Kpss Sınavına Giremeyenler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öncelikle Allah’ın selamı üzerinize olsun değerli arkadaşlar.

04 Kasım 2018 tarihinde yapılan ön lisans Kpss sınavı çok sükür bitmiş bulunmaktadır.

Umuyoruz ki sınava giren arkadaşlarımızın sonuçları istedikleri gibi ve çalıştıklarının karşılığını almış olarak neticelenir.

Bugün sitemize Kpss sınavına giremeyenlerle ilgili bir konu ve başlık açmak istedik duyuru niteliğinde.

Bu konuyu açmamızın sebebi ise bizlere yapmış olduğunuz yoğun istek öneri ve ricalarınızdır. Sizlerin bize olan ilgisinden dolayı bir kez daha çok teşekkür ederiz.

Kpss sınavını kaçıran ve sınava giremeyen adaylar için ele alacağımız bu yazılar sizlerin yorumlarına özet niteliktedir.Çünkü bu konu ile ilgili sorduğunuz soruların bir kısmına yorumlarda cevap verdik.

Kpss sınavına girmeyen adaylar bir puan alamadığınız için DHBT Sınavına girdiğinizde puanlama işlemi yapılmayacak ve bu yüzden DHBT sınavı otomatik olarak hesaplanamayacaktır. Bunu diğer yazılarımızda belirttik.

Bu konu ile ilgili sorduğunuz sorular DHBT Sınavına girebilirmiyiz ? Evet DHBT sınavına girebilirsiniz. Ama DHBT Sınav puanınız geçersiz ve atanma fahri vekil olarak görev yapma durumunuz olmaz.

DHBT Sınavı ile ilgili bilgilerden ziyade hocam kpss sınavında içeri alınmadık ve 1 DK gecik durumundan senelerimiz heba olacak evet doğru diyorsunuz ama bu konuda KPSS + DHBT bütün bir sistemdir.

Bizlerden yardım talep eden arkadaşlar için bir platform oluşturalım diyecez ama bu platform CİMERE YAZSA NE KADAR SES GELİR ? Yine maliyet oranı çok fazla avukat tutup bunu anayasa mahkemesine taşımadan sorunumuz cözülmez ve kaldıkı daha önce bunlar yapılmıştır.

Bu konuda hayır duasını sözlü olarak edebiliriz fiili olarak bir şey yapılması gerekse zaten seve seve yardımcı olmaktan geri kalmayız.Bizlerin elinden gelen anca sözlü duadır bunun netiçesin de  gündemi takip etmekteyiz bu konuda bir bilgi olursa sizinle zaten hemen paylaşacaz.

İyiki varsınız.Hepinize selamlar olsun güzel insanlar….

Kpss Sınavına Giremeyenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Selamünaleyküm benim sorum KPSS’ye girdim fakat düşük bir not aldığım zaman mesela 40 gibi DHBT den atmış gibi bu ne kadar etkili olur hep deniliyor ki en önemlisi mülakat ?

  Cevapla
  • Yönetici 5 Kasım 2018, 23:34

   en önemlisi hepsi :) DHBT MÜLAKAT ÇOK ÖNEMLİ DHBT 60 Olmasın daha fazla olsun birde puan konusu alımın azlığı veya cokluğuna göre değişir.

   Cevapla