlemlerinin ardından evraklarınızı bağlı olduğunuz il müftülüğüne tercihte cıkan yerin (ilçe köy kasaba) bağlı bulunduğu il müftülüğübe  23 Mart 2018 tarihine kadar kesin vermeniz gerekmektedir. Son gündür.

(Öncesi olsun işinizi garantiye alın. Aynı zamanda bundan sonra verirsek ne olur gibi sorular sormayın. Bu konuda bağlı olduğunuz il veya ilce müftülüklerinden telefon ederek bilgi alabilirsiniz.)

2- Sözleşmeli imam hatip tercihlerinizde çıkan yere bağlı il müftüğüne hangi evrakları götürmem gerekli diyen imam  ve kuran kursu öğreticileri adaylarına Arkadaşlar sayfanın en arkadasında veya altında 🙂 ilgili evraklar yazmaktadır. Bunları götürmeniz yeterli olacaktır. Bazıları soruyor gibi efendim ıslak imza e -devlet vs buna bir cevap vermiyorum.

Evrakları toplamanız güzel bir şekilde bir saat ya alıyor ya almıyor. Kendim yarım saatte hepsini hallettim. ilgili evraklar listesini tekrardan burada paylaşıyorum. Bunu paylaşmamın nedeni  ise hala farklı dedikodular söylenip farklı soruların gelmesi.

Bu evraklardan mal beyan bildirimi ve iş talep formunu müftülükten temin ediceksiniz. Evraklarınızı eksiksiz ve düzenli bir şekilde 23 Mart 2018 tarihine kadar müftülüğe götürülmesi gerekmektedir.

3-Evrakların verilmesi neticesinde bize verilen bilgi 23 Mart 2018 tarihin de hocam gelip imzalama işlemi yapılacak ve görevinize başlayacaksınız dendi.

(Tercihlerim neticesinde aradığım il müftülüğünden aldığım cevaptır.) Bazı arkadaşlar da bu konuda farklı şeyler sölüyorlar. Kesin ve net olmayan bilgiler var kısa bir zaman sonrası buna da açıklık getirilecektir.

4- Bazı akıllara durgunluk veren sorulardan bir tanesi BECAİŞ İŞLEMİ İLE İLGİLİ ….Sayın arkadaşlar bu işi o kadar araştırıyor ki daha atama işlemleri olmadan becaişler havada ucuşuyor.

Becaiş ile ilgili şuanda arkadaşlar bağlı olduğunuz il müftüğünü bir arayıp sorun kesinlikle demek istemiyorum ama kendi arkadaşlarımdan ve müftülükte ki yetkililerden bu konuda BECAİŞ OLABİLİR DİYE BİR TEK KELİME DAHA YOK.Bu konuda heycanlı olan arakadaşlar fazla hevesli olmamalı.

5-Buraya kadar yapılan açıklamalardan umarım istifade etmişsinizdir. Şimdilik aklımıza gelenler bu kadar atladığım yerler olabilir bu konuda hakkınızı helal edin son olarak bir konu daha gündemimiz de HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DiYANET iŞLERİ Başkanlığı’nın bu konu ile ilgili çalımaları devam etmektedir.

Daha önce haber vermiştik.Bazıları bu yüzden dini haberler sitesinin paravanı gibi görüyor bizi kesinlikle arakadaşlar doğru bir bilgi söylem varsa dini haberlerde olsa burada biz bilgilendirme yapıcağımızı söylemiştik.

Konu ile ilgili olarak şuanda böyle bir söylem var taslak haline gelecek ve sayre ve sayre diyanet işleri titizlikle çalışıyor. Hizmet içi Eğitim Akademi Şeklinde olması ileri bir tarihe ertelenebilir.

Ama çalışmaları yürütülen bu konuda yetişmeme gibi bir durum söz konusu aldığımız bilgiler tam netleşmediği için şuanda herhangi bir kesin bilgi vermiyoruz. Bu konuda da bekleyip beraber görücez inşallah.

Eksik yazdığım şeyler olabilir hakkınızı helal edin eksik gördüğünüz yerleri yorum dan veya bize iletişim bölümünden ulaşarak söyleyebilirsiniz.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

2 Yorumlar
  1. hafız diyor

    sitenize dhbt dersleri adına acılmış dersler yok ama bu konudaki yazılarını takip ediyoruz.Elinize sağlık sözleşmeli imamlar adına hayırlısı olsun aynı zamanda dhbt dersleri ile ilgili daha cok bilgi verilmesi gerekiyor bu dersleri de ekleyin.

    1. dhbtdersleri diyor

      dhbt dersleri zamansızlıktan dolayı eklenmiyor bu konuda bir çalışmamız olacaktır.dhbt dersleri gerek yazılı gerek test gerek resim gerek görüntülü malum tasarım işlerini tek elden yürütüldüğü için herşey bi anda olmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.