Dini Hitabet 1.Deneme Sınavı

featured

Dini Hitabet DHBT 1. Deneme Test Sınavı

Değerli hocalarım Türkiye’de ilk olarak tüm konulara özgü dhbt deneme sınavlarını başlatmış bulunurken DHBT II.bölümünde sorumlu tutulduğumuz konulardan bir tanesi de dini hitabet dersidir.

Dini Hitabet dersi tüm kaideleri ile birlikte belli bir standarda sahiptir.

Dini Hitabet dersi imam hatiplerde genellikle son sınıflarda veya 10.11.12.sınıflarda okutulmaktadır. İlahiyat ön lisans bölümlerinde pek fazla değinilmemekle birlikte zaman zaman fıkıh konularında ufak ta olsa bir kaç kelime ile anlatılmaktadır.

Hitabet ve Mesleki uygulama adı altında da işlenen bu derslerdeki konular genellikle zaten DHBT MÜLAKAT yani tabiri caizse yeterlilik sınavlarında sözlü olarak uygulanmaktadır.

[better-ads type=”banner” banner=”9146″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Malumunuz Ösym’nin DHBT sınavlarında ne yapacağı hiç belli olmamaktadır. O Yüzden bizlerde DHBT II derslerinin içerisinde olan Dini Hitabet dersi ile ilgili dhbt deneme dini hitabet sınavı sorularını yapmaya karar verdik.

Aynı zamanda buradaki soruları çözmeniz sizlere ilahiyat sınavlarında ve ösym nin yaptığı öğretmenlik sınavlarında ve yine mbsts sınavlarında da yararınıza olacaktır. 

Malum dini konular ve usulüne dair tanım ve benzeri bilgiler her yerde aynıdır.

Yine dhbt dersleri ve dhbt testleri için yararlandığımız kaynaklar İlahiyat Fakültelerinin ve Diyanet İşleri Başkanlığının yazılı eserlerindeki kaynaklardan istifade edilmiştir.

Daha fazla sözlerimizi uzatmadan ilk DHBT Dini Hitabet  deneme testimizi online olarak çözmeye başlayabilirsiniz.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

[wp_quiz id=”5772″]

Değerli arkadaşlar DHBT 2 Dini Hitabet dersi için ilk deneme sınavına dair soruları online testlerimizi çözdü iseniz ne mutlu ve lakin gözümüzden kaçırdığımız veya fark edemediğimiz hata ve sorunlar varsa lütfen bize bildirin.

Bir Allah razı olsun lafını esirgemeyin. DHBT ONLİNE TEST sistemimize soru eklemeleri devam etmektedir.

Ücretsiz olarak yararlanmayı unutmayın ve aynı zamanda bizi takip edin. Diğer arkadaşlarınızada sitemizi paylaşarak bilgilerin yayılmasını sağlamayı ihmal etmeyin.

DHBT sınavı için bilgileri sitemize aktarmaya devam edeceğiz. İnşallah…Tüm imam hatip , kuran kursu öğreticisi ve diğer Diyanet -ilahiyat hakkında bilgilerde sitemizde olacak.

Dini Hitabet 1.Deneme Sınavı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 Nisan 2021, 16:53

    allah razı olsun

    Cevapla