Dinler ve Mezhepler Tarihi 1.Deneme Sınavı

featured

Dinler ve Mezhepler Tarihi DHBT 1. Deneme Test Sınavı

Değerli  arkadaşlar  Dhbt Dersleri sitesi olarak DHBT II.(Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı İkinci Bölüm DHBT 2 ) bölümünde sorumlu tutulduğumuz  Dinler ve Mezhepler Tarihi (Yaşayan Dünya Dinleri ve İslam Mezhepleri Tarihi testleri ) dersleri ile ilgili on beş adet online test çözebileceğiniz Dinler ve Mezhepler Tarihi DHBT Deneme  sınavını  sizlerin  istifadenize  sunuyoruz.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Değerli hocalarım testlerimiz DHBT 2 de çıkabilecek soru tarzlarıdır. Aynı zamanda buradaki soruları çözmeniz sizlere ilahiyat sınavlarında ve ösym nin yaptığı öğretmenlik sınavlarında ve yine mbsts sınavlarında da yararınıza olacaktır.

Dinler ve Mezhepler Tarihi ile ilgi bu soruları DHBT sınavında çıkmasa bile hayatınızın her anında karşılaşabileceğinizden dolayı DHBT sınavı için hazırlanmış Dinler ve Mezhepler Tarihi deneme sınavlarını çözmeniz hepimizin yararınadır.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Aynı zamanda biliyorsunuz ki DHBT sınavında son Ösym’nin yaptığı iki sınavda da bu konuda oldukça fazla soru geldi.

Bana ne elalemin dininden diye seslenenlere ufak önerim onlar bizim dinimizi bizden daha iyi biliyorlar.Bizde bilgi ve birikimimizi ona göre yapmak zorundayız.

Malum dini konular ve usulüne dair tanım ve benzeri bilgiler her yerde aynıdır.Yine dhbt dersleri ve dhbt testleri için yararlandığımız kaynaklar İlahiyat Fakültelerinin ve Diyanet İşlerinin yazılı eserlerindeki kaynaklardan istifade edilmiştir.

Daha fazla sözlerimizi uzatmadan ilk Dinler ve Mezhepler Tarihi DHBT II derslerine dair deneme testimizi online olarak çözmeye başlayabilirsiniz.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

[wp_quiz id=”5791″]

[better-ads type=”banner” banner=”9146″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Değerli arkadaşlar DHBT 2 Dinler ve Mezhepler Tarihi dersleri için ilk deneme sınavına dair soruları online testlerimizi çözdü iseniz ne mutlu ve lakin gözümüzden kaçırdığımız veya fark edemediğimiz hata ve sorunlar varsa lütfen bize bildirin.

Bir Allah razı olsun lafını esirgemeyin. DHBT ONLİNE TEST sistemimize soru eklemeleri devam etmektedir.

Ücretsiz olarak yararlanmayı unutmayın ve aynı zamanda bizi takip edin.Diğer arkadaşlarınıza da sitemizi paylaşarak bilgilerin yayılmasını sağlamayı ihmal etmeyin.

DHBT sınavı için bilgileri sitemize aktarmaya devam edeceğiz. İnşallah…Tüm imam hatip , kuran kursu öğreticisi ve diğer Diyanet -ilahiyat hakkında bilgilerde sitemizde olacak.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Dinler ve Mezhepler Tarihi 1.Deneme Sınavı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Allah razı olsun

  Cevapla
 2. 6 Nisan 2021, 12:30

  selamun aleykum sayın hocam 7.sorunun cevabında hata yapılmıştır yazılmış doğru cevap senkretizm olarak görünüyor doğru mu ? başka şık mı acaba ? teşekkür ederim Allah razı olsun inşaallah

  Cevapla
 3. 4 Nisan 2021, 00:45

  Allah razı olsun inşaallah

  Cevapla