DHBT Mülakat Sonuçları Ne Zaman Acıklanacak ?

Sınava giren değerli ziyaretçilerimize şimdiden DHBT Mülakat sınav sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Sitemize özel mesaj ve yorumlarından yola çıkacak olursak hepinizin merak ile beklediği DHBT Mülakat sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı konusu…

Değerli ziyaretçi arkadaşlarımız öncelikle sitemizde ilgisiz başlıkların altına bu konu ile ilgili lütfen yorum yapmayın.

Yorum ve cevapları titizlikle cevaplayıp yayınlamaktayız.

İlgili yerlere ilgisiz mesajlar gönderilip yayınlandığında sitemize yeni giren arkadaşlarımızda bir kafa karışıklığı söz konusu olmaktadır.

Buna dikkat etmenizi sizlerden rica ediyoruz.

Yine ayını zamanda Facebook sayfamız üzerinden sorduğunuz DHBT ve DHBT Mülakat ile ilgili tüm bilgiler sitemizde bulunmaktadır.

Bildiğiniz gibi 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2019-I) DHBT Mülakat sınavı sona ermiş bulunmaktadır. 

Bu süreden sonra 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2019-I) sonuçları bizim tahminimize göre iki hafta içerisinde açıklanacaktır. 

Mali idareler ve Belediyeler secimi dolayısıyla 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2019-I) DHBT Mülakat sınav sonuçlarının Nisan ayına sarkma durumu olsa da en geç mart sonu nisan başı açıklanması beklenmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılında yayınlamış olduğu akademik takvimindeki bilgilere göre sözleşmeli personel alımı nisan ayında yapılacağını da varsayarsak .

DHBT Mülakat Sınav sonuçları ve atanma işlemleri Nisan ayında tamamlanması gerekmektedir.

Bununla ilgili başvuru ve güvenlik soruşturmasına dahil konuları sitemizden okuyabilirsiniz.

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2019-I) sonuçları yayınlandığı an Diyanet işleri Başkanlığı Sınava Başvuru yaptığınız DİBBYS sitesinden bakabilirsiniz.Değerli arkadaşlar bazı yerlerde yalan yalnış bilgiler mevcut.

DİBBYS sitesine giremiyoruz işte efendim notlar giriliyor.Bugün yarın açıklanır sınav diyenlere ayrıca ilave olarak buraya sisteme neden girilmediğini söyleyelim.Değerli arkadaşlar 25 Mart itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığımız elektronik evrak sistemine geçicektir.Bu çalışma DİBBYS sistemine şuan entegre edilmektedir.Entegre işleminin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Sınav sonuçları açıklandığında sitemizden de gerekli bilgiler duyurulacaktır.

Sözper ve atanma işlemleri ile ilgili bilgileride sitemizde DHBT Mülakat bölümünde bulabilirsiniz.

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.